Mamaself+

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

یک کنسرسیوم از 6 دانشگاه

کنسرسیوم Mamaself شامل 6 دانشگاه اصلی اروپا در زمینه علوم مواد، فیزیک مهندسی، شیمی:

 • دانشگاه رن 1، فرانسه
 • دانشگاه مونپلیه، فرانسه
 • Technische Universität of Munich (TUM)، آلمان
 • دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان در مونچن (LMU)، آلمان
 • دانشگاه تورینو، ایتالیا
 • دانشگاه آدام میکیویچ، لهستان

شرکا دارای پس زمینه بزرگ در علوم مواد و همکاری طولانی با امکانات بزرگ مقیاس است. آنها در شهرهای فرهنگی و تاریخی اروپای غربی قرار دارند. از طریق ادغام کامل آموزش و پژوهش، دانشگاه های کنسرسیوم موفق به جمع آوری تخصص های مختلف در یک برنامه دوره ای منحصر به فرد.

دانشگاه رن 1

دانشگاه رنن که منشا آن به سن متوسط می رسد، در سال 1969 به عنوان یک دانشگاه دولتی تحت عنوان دانشگاه جدید تاسیس شد. دانشگاه رنه 1 در فرانسه، (بریتانی) واقع در غرب اروپا قاره اروپا واقع شده است.

یک دانشگاه علمی در یک دانشگاه چند رشته ای

MAMASELF ، کارشناسی ارشد اروپایی در علم مواد

University Rennes 1 یک دانشگاه به شدت چند رشته است که از چهار حوزه اصلی علمی تشکیل شده است:

 • ریاضیات و ICT (علوم اطلاعات و ارتباطات
 • زندگی و علوم بهداشتی
 • علوم مواد
 • علوم انسانی و علوم انسانی

این دانشگاه در حال حاضر از حدود 30،000 دانشجو (از جمله حدود 4500 دانشجوی بین المللی) استقبال می کند ، به علاوه بیش از 2،000 نفر در ادامه تحصیل ، همگی توسط 1600 معلم و محقق تمام وقت و حدود 950 نفر از کارمندان اداری و فنی احاطه شده اند.

University Rennes1 فقط یک ساعت و نیم با پاریس فاصله دارد و یک ساعت از مکان های معتبر مانند مونت سن میشل یا سنت مالو فاصله دارد. با تکیه بر دارایی های ما و متعهد به شرکت در نوآوری و دانش قرن 21 ، یکی از اولویت های اصلی ما ایجاد یک دانشگاه بین المللی پر جنب و جوش است.

دانشگاه علم و فناوری رن شامل تمام زمینه های علمی و فنی است.

پردیس علمی ، پردیس سبز Beaulieu که دوره Mamaself در آن برگزار می شود ، در این شهر واقع شده است.

بین المللی

دانشگاه رن 1 دارای یک سیاست روابط بین الملل پویا است. پیشرفت مداوم دوره های بین المللی و همکاریهای علمی ما را قادر ساخته است تا به نتایج برجسته ای برسیم.

در سطح تدریس ، ما درجه هایی را ارائه می دهیم که منحصراً به زبان انگلیسی تدریس می شوند: دوره های کارشناسی ارشد ، دو درجه با همکاران بین المللی و جلسات آموزشی خارج از دانشگاه.

همکاریهای علمی ما شامل 17 آزمایشگاه بین المللی مرتبط (LIAs) و گروه های تحقیقاتی بین المللی (GDRIs) با همکاری مرکز ملی تحقیقات علمی (CNRS) یا انستیتوی ملی فرانسوی تحقیقات بهداشت و تحقیقات پزشکی (INSERM) است.

تعداد بیشماری از دانشجویان ، مدرسین و محققان ورودی و خروجی از سراسر جهان ، علاوه بر تعهد ما برای افزایش تحرک برای کارکنان غیر تدریس ، شبکه جهانی Université de Rennes را توصیف می کنند. 1. UR1 در 180 قرارداد دوجانبه برنامه Erasmus درگیر است. .

سیاست دانشگاه د رن 1 است، به انجام excellen تی تحقیقات بنیادی و انضباطی ارتباط علمی و فن آوری از طریق ترویج ظهور پروژه های بسیار نوآورانه و مخاطره آمیز و ارائه امکانات مدرن و پرورش آدرس researchto فرارشته عمده مسائل اجتماعی فعلی و آینده.

تحقیقات در دانشگاه Rennes1

University Rennes 1 یک مرکز مهم برای تحقیقات چند رشته ای است که در سطح ملی و بین المللی و بخشی از جامعه علمی بین المللی مشهور است.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه دو رنس 1 در سطح ملی و بین المللی در زمینه های مختلف مشهور است. به عنوان چند ، بخش ریاضیات و شیمی آن به ترتیب در رده بندی شانگهای جزو 150 و 200 رتبه برتر هستند ، در حالی که علوم زمین در رتبه 200 QS قرار دارند.

تقریباً تمام 1600 دانشکده و دانشمندان آن ، همراه با حدود 1100 دانشجو در مقطع دکترا ، در 32 واحد / آزمایشگاه تحقیقاتی با هماهنگی ارگانهای معتبر تحقیقاتی ملی جمع آوری شده اند.

دانشگاه مونپلیه

تاریخ

مؤسسه شیمی، که در سال 1879 ایجاد شده بود، در سال 1941 به Ecole Nationale Supérieure از شیمی مونپلیه تبدیل شد. مونپلیه در حال حاضر یک کالج پزشکی مدرن و یک مدرسه داروسازی، بلکه یک انجمن معتبر سلطنتی علوم در سال 1706 است. در سال 1810 ، یک دانشکده علمی با هفت صندلی در ابتدا آغاز کرد: ریاضیات، نجوم، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، گیاه شناسی و کانی شناسی.

در سال 1964، اعضای هیئت علمی مرکز مونپلیه را ترک کردند تا در یک محوطه 30 هکتاری در شمال شهر قرار بگیرند که 146000 مترمربع ساختمان برای آموزش و پژوهش ساخته شده بود.

دانشگاه مونپلیه (Université des Sciences

موسسه Charles Gerhardt مونپلیه

Institut de Chimie Moléculaire et des Matériiaux، موسسه Charles Gerhardt مونپلیه (ICGM) در تاریخ 1 ژانویه 2007 تاسیس شد. به عنوان یک بازیگر اصلی قطب شیمی (Pôle Chimie Balard) در سایت مونپلیه. جاه طلبی ICGM، ارائه یک مرکز عالی در تحقیقات، آموزش و انتقال فناوری در زمینه های شیمیایی مولکولی و مواد است.

این موسسه تخصص هیدروژیم ها، فیزیکدانان و داروسازان را در هشت تیم مشهور در عرصه سنتز مولکولی، مغناطیسی و غیر آلی، شیمی، جامدات، علم مواد، تئوری و مدل سازی، کاتالیز، تولید انرژی و ذخیره سازی، الکترونیک و مراقبت های بهداشتی.

بین المللی

دانشگاه مونپلیه از 2332 دانشجوی بین المللی که از سراسر جهان و به ویژه از کشورهای اروپایی و کشورهای مدیترانه دریافت می کنند، استقبال می کند. علاوه بر این، دانشگاه مونپلیه در رتبه بندی معتبر Shangaï به نظر می رسد و در میان ده دانشگاه برتر فرانسه قرار دارد.

دانشگاه مونپلیه به شدت در انواع مختلف پروژه های بین المللی در چارچوب های مختلف شرکت داشته است. UM2 تجربه زیادی در برنامه Erasmus نیز دارد. این به معنای زیرساخت های عملیاتی برای خدمات پذیرفته شده برای دانشجویان خارجی است. UM2 توسعه Erasmus Mundus و برنامه های مرتبط را به عنوان یکی از بالاترین اولویت های دانشگاه قرار داده است.

Technische Universität München (TUM)

Technische Universität München اولین نور روز را در سال 1868 در قالب "سلطنتی پلی تکنیک" مستقل دید. همانطور که کارل مکس فون Bauernfeind، اولین رؤسای خود، در مراسم افتتاح خود گفت، تاسیس شد برای ایجاد "جرقه های حیاتی علم به تحمل تکنولوژی". از زمان تاسیس آن، Technische Universität München به عنوان شهرت بین المللی در بسیاری از زمینه ها به دست آورده است: ما می توانیم با افتخار نشان دهیم که تعدادی از برندگان جایزه نوبل از دانشگاه ما می آیند.

Technische Universität München دارای موقعیت منحصر به فرد در اروپا از نظر انتخاب زمینه های ارائه شده است. این دوره ها شامل تمام زمینه های علوم طبیعی و مهندسی و علوم پزشکی و علوم انسانی می شود.

برنامه های تدریس Technische Universität München شامل 26 دوره ای است که به درجه دیپلم آلمانی می رسد و اخیرا 45 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شده است.

لودویگ ماکسیمیلانیان دانشگاه (LMU)

Ludwig-Maximilians-Universität (LMU) مونیخ دارای یک سنت قرنها است و امروز یکی از مشهورترین و قویترین دانشگاههای تحقیقاتی در آلمان است.

مردم به LMU مونیخ می آیند و به تنوع تنوع علمی خود می رسند. 18 دانشکده آنرا حدود 700 استاد و 3000 نفر از کارمندان دانشگاهی را برای تحقیق و تدریس اختصاص داده است. آنها طیف گسترده ای از فرصت های یادگیری را ارائه می دهند که شامل همه ی حوزه های علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، حقوق، اقتصاد و جامعه شناسی یا پزشکی و علوم می شود.

آمار تحقیقاتی ما برای خود صحبت می کنند: LMU مونیخ بخشی از 24 مرکز تحقیقات همکاری است که توسط بنیاد پژوهشی آلمان (DFG) تأمین می شود و دانشگاه میزبان 13 نفر از آنها است. این گروه همچنین 12 گروه آموزش تحقیقاتی DFG و سه برنامه دکترای بین المللی را به عنوان بخشی از شبکه نخبگان بایرن برگزار می کند. این مبلغ اضافی 120 میلیون یورو را در سال مالی اضافی جذب می کند و به شدت در ابتکارات مالی ملی و بین المللی مشارکت می کند. همه این نشان می دهد چرا LMU مونیخ به طور منظم می شود نمرات بالا در رتبه بندی ملی و بین المللی.

برنامه های دوره ای که در 150 نفر در ترکیبات متعدد موجود است، مجموعه ای از دوره هایی که ما باید ارائه دهیم بسیار گسترده است. حدود 47 هزار دانش آموز، 16 درصد از آنها از خارج از کشور می آیند، در حال حاضر از این فرصت ها استفاده می کنند. آنها مطالعات خود را به عنوان سرمایه گذاری در آینده مشاهده می کنند، یک پلت فرم راه انداز برای حرفه های بعد خود. ما اعتقادمان به تخیل، ذهنیت باز و هوش خلاقانه را به ما تحمیل کردیم.

دانشگاه تورینو

با 65،000 دانش آموز، 4،000 استاد و کارمند، 4،000 دانشجوی کارشناسی ارشد و پس از دکترا، 120 ساختمان در مناطق مختلف تورین و در نقاط کلیدی در منطقه پیمونت، دانشگاه تورین واقعا می تواند ادعا کند که نوعی از شهر درون -a-city، فرهنگ، ترویج فرهنگ، تحقیق، نوآوری، آموزش و اشتغال. با شصت صد سال سنت در پشت آن و دارایی غنی از منابع مدرن، دانشگاه تورین تا این روز تا رسیدن به مأموریت خود ادامه داده و این کار را در آینده ادامه خواهد داد.

دانشگاه دارای دوازده دانشکده است که تقریبا در همه زمینه های دانش و سه مرکز عالی تحقیقاتی در سطح کشور قرار دارد.

برخی از درجه های ارائه شده در ایتالیا منحصر به فرد هستند، مانند استراتژی نظامی، بیوتکنولوژی، ترمیم (Venaria)، کسب و کار، علوم ورزشی. مدرسه سیاست و اداره عمومی که نسل بعدی مديران را برای شهر و منطقه پرورش می دهد.

دانشگاه تورین، که همیشه در آوانگارد تحقیق قرار دارد، به بخش های جدیدتر، اما به همان اندازه مهم مانند کشاورزی و علوم غذایی، سیاست های اجتماعی، فناوری اطلاعات، هنرهای نمایشی، علوم ارتباطات و حفظ میراث فرهنگی می پردازد. این دانشگاه همچنین برای پیشبرد سنت شگفت انگیزی از تحقیقات در زمینه های سنتی مانند تاریخ، فلسفه، حقوق، اقتصاد و پزشکی اختصاص داده است.

این دانشگاه نقش مهمی در پروژه های معتبر مانند "شهر بهداشت و علوم" داشته است. علاقه مندی نزدیک به شبکه موزه های منطقه، از مصری تا هنر معاصر است. این رسانه ها، رادیو، تلویزیون و فیلم های خود را اجرا می کند.

این کشور همچنین در سطح بین المللی فعالیت می کند و با مشارکت با هند، چین و تعدادی از کشورهای در حال توسعه در آسیا، آمریکای لاتین، اروپای شرقی و مدیترانه و تعدادی از سازمان های بین المللی فعال در منطقه فعالیت می کند.

دانشگاه آدام میکیویچ

دانشگاه آدم میکیویچ در پزنان موسسه علمی بزرگ در پوزنان و یکی از دانشگاه های برتر لهستان است. در حال حاضر، دانشجویان آن تقریبا 40،000 دانش آموز و 1 300 دکترا هستند. دانش آموزان. مأموریت دانشگاه این است که دانش را از طریق تحقیق و تدریس با کیفیت بالا در مشارکت با کسب و کار، خدمات عمومی و توسعه مسئولیت اجتماعی ارتقاء دهد.

این دانشگاه به طور مداوم برنامه های تحقیقاتی و محتوای برنامه های درسی تحصیلی را گسترش داده و با تاکید ویژه بر ماهیت بین رشته ای و بین المللی آنها گسترش می دهد.

این دانشگاه در حال حاضر نزدیک به 3 هزار نفر از کارکنان تدریس را شامل 370 اساتید مستقل و بیش از 2200 کارمند غیر شاغل دارد. AMU شامل 15 دانشکده، از جمله دانشکده زیست شناسی، دانشکده شیمی، دانشکده فیزیک و دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر است.

دو تحقیق عمده تحقیقاتی برای توسعه تحقیقات علمی بسیار مهم است: مرکز NanoBioMedical و مرکز فن آوری های پیشرفته.

شرکای وابسته

کنسرسیوم Mamaself دارای روابط قوی با موسسات شریک در اروپا و خارج از اروپا است. دانش آموزان خود می توانند ترم کارشناسی ارشد خود را (SEM 4) در یکی از موسسات شریک کنسرسیوم Mamaself صرف کنند. همانطور که همه شرکا متعلق به گروه های پیشرو در سراسر جهان در رشته خود را این است که به عنوان فرصتی برای دانش آموزان ما برای انجام کارآموزی در این آزمایشگاه ها و برای دریافت موضوعی عالی و فعالیت های خود را برای پایان نامه کارشناسی ارشد خود را.

 • دانشگاه کیوتو - ژاپن
 • موسسه فناوری توکیو - ژاپن
 • موسسه پل اسکارر - سوئیس
 • هند مؤسسه فناوری هند - هند
 • دانشگاه کورنل - ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه کانتیکت - ایالات متحده آمریکا
 • دانشگاه فدرال جنوبی - روسیه
 • دانشگاه سائو پائولو - برزیل

امکانات بزرگ در مقیاس بزرگ

کنسرسیوم Mamaself به شدت به امکانات بزرگ مقیاس متصل است. این برنامه دانش آموزان فرصت را برای کار با و در امکانات بزرگ مقیاس در طول دوره کارشناسی ارایه می دهد و به این ترتیب مهارت های خاصی را به دست می آورند.

چرا امکانات بزرگ مقیاس؟

پرتوهای پرتوهای تابش Synchrotron ابزارهای با کارایی بالا هستند که می توانند تحقیقات چند وجهی و چند کاره ای را در مورد مواد صنعتی و همچنین منافع اساسی کسب کنند. با توجه به اهمیت استراتژیک آن، هر یک از دولت های اتحادیه اروپا، بودجه کلی بیش از 100 میلیون یورو را برای هر منبع سینکروترون ملی تأمین می کنند. تقاضای صنعتی در این زمینه کاملا توسعه یافته است، از داروخانه به بیوتکنولوژی، از شیمی (پتروشیمی) تا مواد (فلزات، آلیاژها، پلاستیک ها، پلیمرها، سرامیک ها، شیشه ها و غیره)، از میکرو الکترونیک تا هوافضا، از محیط زیست تا انرژی منابع

Mamaself شرکای در امکانات بزرگ مقیاس

این کنسرسیوم بر روی انواع پروژه های تحقیقاتی در رابطه با "امکانات بزرگ مقیاس" و همچنین مشارکت های صنعت در سطح اروپا قرار دارد.

دانش آموزان خود می توانند ترم کارشناسی ارشد خود را (SEM 4) در یکی از موسسات شریک کنسرسیوم Mamaself صرف کنند اگر آنها یک موضوع مرتبط را انتخاب کنند.

ILL Grenoble، France

Institut Laue-Langevin یک مرکز تحقیق بین المللی در لبه پیشرو علم و فناوری نوترون است. ILL به عنوان مرکز گل سرسبد جهان برای علم نوترون، دانشمندان را با شار نوترون بسیار بالا تغذیه می کند که حدود 40 دستگاه پیشرفته ای را که به طور مداوم در حال توسعه و ارتقا هستند، فراهم می کند.

به عنوان یک موسسه خدمات، ILL امکانات و تخصص خود را برای بازدید از دانشمندان فراهم می کند. هر سال، حدود 1400 محقق از بیش از 40 کشور از ILL بازدید می کنند. بیش از 800 آزمایش توسط کمیته بررسی علمی انتخاب شده سالانه انجام می شود. تحقیق در درجه اول به علوم بنیادی در زمینه های مختلف تمرکز دارد: فیزیک ماده چگال، شیمی، زیست شناسی، فیزیک هسته ای و علوم مواد و غیره.

در حالی که برخی از آنها بر روی طراحی موتور، سوخت، پلاستیک و محصولات خانگی مشغول به کار هستند، دیگران در حال بررسی پروسه های بیولوژیکی در سطح سلولی و مولکولی هستند. با این حال، دیگران ممکن است فیزیک را توضیح دهند که می تواند به وسایل الکترونیکی آینده کمک کند. ILL می تواند باریکه های نوترونی خود را بطور ویژه برای بررسی فرآیندهای اساسی که به توضیح اینکه چگونه جهان ما به وجود آمد، به همین دلیل به نظر می رسد که امروزه چگونه است و چگونه می تواند زندگی را حفظ کند.

ILL هم با نزدیک شدن و در سطوح مختلف محرمانه بودن با R همکاری می کند

تمام دانشمندان ILL - شیمی، فیزیکدانان، زیست شناسان، متخصصان کریستالوگرافی، متخصصان مغناطیس و فیزیک هسته ای - همچنین متخصصین در تحقیق و فناوری نوترونی هستند و دانش فنی خود را در اختیار جامعه علمی قرار می دهند.

ILL به پرتوهای نوترونی شدید تا 40 ابزار علمی که بسیاری از زمینه های تحقیق در علوم مواد را پوشش می دهد. حدود 800 آزمایش در سال به حدود 1400 محقق در زمینه فیزیک، شیمی، کریستالوگرافی، زمین شناسی، مواد نرم و زیست شناسی انجام می شود.

ESRF گرنوبل، فرانسه

تسهیلات تابش یونانی Synchrotron (ESRF) که در گرنوبل فرانسه واقع شده است یکی از شدیدترین منابع تولید نور سیلیکون است که در سراسر جهان با سایر منابع Synchrotron نسل سوم در آمریکا (APS) و ژاپن (Spring-8) رقابت می کند. . ESRF با 13 کشور عضو و 8 همکار علمی، حدود 6500 بازدید کننده علمی در هر سال برای دسترسی به 43 beamline، متخصص در یکی از حوزه های زیر می باشد: علم مواد جامد چگال، علم مواد کاربردی، مهندسی، شیمی، علم مواد مغناطیسی، زندگی علوم، زیست شناسی ساختاری، پزشکی، زمین و علم، محیط زیست، میراث فرهنگی، روش ها و ابزار دقیق.

برای تحقیقات علم مواد، تکنیک های ترجیح مانند پراش، طیف سنجی و یا تصویربرداری با وضوح بسیار بالا و عملکرد به دلیل درخشندگی بسیار بالا و همگرایی پایین از پرتو نور synchrotron می رسد. این اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل بسیار متمرکز با میکرو و یا آزمایش های فوق العاده سریع زمان حل به یک وضوح چند pikoseconds.

LLB Saclay، فرانسه

Laboratoire Leon Brillouin (LLB) یک آزمایشگاه ملی فرانسه است که توسط مرکز ملی تحقیقات علمی (CNRS) و کمیساریای انرژی اتمی (CEA) تأمین می شود. LLB باعث افزایش استفاده از پراکندگی نوترون و طیف سنجی در علوم علمی و کاربردی می شود. LLB توسعه و نگهداری طیف سنج بر روی پرتوهای قرمز نصب شده در Orphee، یک راکتور 14MWh در Saclay که از سال 1980 ارائه می دهد جریان نوترون است. LLB خوش آمدید و کمک می کند هر سال حدود 500 بازدید کننده که برای مدت کوتاهی برای انجام آزمایش پس از پیشنهادات خود را انتخاب شده اند. LLB همچنین موضوعات پژوهشی خود را توسعه می دهد. فعالیت علمی عمدتا در میان سه حوزه ماده چگال، توزیع شده است: شیمی فیزیکی، جنبه های ساختاری و انتقال فاز مواد، مغناطیس و ابررسانایی.

Synchrotron Soleil، فرانسه

منبع نور Synchrotron SOLEIL نسل سوم نسل سوم فرکانس Synchrotron در Saclay توسط CNRS (مرکز ملی تحقیقات علمی) و CEA (کمیسیون انرژی اتمی و جایگزین انرژی). SOLEIL در جایگزینی منبع فرکانس قدیمی Synchrotron فرانسه LURE (Orsay) قرار داده شد و اولین فوتون هایش را در سال 2008 عرضه کرد. SOLEIL به محققان 32 بمب افکن ارائه می دهد که طیف گسترده ای از روش های طیف سنجی از مادون قرمز به اشعه ایکس و روش های ساختاری در X پراش پراش و انتشار. زمینه های تحقیق اصلی عبارتند از فیزیک، شیمی، علوم مواد، علوم زیستی (به ویژه در کریستالوگرافی ماکرومولکول های بیولوژیکی)، علوم زمین و علوم جوی.

PSI Villigen، سوئیس

مؤسسه پل اسکارر (PSI) یک مؤسسه پژوهشی چند رشته ای است که متعلق به مؤسسات فدرال سوئیس سوئیس است که شامل ETH Zurich و EPFL نیز هستند. این مرکز در سال 1988 تاسیس شد. PSI یک مرکز تحقیقاتی چند رشته ای برای علوم طبیعی و فناوری است. در همکاری ملی و بین المللی با دانشگاه ها، سایر موسسات تحقیقاتی و صنعت، PSI در فیزیک حالت جامد، علوم مواد، فیزیک ذرات اولیه، علوم زیستی، تحقیقات انرژی هسته ای و غیر هسته ای و محیط زیست مرتبط با انرژی فعالیت می کند.

PSI یک آزمایشگاه کاربر است که دسترسی به امکانات آن را به محققانی که وابسته به بسیاری از نهادهای مختلف هستند دسترسی دارد و چندین شتاب دهنده ذرات را اجرا می کند. سیکلوترون 590 مگاوات، با 72 مگاوات همراه پیش شتاب دهنده، یکی از آنها است. از سال 2011، پرتو پروتون تا 2.2 میلی آمپر، که رکورد جهانی این سیکلووترن های پروتون است، ارائه می کند. این مجموعه مجتمع ناتل اسپالیتا را در اختیار دارد. منبع نور سوئیس (SLS)، ساخته شده در سال 2001، منبع نور Synchrotron با یک حلقه ذخیره سازی الکترون 2.4GeV است. این یکی از بهترین های جهان در رابطه با درخشندگی و ثبات پرتو الکترونی است. یک لیزر آزاد الکترونی اشعه به نام SwissFEL در حال ساخت است و قرار است در سال 2016 شروع به کار کند.

زمینه های تحقیقاتی:

 • فیزیک جامدات و علوم مواد
 • فیزیک ذرات اولیه
 • علوم زندگی و پزشکی
 • انرژی هسته ای و امنیت هسته ای
 • انرژی غیر هسته ای
 • محیط زیست مرتبط با انرژی
FRM II مونیخ، آلمان

هینز میر-لایبنیتز (FRM II)، منبع پژوهشی نوترون، یک مؤسسه علمی مرکزی Technische Universität München (TUM) است که در مرکز تحقیقاتی Garching مستقر است. FRM II در سال 2005 به کاربر اعمال شد و نوترون ها را برای علم، صنعت و پزشکی فراهم می کند.

منبع در اختیار صنعت قرار می گیرد برای حدود 30٪ از زمان پرتو قابل استفاده. این شامل تحقیقات مربوط به صنعت است که از سوی صندوق دولتی و تحقیقات قراردادی تامین می شود که به وسیله صنعت تامین می شود، مانند دوپینگ سیلیکون برای صنایع نیمه هادی، تولید رادیو ایزوتوپ برای صنعت هسته ای و صنعت، تجزیه و تحلیل عناصر و درمان تومور.

هدف اصلی عملیات راکتور، ارائه یک جریان نوترونی بالا است. این برای تولید برق استفاده نمی شود. با 20 مگاوات قدرت حرارتی، FRM II تنها 0.6٪ از قدرت حرارتی تولید شده توسط نیروگاه هسته ای متعارف را برای تولید برق تولید می کند. این بهترین نسبت حرارتی از عملکرد به شتاب نوترونی است و به همین دلیل یکی از منابع مؤثر و نوترون مدرن در جهان است.

ELETTRA

Elettra - Sincrotrone Trieste (در ایتالیا) یک مرکز تحقیقاتی بین رشته ای است که بخشی از پارک علم منطقهای، یک آزمایشگاه ملی تحقیقاتی است که هدف آن انتقال دانش برتر در تحقیقات علمی است.

Elettra در تولید تابش الکترومغناطیسی لیزر با کیفیت بالا و با استفاده از الکترومغناطیس لیزر الکترونیک آزاد و کاربرد آن در علوم مواد. این نور تولید می شود از اشعه ماوراء بنفش تا اشعه ایکس. روشنایی طیفی موجود در بسیاری از پرتوهای نور تا 1019 فوتون بر ثانیه / mm2 / mrad2 / 0.1٪ bw است و روشنایی حداکثر منابع FEL تا 1030 فوتون بر ثانیه / mm2 / mrad2 / 0.1٪ bw خواهد بود.

Elettra می تواند به محققان 28 beamlines ارائه طیف گسترده ای از spectroscopies در زمینه های مختلف تحقیقات علمی: از شیمی به فیزیک، از علوم سخت مواد به مواد نرم و زیست شناسی.

چندین روش تجربی در این پرتوهای خطی استفاده می شود: انتشار فوتوالکتریک، تصویربرداری، پراکندگی و تفکیک، جذب / انتشار / بازتاب، لیتوگرافی.

با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیک آن، Elettra بسیاری از محققان علمی از مرکز و شرق اروپا را به عنوان بخشی از شبکه اصلی علوم و فناوری ابتکار مرکزی اروپا (CEI) جذب می کند.

مکان ها

رن

Address
University of Rennes 1, Rue du Thabor
35000 رن, بریتانی, فرانسه

Allée des Républicains Espagnols

Address
University of Montpellier, Boulevard Henri IV,5
34090 Allée des Républicains Espagnols, اکسیزی, فرانسه

مونیخ

Address
Technische Universität München, Arcisstraße,21
80333 مونیخ, بایرن, آلمان

مونیخ

Address
Ludwig Maximilians Universität, Geschwister-Scholl-Platz,1
80539 مونیخ, بایرن, آلمان

تورین

Address
University of Torino, Via Giuseppe Verdi,8
10124 تورین, پیمانت, ایتالیا

81

Address
Adam Mickiewicz University, Wieniawskiego,1
61-712 81, Voivodeship لهستان بزرگ, لهستان

برنامه ها