ITECH Lyon

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

ITECH-Lyon بیش از یک قرن در زمینه مواد (پلاستیک، کامپوزیت نساجی)، شیمی (رنگ چسب، چسب)، لوازم آرایشی و کالاهای چرمی و کفش ساخته شده است. ITECH-Lyon یک مدرسه خصوصی است که توسط متخصصان ایجاد شده و توسط انجمن های تخصصی و سازمان های مختلف پشتیبانی می شود. بین المللی در هسته ITECH-Lyon است که حضور و مبادلات خود را در سراسر جهان (از ایالات متحده آمریکا به چین و همچنین اروپا) گسترش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کنید: ITECH-EURO.eu

اگر تدریس برای اولین بار از ITECH-Lyon باشد، تحقیق و نوآوری، قلمروهای آن است. این ها از طریق همکاری های قوی در زمینه های تحقیق و توسعه در منطقه ای، ملی و اروپایی ترجمه می شوند.

 • 500 دانشجو
 • موسسه خصوصی برای تحصیلات عالی
 • موافقت نامه های ارز بین المللی
 • درجه مهندسی توسط "کمیسیون تی تی اس دوج Ingier" شناخته شده است

منحصر به فرد و متفاوت است

Institut Textile et Chimique de Lyon (موسسه نساجی و شیمیایی Lyon) تنها مدرسه مهندسی است که مستقیما از مدرسه های نساجی، چرم و شیمی ساخته شده توسط متخصصان در لیون بیش از یک قرن پیش است. ITECH-Lyon با بررسی رنگ، جوهر، چسب، لوازم آرایشی، چرم و استفاده از آن (کفش، کالاهای چرمی)، مهندسین پلاستیک، پارچه، کامپوزیت و شیمی را در صنایع پلاستیک، پارچه، کامپوزیت و شیمی آموزش می دهد. ITECH-Lyon با موقعیتی وابسته، کالج Grande Ecole ایجاد شده و حمایت شده توسط اتحادیه های حرفه ای و شرکت ها است. ITECH-Lyon علاوه بر دوره مهندسی اصلی خود، دوره های دوره کارشناسی تا سطح فوق لیسانس را ارائه می دهد: BTS (Brevet de technician supérieur - گواهی آموزش حرفه ای)، درجه حرفه ای (به طور مشترک توسط دانشگاه Claude Bernard)، دوره پست برتر (دوره کارشناسی ارشد) و لیسانس تخصصی (Conférence des Grandes Ecoles مهر تایید) ITECH Lyon در حال تقویت حضور و تبادل بین المللی خود در سراسر جهان (از ایالات متحده آمریکا به چین و همچنین اروپا) است. گرچه آموزش و پرورش حرفه ای اصلی ITECH-Lyon است، روابط صنعتی در میان نقاط قوت آن ITECH-Lyon و شرکت تابعه ITECH Entreprises، طیف گسترده ای از آنها را ایجاد می کنند، که منجر به ایجاد مشارکت قوی در حوزه های تحقیق و توسعه در سطح منطقه ای، ملی و سراسر اروپا می شود، بلکه در آموزش های حرفه ای، فارغ التحصیل و غیر حرفه ای ادامه می یابد. از منابع فنی و انسانی برای شرکت ها، به شکل های مختلف قراردادها استفاده می شود. این خدمات عبارتند از: پروژه های تحقیقاتی غیرمستقیم یک یا چند سال با همکاری دانشگاه ها، مطالعات صنعتی، تجزیه و تحلیل، آزمایش، مشاوره، اجاره تجهیزات از جمله مأموریت های احتمالی کارکنان (استادان تحقیقاتی تمام وقت) و آموزش های حرفه ای. همانطور که لوئی فیلیپین رینود، رئیس جمهور ITECH و جرمومریکیلو، مدیر اجرایی آن اشاره کرد، "مدرسه ما به بهبود ارزش افزوده شرکت ها از طریق نوآوری کمک می کند."

ITECH، بیش از موسسه، موسسه صد ساله.

 • ITECH در سال 1988 از ادغام ESITL و EFT متولد شد، دو موسسه آموزش عالی که توسط متخصصان تاسیس شده است.
 • ESITL (مدرسه عالی لیوین صنایع نساجی) در سال 1840، تجسم سنت استثنایی صنعت لیوین ابریشم تاسیس شد.
 • EFT (مدرسه سالن آموزش فرانسه)، که در سال 1899 تأسیس شد، شاخه ای از موسسه شیمی صنعتی دانشگاه لیون است که ابتدا در چرم قبل از انحلال به مهندسی پلاستیک (با CNAM) قبل از افزودن بخش رنگ، جوهر و چسب در سال 1969 و پس از آن در سال 1983، ESCEPEA (مدرسه عالی چرم و رنگ، جوهر و چسب) تبدیل شد.
 • ادغام آن با ESITL در سال 1988، ایجاد ITECH بود و منجر به ایجاد بخش نساجی شد.
 • ITECH، که مأموریت حرفه ای هر دو مدرسه والدین خود را به ارث برده، به طور موفقیت آمیز از ماهیت مکمل آموزه های آنها و روابط نزدیک آنها که همیشه با دنیای کسب و کار حمایت می کردند، استفاده کرد. ITECH علاوه بر این دارایی ها، آموزش های پیشرفته ای ارائه می دهد، زیرا دوره های آن به طور سیستماتیک شامل ماشین های جدید و پیشرفت های تکنولوژیکی هستند.

ITECH-Lyon با هدف ترکیب چهار حوزه تخصصی به یک دوره آموزشی اختصاص داده شده است که با تمرکز بر «مواد و پوشش های پلیمری»: شیمی فرمول سازی، مهندسی پلاستیک، چرم و منسوجات است. pic_1_surfpic_2_glassespic_3_cars ITECH-Lyon در زمینه های پلیمرها و کاربردهای آنها، به خصوص پلاستیک، منسوجات، کامپوزیت و شیمی (پوشش رنگ، جوهر، چسب، و لوازم آرایشی)، و همچنین چرم و استفاده از آن (کفش، کالاهای چرمی)، مهندسین را تربیت می کند. ITECH-Lyon یک انجمن خصوصی و دولتی معتبر Grande Ecole است که توسط اتحادیه ها و شرکت های حرفه ای ایجاد و پشتیبانی می شود. ITECH Lyon در سراسر جهان حضور خود و تبادل بین المللی را تقویت می کند از طریق قراردادهای تحصیلات عالی و صنعتی خود را. نوآوری، شعار ITECH-Lyon است که در مورد دوره های خود و تحقیق نیز کاربرد دارد

مدرسه: بیش از 450 دانشجو

4 سطح آموزش: * ITECH مهندس: 3 سال (پذیرش تحصیلات تکمیلی) 4 رشته: شیمی فرمولاسیون (رنگ، ​​جوهر، چسب، لوازم آرایشی و ...)، پلاستیک و کامپوزیت، پارچه و کامپوزیت، چرم. پذیرش در تحصیلات تکمیلی (کارشناسی در شیمی، ...). اعتبار توسط CTI (کمیته فنی مهندسی فرانسه) و EURACE. بخش اروپایی جدید: فرمولاسیون شیمی اصلی؛ همه دوره ها به زبان انگلیسی تدریس شد حمایت مالی توسط صنعت رنگ (هزینه تحصیل و کارآموزی بین المللی) * تخصصی "Mastère": 1 سال "نوآوری و مهندسی محصول: از مفهوم به بازار". پذیرش در تحصیلات تکمیلی (درجه مهندسی، کارشناسی ارشد یا معادل آن) به عنوان آموزش ابتدایی یا آموزش مداوم دوره ای که توسط کنگره های کنسرسیوم گراندس تایید شده است. * گواهی در لوازم آرایشی و فرمول محصولات رنگی: 1 ساله چسب / لوازم آرایشی / رنگ / رنگ و جوهر. پذیرش پس از 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی * مدرسه تابستانی IPL: 5 هفته در اواسط ژوئن تا اواسط ژوئیه تمرکز بر کاربرد پلیمر در مواد. آموزش زبان فرانسه: 40 ساعت آموزش؛ 50 ساعت تمرین گروه کوچک، به علاوه جشن های فرهنگی و بیشتر.

علوم پلیمر: امروزه همه چیز درباره پلیمرهاست!

این زمینه نشان دهنده پیشرفت علوم علمی است، زیرا برنامه های مستقیم پلیمرها در زندگی روزمره ما وجود دارد: محصولات چرمی در صنعت لوکس، تیغه های هلیکوپتر، رنگ های ضد UV، لباس های زمستانه و همه ی آب و هوا، قاب های دوچرخه ساخته شده از مواد کامپوزیتی، مواد نساجی ضد آلرژی جدید ... که همه آنها از طریق خلاقیت مهندسان به وجود می آیند. Synthesizing و دست زدن به پلیمر نیاز به آموزش علمی قوی (در شیمی، مکانیک، ...). با این حال، در حال توسعه برنامه ها موضوع طعم و مشتاق است. دانشکده مهندسی ITECH Lyon ، که متخصص در تولیدات چرمی، نساجی و پلاستیک و محصولات شیمیایی فرموله شده (رنگ، ​​جوهر، چسب، لوازم آرایشی و ...)، علم و بخصوص علم پالم، هسته آموزش و پرورش آن را تشکیل داده است. تخصص آن، اغلب مکمل یکدیگر است، در پیشرفت علوم پلیمری که در توسعه علمی و اقتصادی ثابت است، کمک کرده است.

برنامه مهندسی

این تمرین بر اساس 2 زمینه علمی اصلی: شیمی و فیزیک مکانیک استوار است. دانش ابتدایی در سال اول به منظور آماده سازی دانش آموزان برای آنها مهم است. آموزش در ITECH تمرکز بر علوم پلیمری دارد. مهندسان ITECH مهارت های خود را در این زمینه در سراسر حرفه های خود را با انتخاب خود را عمده کمک می کند تا آنها برای پیدا کردن اولین شغل خود را با سهولت. ITECH بر روی مهارت های فنی و علمی، دانش آموزان را قادر می سازد مهارت های اجتماعی خود را با علوم اقتصادی و اجتماعی و بسیاری از سخنرانی ها گسترش دهند. مهندسی ITECH معادل "درجه کارشناسی ارشد" برای کسانی که علاقه مند به دنبال حرفه ای خارج از فرانسه است.

منحصر به فرد و متفاوت

ITECH در 3 سال مهندسین را تربیت می کند. نوع آموزش ارائه شده عبارت است از:

 • وضعیت دانشجویی منظم
 • وضعیت کارآموزی (دوره های متناوب در مدرسه و کار در شرکت طی 3 سال)

دانشجویان پس از دوره ی منظم، یکی از 4 رشته ای که بعد از سال اول آنها ارائه می شود را انتخاب کنید:

 • فرمول شیمی: رنگ، جوهر، چسب و لوازم آرایشی
 • مواد پلاستیکی
 • مواد نساجی
 • چرم

ITECH یکی از اعضای کنسول های کنسول های دنیای Grandes است و درجه آن در مهندسی شیمی (درجه کارشناسی ارشد) توسط CTI (Comission des Titres d'Ingénieurs) تأیید شده است.

تعامل پویا

ITECH توسط متخصصان ایجاد شده است و در محیط صنعتی است که به طور مداوم در حال تغییر است. به همین دلیل، سندیکاهای حرفه ای و صنعتگران در هر زمینه (رنگ، ​​جوهر، لوازم آرایشی، پلاستیک، چرم و پارچه) در هیئت مدیره موسسه قرار دارند. pic_5_tablepic_6_people مدرسه برای به روز رسانی و اصلاح جهت برنامه های آموزش داده شده، به تخصص این سندیکاها مربوط می شود. روابطی که با شرکت ها مطرح می شوند، در ترویج سازگاری از مهندس آینده (کنفرانس ها، روزهای اطلاعاتی، جلسات حرفه ای ...) کمک می کنند. این مورد یک برنامه جدید است که در سال 2014 افتتاح شد. به منظور تضمین تقاضای مهندسان نقاشی که در دهه آینده مورد نیاز بود، ITECH راه اندازی کرد. همه دوره ها به زبان انگلیسی به منظور جذب دانشجویان کارشناسی اروپایی نسبت به این اصلی که در تقاضای بالا در بخش رنگ آمیزی هستند، تدریس می شود.

خلاقیت کامل

مانند هر علمی، پیشرفت در زمینه های پلیمرها بر اساس خلاقیت محققان و مهندسان است که این رشته را تمرین می کنند. دانش آموز ITECH باید خلاق باشد به عنوان علم و فن آوری که در اختیار او است، به طور مداوم در حال تکامل است. این مشخصه در آموزش در ITECH در نظر گرفته شده است. چند رشته ای به خودی خود یک تضمین خاص در ادغام محیط کاری ایجاد می کند. اما به منظور تشویق طرفین خلاق دانش آموز، ITECH در پایان دوره 3 ساله، Proj'ITECH، مجموعه ای را تشکیل می دهد که به دانش آموزان اجازه می دهد که کار پروژه های سال گذشته خود را در مقابل محققان، سران R

دست در آموزش

ITECH در ارائه دانشآموزان با تجربهی قوی حرفه ای است. در بالای آموزش چند رشته ای، این موسسه حداقل 10 ماه از کارآموزی اجباری در شرکت ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی اضافه می کند.

وضعیت منظم

پایان سال اول: تجربه بین المللی - حداقل 6 هفته این تجربه بین المللی از نظر رویکرد بین فرهنگی پیش آمده است و انتظارات مربوط به محتوای گزارش به طور کامل تعریف شده است. این یک بررسی فردی از تجربه هر دانش آموز است و به عنوان مبنایی برای بازتاب در طول درس های میان فرهنگی در دوره بعدی عمل می کند. پایان سال دوم: قرار دادن مهندسی - حداکثر 8 هفته کاربرد کاربردی با وضعیت تحصیلات تکمیلی، دانش آموزان را قادر می سازد تا با واقعیت های زندگی شرکتی روبرو شوند و با نیازهای مادی، اقتصادی و انسانی آشنا شوند. پایان سال سوم: پروژه نهایی سال - حداکثر 6 ماه این پروژه به طور کلی به مهندسین جوان سپرده شده است. دانش آموزان نشان می دهند که توانایی عمل خودساختگی و مقابله با موضوعات پیچیده را در شرایطی دارند که گاه پیچیده می شوند. این پروژه شامل حداقل 5 ماه در یک شرکت یا آزمایشگاه در فرانسه یا خارج از کشور است. کارآموزی 1 ساله (بین سالهای 2 تا 3) دانشجویان می توانند، اگر بخواهند، یک دوره کار 1 ساله را با یک شرکت یا آزمایشگاه خارجی به پایان برسانند، اما حداقل 6 ماه در خارج از کشور هزینه می کنند. در واقع، اقامت طولانی در خارج از فرانسه همواره بسیار سودمند است و دانشجویان را به طور کامل از طریق برنامه شغلی خود در نظر می گیرد.

مشاغل و اشتغال

نیمی از فارغالتحصیلان ITECH قبل از اعطای مدرک، قرارداد خود را امضا می کنند. پس از 6 ماه، بیش از 90 درصد فارغ التحصیلان استخدام می شوند. بخش های فعالیت

 • صنایع شیمیایی، تولید کنندگان مواد شیمیایی
 • آرایشی و بهداشتی، رنگ، لاک الکل، چسب، جوهر،
 • صنعت حمل و نقل هوایی، خودرو، بسته بندی، مواد ترکیبی، plasturgy
 • صنعت چرم، کفش، کالاهای چرمی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوکس
 • صنایع نساجی، پارچه های فنی و پزشکی، لباس
 • تجارت و توزیع
 • مشاوره

خدمات مشاوره حرفه ای ITECH بیش از 25 سال به فارغ التحصیلان کمک کرده است. این دانشجویان در جستجوی پروژه ای حرفه ای و حرفه ای، با همکاری یک مشاور حرفه ای و یک روانشناس کار می کنند. به طور متوسط، ما 300 پیشنهاد به طور مستقیم به ITECH ارائه شده است و هر ساله توسط خدمات مشاوره شغلی نمایش داده می شود: 60٪ برای مهندسین و استادان تخصصی، 40٪ برای تکنسین ها.

ITECH ENTREPRISES: تخصص "Grande Ecole" برای استفاده صنعتی.

لیتوانی و شرکت تابعه ITECH Entreprises، طیف وسیعی از منابع فنی و انسانی را در اختیار شرکت ها از طریق انواع مختلف قراردادها قرار می دهند. این خدمات عبارتند از: تحقیقات (CIFRE [موافقت نامه های آموزشی تحقیق صنعتی]، مطالعات.)، R

سیستم عامل مهارت

تمام استراتژی های مهارت ITECH-Lyon دارای منابع مورد نیاز برای پردازش و درمان سطوح در مقیاس آزمایشی است که در اختیار شرکت ها قرار می گیرد.

 • فرمولاسیون شیمی (رنگ، ​​جوهر، چسب، لوازم آرایشی و ...)
 • پلاستیک
 • منسوجات
 • چرم
 • آزمایشگاه تحلیلی

مکان ها

لیون

ITECH LYON

Address
ITECH LYON
87 chemin des mouilles
ECULLY cedex

69134 لیون, اوورگن-رون-آلپ, فرانسه
تلفن
+33 4 72 18 04 80

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید