Erasmus Mundus - JMD - Nuclear Physics

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

کنسرسیوم

همکاران

بخش فرانسوی کنسرسیوم

دانشگاه Caen Normandie (UNICAEN) ، در قرن هجدهم تاسیس شده است، امروزه 26000 دانش آموز در شاخه های مختلف دارد. ویژگی اصلی آن در متن پروژه فعلی دوگانه است. اول، ارتباط نزدیک آن با GANIL. GANIL، از جمله کارخانه نیتروژن نیتروژن بالا SPIRAL2 در حال ساخت، یکی از چهار بزرگترین آزمایشگاه های جهان است که برای تحقیق با استفاده از پرتوهای یونی اختصاص یافته است. SPIRAL2 توسط دو تجهیزات برتر (EQUIPEX)، اسپکترومتر نسل بعدی S3 و اتاق آزمایشی برای فیزیک در DESIR کم انرژی تکمیل شده است، هر دو توسط آژانس ملی تحقیقاتی (ANR) انتخاب شده و توسط وزارت امور خارجه فرانسه اداره می شود آموزش و پژوهش از همان ابتدا، GANIL به طور فعال در پروژه های اروپایی مشارکت کرده است که در آن با بسیاری از آزمایشگاه های اتحادیه اروپا و فراتر از آن همکاری می کند. علاوه بر این، دانشگاه کانز نیز به شدت به پروژه ARCHADE (مرکز تحقیقاتی منابع و تحقیق در حادثه) در سال 2014 پیوند دارد. این مرکز دارای دو سیکلوترون مستقل ابررسانایی است: یک سیکلوترون پروتونی برای شروع درمان در سال 2018 و یک سیکلووترون C400 برای شتاب یون تا کربن برای اهداف تحقیقاتی در حدیث درمان (فیزیک، رادیوبیولوژی و جنبه های کلینیک) با اولین پرتوهای موجود در سال 2021. فیزیکدانان در این کنسرسیوم مسئول برنامه های تحقیقاتی فیزیک در ARCHADE و همچنین در برنامه های بین رشته ای برای درمان های پرتودرمانی هستند.

بخش ایتالیایی کنسرسیوم

دانشگاه Padova دارای تاریخچه طولانی و باهوش در تحقیقات فیزیک هسته ای است که به شدت مربوط به Laboratori Nazionali دی Legnaro (LNL) است که یکی از چهار آزمایشگاه ملی موسسه ایتالیایی فیزیک هسته ای (INFN) است. ماموریت انجام تحقیقات اساسی در زمینه فیزیک هسته ای و فیزیک هسته ای همراه با کاربرد فناوری های هسته ای است. بیش از 800 دانشمند از سراسر جهان در برنامه های تحقیقاتی در حال انجام هستند. هر روز حدود 250 نفر در LNL کار می کنند و نیمی از آنها کارکنان INFN (فیزیکدانان، مهندسان، تکنسین ها و ...) هستند که نصف باقی مانده از دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی در ایتالیا و خارج از کشور است. نقاط قوت توسعه شتاب دهنده ذرات و آشکارسازهای تشعشع هسته ای است. LNL در سطح اروپا به عنوان یک زیرساخت تحقیق با دسترسی فراملی شناخته شده است. علاوه بر این، گروه های تحقیقاتی هسته ای دانشگاه پدوا در ساختار هسته ای در محدوده اسپین و ایسپسین، دینامیک واکنش های هسته ای در انرژی های کم، متوسط ​​و فوق نسبیتی، فیزیک هسته ای و کاربردهای امنیتی مدنی فیزیک هسته ای تخصص دارند. پدوا یک موسسه 800 ساله با سنت طولانی مدت برای برتری علمی و تعهد به آزادی و تنوع است.

دانشگاه کاتانیا یکی از اولین دانشگاه های ایتالیا است که در سال 1433 تأسیس شد. این دقیقا مربوط به واحد INFN در کاتانیا و Laboratori Nazionali del Sud (LNS) است. LNS یکی از چهار آزمایشگاه ملی INFN است. در سال 1976 تاسیس شده در حال حاضر حدود 130 نفر (پژوهشگر و تکنسین) و همکاران حدود 130 نفر در میان استادان، پژوهشگران، دانشجویان دکترا و دیپلم از دانشگاه استخدام می شود. این یک مرکز توسعه پیشرفته برای فن آوری و ابزار دقیق است. فعالیت تحقیقاتی عمدتا به بررسی ساختار و واکنش هسته های اتمی با استفاده از هر دو تاندیم و سیکلوترون سوپر هدایت شده در همکاری با بیش از 700 صدها محقق از ایتالیا و چندین کشور اروپایی و غیر اروپایی اختصاص یافته است. شتابدهنده Tandem اجازه می دهد تا فعالیت شدید در Astrophysics هسته ای اندازه گیری بخش مقطع مورد علاقه برای انرژی هسته ای همجوشی و هسته ستاره سازی (پروژه ASFIN2). در میان پروژه های جدید در تحقیقات بنیادی، لازم به ذکر است که یک آزمایشگاه زیردریایی در عمق دریایی 2000 متر از کاتانیا، برای تحقیق و توسعه در پروژه KM3NET استفاده می شود. UniCT و INFN در CT و LNS، فراتر از آزمایشات در مرز فیزیک هسته ای، در چندین جنبه از فیزیک هسته ای کاربردی مانند تکنیک های شتاب دهنده، میراث فرهنگی و آگزیداری با تکنیک های غیر تخریب (آزمایشگاه های LANDIS و PH3DRA) فعال هستند. نظارت بر فاضلاب هسته ای، فیزیک لیزر برای پلاسما فیوژن هسته ای و بالاتر از همه در پزشکی هسته ای با یک مرکز درمان ملانوسی چشم و پروژه CATANA، ELIMED، SCENT (نگاه کنید به فرم A.1.4). دانشجویان EMJMD مجاز به بهره گیری از توافق نامه در حال حاضر بین LNS و Azienda Ospedaliero Universitaria Policlinico di Catania برای تجربه مستقیم پزشکی طب سنتی هستند.

بخش اسپانیایی کنسرسیوم

دانشگاه سویل در اواخر دهه 1460 تاسیس شد. امروزه یکی از بزرگترین دانشگاه های اسپانیایی است که شمار دانشجویان آنها حدود 70،000 است. در حال حاضر حدود 4000 نفر (از جمله کارکنان آموزش، محققان و تکنسین ها) کار می کنند. در رابطه با فیزیک هسته ای، متخصصان متخصص در مورد واکنش های هسته ای نظری، برنامه های کاربردی فیزیک هسته ای به محیط زیست، پزشکی، هنر و آرکهometry، و تجزیه و تحلیل و مشخص کردن مواد. این به شدت با مرکز Centro Nacional de Aceleradores (CNA) ارتباط دارد که سه شتاب دهنده یون دارد: Tandem Van de Graaff 3MV، Cyclotron با پروتون ها تا 18 MeV و Deuterons تا 9 MeV و Tandem Cockcroft-Walton از 1 MV به عنوان طیف سنج جرمی. علاوه بر این، یک اسکنر PET / CT برای انسان وجود دارد، یک شتاب دهنده اختصاصی برای 14C که قدمت MiCaDaS است، و یک تابش 60Co.

دانشگاه مستقل مادرید در سال 1968 تاسیس شد. این در حدود 30000 دانش آموز و 2000 نفر در کادر آموزشی است. در مورد فیزیک هسته ای، متخصصان متخصص در ساختار هسته ای نظری، برنامه های کاربردی فیزیک هسته ای برای تجزیه و تحلیل و مشخص کردن مواد. این به شدت به مرکز تجزیه و تحلیل میکرو تجزیه و تحلیل مواد (CMAM) با شتاب دهنده ساخته شده توسط HVEE ساخته شده است، نوع Tandem است و سیستم شتاب از نوع Cockroft-Walton است. این با دو منبع ارائه شده است: یک منبع پلاسما برای مواد گازی و یک منبع اسپری برای به دست آوردن عملا هر عنصر جدول تناوبی از یک هدف جامد.

دانشگاه بارسلونا در سال 1450 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 80000 دانش آموز و در حدود 5000 نفر در کادر آموزش و پرورش است. در مورد فیزیک هسته ای، آن را متخصصان متخصص در مشکلات بسیاری از بدن، استروافیسیک نظری و فیزیک hadronic است. این ارتباط با شتاب دهنده ALBA است که یک تسهیلات است که توسط دولت اسپانیا و دولت کاتالان تامین می شود. این یک نسل جدید از synchrotron است. ALBA یک ماشین دایره ای است که به نام synchrotron نامیده می شود، که از آرایه های مغناطیسی استفاده می کند، به نام دستگاه های درج برای تولید پرتوهای روشن از نور synchrotron. خطوط تحقیقاتی در زمینه: Computing Accelerator، Engineering، عمدتا آزمایشهای علوم مواد هستند.

دانشگاه Complutense مادرید (UCM) در سال 1822 تأسیس شد. این دانشگاه بزرگ با حدود 80000 دانش آموز و 6000 نفر در کادر آموزشی است. در سال 2009، وزارت آموزش و پرورش به UCM بالاترین اشاره کرد "پردیس بین المللی (IEC)". در مورد فیزیک هسته ای، دانشمندان متخصص در ساختار هسته ای نظری، فیزیک هسته ای آزمایشی، کاربرد فیزیک هسته ای در پزشکی و منابع انرژی هستند و آنها بسیار فعالانه در برنامه های فیزیک تجربی در ISOLDE @ CERN شرکت می کنند (لینک فرستاده می شود)، GSI (آلمان) و ILL (Frange). UCM دارای ارتباطات نزدیک با CIEMAT (Centro de Investigaciones Energéticas، Medioambientales y Tecnológicas) است که یک نهاد تحقیقاتی دولتی است که به وزارت اقتصاد و رقابتپذیری متمرکز است که با توجه به انرژی و محیط زیست و فن آوری های مرتبط با آن. از EMJMD ویژه ای است که دستگاه فیوژن حرارتی TJ-II است که ستلاراتور نوعی کلاسیک است که پلاسمایی فیوژن مغناطیسی محدود را تولید می کند.

دانشگاه سالامانکا در سال 1218 تأسیس شد. این در حدود 35000 دانش آموز و 2500 نفر در کادر آموزشی است. در مورد فیزیک هسته ای، متخصصان متخصص در تعاملات ضعیف نظری و فیزیک هادرونی، فیزیک هسته ای آزمایشی و لیزرها هستند. این مرکز ارتباط نزدیکی با مرکز لیزر های Ultrashort Ultraintense Impulsed Lasers (Centro de Láseres Pulsados ​​Ultracortos Ultraintensos، CLPU) دارد که مرکز ملی تخصصی پالس های لیزر femtosecond با قدرت های قله در سطوح Gigawatt، Terawatt و Petawatt است. برنامه های کاربردی در فیزیک فتو هسته ای، فیزیک پلاسما و پروتون درمانی، و غیره.

پروژه EMJMD به طور کامل از تخصص های مکمل همکاران بهره مند خواهد شد.

کمیته ها

وظایف مالی عمدتا توسط دانشگاه سویل به عنوان هماهنگ کننده مدیریت می شود. برای بقیه وظایف، به منظور حل مسائل مختلف مربوط به EMJMD، چهار کمیته ایجاد خواهد شد. کمیته ها عبارتند از:

کمیته علمی: مسئول اجرای صحیح EMJMD و مدیریت عمومی است. این دانشگاه توسط یک علمی محلی هر شریک کامل (دانشگاهی)، دو نفر از همکاران مرتبط و یک دانش آموز از موسسه هماهنگ کننده تشکیل خواهد شد. علاوه بر این، مسئولیت روش های آزمون و سازماندهی پایان نامه کارشناسی ارشد است. این نیز مسئول محتوای NuPhys EMJMD است. این کمیته دارای 3 کمیته کمکی است (یک در هر کشوری). هر کمیته فرعی توسط دانشگاهی که بخشی از کمیته علمی و دو دانشگاهی است که متعلق به دانشگاه های خود هستند متعلق است. هدف کمیته های کمیته حل تمام مسائل علمی درون دانشگاه خود است.

کمیته علمی نیز مسئولیت دریافت تعداد لازم از دوره های کارآموزی برای دوره آموزشی در یک شرکت برای تمام دانش آموزانی که در EMJMD NuPhys شرکت می کنند. کمیته علمی نیز مسئول تخصیص نهایی دوره کارآموزی در میان همه دانش آموزان بر اساس درجه بندی به دست آمده از دانش آموزان در دوره سخنرانی، ترجیحات آنها و مشاوره هماهنگ کننده محلی در تماس با دانش آموزان خواهد بود. یکی دیگر از اهداف مهم این کمیته، ایجاد یک برنامه درسی مشترک و منظم برای EMJMD است که بهترین تجربه هر شریک کامل و نیازهای فعلی شرکت های مرتبط با فیزیک هسته ای را در نظر می گیرد.

دبیرخانه NuPhys: این هیئت اجرایی، مسئول مدیریت اجرایی، ارتباط با EACEA، مدیریت اداری و مالی است. این در موسسه هماهنگ قرار دارد و توسط هماهنگ کننده کنسرسیوم، یک دستیار اداری و پشتیبانی شده توسط Contact Point EMUS تشکیل شده است. این در ارتباط با کارکنان اداری محلی در موسسات شریک است و نظارت بر تبادل اسناد دانشجویی میان همکاران. دبیرخانه تضمین به روز رسانی سیستم وب سایت و برنامه را تضمین می کند.

کمیته انتخاب: مسئول مسائل مربوط به معیار پذیرش، انتخاب روش و اعطای بورس تحصیلی اراسموس به بهترین دانشجویان است. آن را توسط یک دانش آموز از هر شریک کامل (دانشگاه) و همچنین یک نفر نمایندگی از شرکای مرتبط تشکیل شده است. این کمیته قبل از آغاز هر نسخه EMJMD به طور مداوم جلسات منظمی برای مدیریت تمامی درخواست های دریافت شده و اعمال معیارهای پذیرش برای پروسه انتخاب دانشجویان و همچنین اعطای بورس تحصیلی JMD، طبق قوانین Erasmus + خواهد بود.

کمیته کیفیت: برای اطمینان از کیفیت EMJMD داخلی و طراحی استراتژی های بهبود نیاز است. این کمیته توسط یک آکادمیک از هر شریک کامل (دانشگاه ها)، دو نماینده شرکای مرتبط و دو دانش آموز از نسخه NuPhys EMJMD تشکیل شده است. این کمیته تمامی استراتژی ها و مکانیسم های ارزیابی داخلی را اجرا خواهد کرد. همچنین مسئول هماهنگی با ارگان های خارجی / موسسات / سازمان هایی که مسئول تضمین کیفیت خارجی EMJMD NuPhys هستند مسئول خواهد بود.

مکان ها

کاتانیا

Address
Università degli Studi di Catania - Piazza Università, 2 - 95131 Catania
کاتانیا, سیسیل, ایتالیا

سویل

Address
Universidad de Sevilla. C/ S. Fernando, 4, C.P. 41004-Sevilla, España
سویل, اندلس, اسپانیا

مادرید

Address
Universidad Autónoma de Madrid
Ciudad Universitaria de Cantoblanco · 28049 Madrid

مادرید, جامعه مادرید, اسپانیا

بارسلونا

Address
Universitat de Barcelona
Gran Via de les Corts Catalanes, 585
08007 Barcelona

بارسلونا, کاتالونیا, اسپانیا

مادرید

Address
Universidad Complutense de Madrid

Avda. de Séneca, 2
Ciudad Universitaria
28040 MADRID

مادرید, جامعه مادرید, اسپانیا

سالامانکا

Address
Universidad de Salamanca
Casa del Bedel. Cardenal Plá y Deniel, 22. Planta baja.
37008 Salamanca. España.

سالامانکا, کاستیا و لئون, اسپانیا

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید