ENSAI: National School for Statistics and Information Analysis

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

ENSAI، همراه با ENSAE بخشی از گروه بندی اقتصاد ملی و آمار دانشکده (ژن)، که تحقیق و تدریس فعالیت های INSEE گرد هم می آورد.

ENSAI شده است فرانسه اعتباربخشی انجمن آموزش مهندسی، CTI (کمیسیون DES نوشتن شرح تصاویر و D'INGENIEUR) معتبر، به جایزه رشته مهندسی سطح کارشناسی ارشد.

در سال 1994، ENSAI شده است در پردیس رفی Lann از سال 1996 واقع، در حومه فقط در خارج رن.

ENSAI بخشی از شبکه ای از موسسات معتبر آموزش عالی در فرانسه شناخته شده به عنوان écoles GRANDES، و یا مدارس عالی تخصصی است. آموزش ENSAI در آموزش دانش آموزان خود را برای تبدیل شدن به واجد شرایط، مدیران سطح بالا در پردازش اطلاعات و تجزیه و تحلیل. پس از فارغ التحصیلی از مهندسی آماری یا INSEE برنامه آمار کارمند دولت، دانش آموزان ما تخصص سه برابر آمار، اقتصاد و علوم کامپیوتر، که جهانی در تمام بخش های حرفه ای شناخته شده است.

دانشجویان مهندسی آماری مهندسان آماری پس از 3 سال زمانی که آنها به دست آوردن تبدیل شدن به Diplôme D'INGENIEUR، یک مدرک مهندسی سطح master معادل کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد) در آمار (نماینده از مجموع 5 سال و 300 ECTS اعتبارات پس از مدرک باکالوریا مطالعات). کارآموزان دانشجویی بنده مدنی تبدیل رسمی آمار کارمند دولت برای INSEE پس از 2 سال؛ آنها برای آموزش و پرورش خود را در ENSAI، حقوق و دستمزد ماهانه خالص حدود 1700 € پرداخت می شود (پاداش شامل).

ماموریت ما

آموزش مهندسین آماری

ENSAI پیشرو فرانسه گراند اکول، مدرسه و یا فارغ التحصیل، به انصراف از آموزش و پرورش در عمق در آمار، اقتصاد و علوم کامپیوتر، قادر به فارغ التحصیلان خود را به کار در یکی از زمینه های مهندسی آماری. پس از سه سال مطالعه، دانش آموزان ما به عنوان مهندس آماری ENSAI فارغ التحصیل، با درجه است که توسط CTI معتبر.

مدیران آموزش INSEE برای موسسه ملی فرانسه برای آمار و مطالعات اقتصادی برای یک سوم از دانش آموزان ما در هر سال، در آینده به ENSAI به معنای شروع زندگی حرفه ای خود در خدمات مدنی به عنوان یک عضو سپاه INSEE آماردانان کارمند دولت. آموزش طول می کشد دو سال، و آنها همان درس به عنوان دانشجویان مهندسی آماری در این دوره دنبال کنید. کارمندان دولت می تواند، تحت شرایط خاصی، به دست آوردن یک BAC + سطح 5 را از طریق "آمار و Econometry، آمار عمومی بزرگ" با تشکر مدرک کارشناسی ارشد به آموزش یکپارچه، که می تواند مداوم (پس از دو سال آموزش اولیه) و یا به تعویق افتاده (در طول شش سال اول زندگی حرفه ای خود).

چهره های کلیدی

  • 414 دانش آموزان در همه، 240 دانشجویان مهندسی آماری (31 دانشجویان خارجی)، 94 INSEE بنده مدنی آمار دانش آموز و 80 کارشناسی ارشد.
  • 32 بر اساس شرایط قبل بستری (DUT، تکنولوژی مدرک دانشگاه فرانسوی، معادل یک HND؛ کارشناسی؛ کارشناسی ارشد؛ و غیره).
  • 31 دانشجویان مهندسی آماری خارجی - 21 استادان دائمی - 475 معلمان حرفه ای از عرصه های خدمات شرکت ها، دانشگاهی و مدنی است.
  • 39 کارمندان اداری و فنی - 2 در خانه تیم های تحقیقاتی (LABORATOIRES) - 12 دانش آموزان آماده کارشناسی ارشد و 5 دکترا - 7250 M2 ساختمان - 162 کامپیوتر برای استفاده دانش آموزان - 165 دانشگاه هکتار، 98 توسعه یافته (60 درصد)

تاریخچه دانشکده

تا سال 1994 آموزش های ارائه شده توسط ENSAI عنوان شاخه ای از ENSAE (پاریس، دانشکده تحصیلات تکمیلی اقتصاد، آمار و امور مالی) در پاریس بود.

زمانی که ژن (گروه بندی اقتصاد ملی و آمار دانشکده) تشکیل شده بود، شاخه CGSA از ENSAE تغییر نام داد اکول ملی د لا شد Statistique همکاران د l 'آنالیز د l' اطلاعات (ENSAI، مدرسه ملی آمار و تجزیه و تحلیل اطلاعات ). آن را آموزش مهندسان برای تمام زمینه آمار و پردازش اطلاعات است.

ENSAI و دو تیم تحقیقاتی از مرکز تحقیقات اقتصاد و آمار (CREST) ​​در سال 1996 به رن نقل مکان کرد.

مکان ها

رن

National School of Statistics and Information Analysis

Address
Ensai campus de ker-lann
Rue blaise pascal
BP 37203

35172 رن, بریتانی, فرانسه
تلفن
+33 2 99 05 32 32