Princess Nourah Bint Abdulrahman University

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

مقدمه ای بر دانشگاه

تحصیل زنان در پادشاهی عربستان سعودی توجه زیادی را به خود جلب کرده است و این به زنان عربستان سعودی اجازه می دهد که قدمهای مشخصی برای دستیابی به جاه طلبی های خود و شناسایی منحصر به فرد آنها در زمینه های مختلف داشته باشند. زن عربستان سعودی، نه تنها در سطح محلی، بلکه در سطح بین المللی نیز ظاهر شده است. ما مثال هایی از زنان عربستان در زمینه های فرهنگ و تحقیقات تخصصی را می بینیم، نمونه هایی که در عرصه بین المللی و در زمینه های مختلف علم مورد احترام و پذیرش قرار می گیرند و موفقیت و ارزش خود را نشان می دهند که رقابت با همتایان خود در دیگر کشورهای پیشرفته است.

PNU یکی از نتایج توجه به آموزش عالی زنان است. این توجه در اوایل آغاز شد، زمانی که ریاست عمومی برای آموزش دختران اولین کالج برای زنان در سال 1390 هجری قمری ایجاد کرد که مربوط به سال 1970 میلادی است. افتتاح دانشکده های بیشتر به 102 نفر رسید، از کالج های دانشگاه تا کالج های واسطه و کالج های محلی. این بیش از 72 شهر عربستان سعودی و 600 هزار دانش آموز بود.

در ریاض تنها شش کالج وجود دارد؛ یعنی کالج آموزش و پرورش برای رشته های هنر لیبرال، کالج آموزش و پرورش برای رشته های علمی، کالج آموزش و پرورش برای توسعه معلمان، کالج خدمات اجتماعی، کالج اقتصاد خانه و کالج هنرهای زیبا.

در سال 1427 میلادی، یک حکم سلطنتی برای ایجاد اولین دانشگاه برای زنان در ریاض تحت نظارت وزارت آموزش عالی صادر شد. این شامل شش کالج در ریاض بود، علاوه بر تعدادی از کالج های جدید ایجاد شده برای آموزش و توسعه زنان در پادشاهی.

این دانشگاه در سال 1428 هجری قمری با انتصاب نخستین رؤسای خود، دکتر دکتر الجوحرا بنت فهد السعود، افتتاح شد.

در روز چهارشنبه، 29/10/1429 ه.ش، این دانشگاه با نگهبان دو مسجد مقدس، جایگاه سنگ بنای دانشگاه را به عهده داشت. اعلیحضرت در آن زمان بهترین را برای تغییر نام به Princess Nourah Bint Abdulrahman University (PNU) دانست؛ شاهزاده نوره خواهر بنیانگذار پادشاهی عربستان سعودی، پادشاه اردن، عبدالعزیز بن عبدالرحمن.

چشم انداز، ماموریت و ارزش

چشم انداز:

برای تبدیل شدن به یک چراغ دانش و شیوه های اخلاقی برای زنان.

ماموریت:

برای تبدیل شدن به یک دانشگاه جامع برای زنان، متشکل از رهبری علمی و پژوهش علمی است که به ایجاد یک اقتصاد دانش با مشارکت اجتماعی و بین المللی کمک می کند.

ارزش های:

وفاداری، صداقت، اعتماد به نفس، تعالی، تمایز، تعهد به کیفیت و حرفه ای بودن.

مکان ها

ریاض

Address
ریاض, استان ریاض, عربستان سعودی