Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

درباره دانشکده

دانشکده حقوق و مطالعات تجاری دکتر لازار ورکاتیک یک موسسه معتبر آموزش عالی است که برنامه های تحصیلات تکمیلی و کارشناسی ارشد را در رشته های حقوق ، زبان انگلیسی ، علوم امنیتی و جرم و روانشناسی تجارت ارائه می دهد. دوره روانشناسی نیز در رشته روان درمانی وجود دارد.

119949_pexels-photo-1179804.jpeg

بیش از ده سال است که کارکنان برجسته تدریس آن ، رویکرد مدرن در زمینه تدریس و مراقبت از دانشجویان دانشکده را به عنوان یک مؤسسه علمی برتر مستقل در کشور تأسیس کرده اند.

این دانشگاه در پنج برنامه مطالعاتی بیش از 100 نفر استاد و تمام وقت و پاره وقت کار می کند. تعداد اعضای بدن دانش آموزان تقریباً 1400 تقسیم شده بین دو مرکز آموزش در نووی ساد و نیس. از سال 2006 ، بیش از 2،000 دانشجو از دانشکده فارغ التحصیل شده اند ، و تقریبا نیمی از آنها دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

دستورالعمل مطابق با اعلامیه بولونیا انجام می شود. ما با تاکید بر کاربرد عملی ، اصل مطالعه و کار در گروه های کوچک را پرورش می دهیم. امکانات موجود در نووی ساد و نیس به روز و مطابق با نیازهای برنامه های مطالعاتی فردی است.

علاوه بر کلاس های منظم ، ما سخنرانی ها ، انجمن ها و همایش های مختلفی برگزار می کنیم که از مزایای نه تنها دانشجویان ما بلکه برای جامعه علمی وسیع برخوردار است. فعالیتهای خارج از برنامه باعث شده است كه این دانشكده به یك مبلغ تبادل عقاید تبدیل شود ، جایی برای تشویق رویكرد علمی ، گفتگو و بحث در مورد موضوعات مهم اجتماعی.

تا به امروز ، این دانشکده بیش از صد کتاب درسی ، تک نگاری و نشریات در علوم اجتماعی و علوم انسانی منتشر کرده است.

تمرکز ویژه ما روی مراقبت از دانشجویان است. هدف ما فراهم کردن آموزش سطح بالا به آنها ، کمک به آنها برای رسیدن به پتانسیل های کامل و آماده سازی به بهترین شکل ممکن برای مشاغل آینده خود است.

تاریخ

دانشکده حقوق و مطالعات تجاری دکتر لازار ورکاتیک از تاریخ 1 اکتبر 2006 در ساختمان سابق Banka AD در نووی ساد - در گوشه خیابان های Miletic و Grckockolska - شروع به کار کرد. عقیده پروفسور وركاتیك این بود كه یك موسسه معتبر فقط می تواند در یك ساختمان مستقر شود كه عدالت را برای اهداف و آرمان های خود انجام دهد. این انتخاب بر روی یکی از بهترین ساختمانهای نو-باروک در نووی ساد قرار گرفت. در ابتدا ، فقط نمای چپ به خیابان Grckoskolska اجاره داده شد ، اما با افزایش تعداد دانش آموزان ، دو سال بعد این گسترش شد تا کل ساختمان را اشغال کند.

مجوزهای مربوط به آموزش و پرورش توسط دبیرخانه استان علوم و آموزش صادر شد. برنامه های مختلف تحصیلی - حقوق ، روانشناسی تجارت ، مدیریت بازرگانی ، مدیریت امنیت شرکت ها و شهروندی و زبان انگلیسی ، همه مجوز دریافت کردند. با این حال ، از آنجا که این موارد فقط تا زمان اعتبار سنجی معتبر بودند ، از ابتدا دانشکده بر دستیابی به کیفیت ، معیارها و سطح تدریس مقرر در قانون آموزش عالی متمرکز شده بود. تلاش خیلی زود نتایج دلخواه را به همراه آورد. در 12 آوریل 2008 ، کمیسیون اعتباربخشی و تضمین کیفیت یک گواهی اعتباربخشی صادر کرد و این دانشکده را به عنوان اولین موسسه خصوصی آموزش عالی صربستان ، با رعایت استانداردهای فنی ، دانشگاهی و پرسنلی ، به اولین مؤسسه خصوصی آموزش عالی در صربستان تبدیل کرد. پس از اعتباربخشی به عنوان یک موسسه ، برای کلیه برنامه های مطالعاتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز تأیید شد.119950_pexels-photo-1925536.jpeg

تدریس نیز در خارج از دفتر دانشکده صورت گرفته است: در نیس ، جایی که یک ساختمان در آنجا اجاره داده نشده است. خیابان 17 General Milojko Lesjanin واقع در مرکز شهر. به موازات نووی ساد ، مقدمات برای اعتباربخشی واحد آموزش عالی در نیس پیش رفت ، که همچنین به عنوان اولین در نوع خود در کشور معتبر شناخته شد.

ایده اصلی بنیانگذار ، پروفسور Vrkatic ، اطمینان از این بود که از دستاوردهای گرانقدر به خاطر تلاشهایشان پاداش داده می شود ، بنابراین آنها را به تلاش بیشتر تحریک می کند ، در حالی که دیگران تشویق می شوند که کسب دانش مفید ، مطلوب و سودآور باشد. در همین زمان ، یک سیستم اعطای جایزه برای دانشجویان سال اول ورودی ، یعنی دانش آموزانی که دارای مدارک عالی دبیرستانی هستند که برای ثبت نام در دانشکده انتخاب می کنند ، و دیگران که از مهد کودک یا خانه های فرزندان آمده اند. پروفسور وركاتیك معتقد بود كه این امر نشان می دهد كه دانشكده برای كار و تعهد دانش آموزان قبلی كه حتی در دوره متوسطه تلاش می كردند برتری داشته باشند ، ارزش قائل بودند.

پس از درگذشت غم انگیز استاد وركاتیك ، در ژوئن سال 2008 خانواده وی تصمیم گرفتند بنیادی به نام خود تأسیس كنند كه در ادامه ماموریت پیشگام خود ، حفظ حافظه كاری از او به عنوان یك آكادمیك و معلم ، و مهمتر از همه افتخار بشریت او باشد. بنیاد پروفسور دکتر لازار ورکاتیک امروز به سه نوع بورسیه اعطا می کند: اول برای بهترین دانش آموختگان دوره متوسطه ، دوم برای بهترین دانش آموزان دانشکده و سوم برای بهترین فارغ التحصیلان جمهوری صربستان در زمینه فلسفه. هدف این بنیاد ترویج آرمان های استاد ورکاتیک از جمله اعتقاد وی به پتانسیل عظیم فکری و شناختی جوانان از طریق کار در آموزش و آموزش ضمن تشویق دانش و پژوهش به عنوان راهی برای پیشرفت شخصی و کمک به گسترده تر اجتماعی و انسان دوستانه است. تلاش ها. گواهی های بورس تحصیلی به طور سنتی در روز دانشکده ، 12 فوریه اهدا می شود.

119948_pexels-photo-1122865.jpeg

از آنجا که قانون آموزش عالی ، هر پنج سال مجددا اعتبارنامه را مجدداً انجام می دهد ، دانشکده حقوق و مطالعات تجاری دکتر لازار ورکاتیک در 21 ژوئن 2013 با کسب "نگاهی کامل" به اولین موسسه مجدداً معتبر صربستان تبدیل شد. یعنی ، در ابتدای سال 2011 ، فرصتی به وجود آمد که نباید از دست داد: دانشکده در پاسخ به پیشنهادی از بانک Intesa برای خرید ساختمان در 76 بولوار اسلووبدنژنیا ، بنابراین ترم تابستانی سال تحصیلی 2010/2011 در یک ساختمان جدید و مجهز.

این دانشکده تا سال 2014 زمانی که تصمیم به ادغام آن با دانشگاه اتحادیه بلگراد گرفته شد ، به عنوان یک نهاد مستقل آموزش عالی فعالیت می کرد. این مزیت متقابل بود - دانشگاه از یک موسسه معتبر و معتبر استقبال کرد ، و دانشکده بر مشکلات اداری مربوط به نام آن غلبه کرد.

در طی چرخه اعتباربخشی مجدد (2013-2015) ، کمیسیون اعتباربخشی و تضمین کیفیت برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد گواهینامه هایی را برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در برنامه های مطالعاتی زیر صادر کرد: حقوق ، روانشناسی تجارت ، زبان انگلیسی ، و امنیت و علوم جرم و جنایت ، که دومین مورد مجددا قرار می گیرد. تحت عنوان جدید خود (قبلاً مدیریت امنیت شرکتها و غیرنظامیان) معتبر است. اقتصاد بازرگانی و رواندرمانی بعداً مورد تأیید قرار گرفتند و پس از پایان دوره پنج ساله مجدداً مجدداً مجددا اعتبار می یابند.

مقدمات نیز برای اعتباربخشی فعالیتهای پژوهشی علمی پیش رفت. با رعایت ضوابط و ضوابط مندرج در آئین نامه ارزیابی کار تحقیقاتی علمی ، در 10 مارس 2015 ، کمیته اعتباربخشی سازمانهای تحقیقاتی علمی جمهوری صربستان به تصویب این دانشکده برای کار پژوهشی در علوم اجتماعی و علوم انسانی ، به طور خاص - حقوق ، روانشناسی ، اقتصاد و زبان انگلیسی.

در طی ده سال از عمر خود ، 2،006 دانشجو با مدرک لیسانس فارغ التحصیل شدند که 891 نفر از آنها برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد شرکت کردند. این دانشکده با بیشتر آنها در تماس نزدیک بوده و به آنها در ایجاد مشاغل حرفه ای موفق کمک می کند. این دانشکده به اولین برنامه فرصت شغلی ملی اشتغال ملحق شده است ، که موفق ترین دانشجویان را قادر می سازد تجربه اولیه کار را در موسسه ای که از آن فارغ التحصیل شده اند ، کسب کنند.

به دلیل مشارکت خود در جامعه در زمینه آموزش و فعالیت های اجتماعی به طور کلی ، دانشکده حقوق و مطالعات تجاری دکتر لازار ورکاتیک جوایز زیادی را از آن خود کرده است ، از جمله آنها منشور کاپیتان میسا آناستاسیوویچ ، جایزه لوژومیر لیوبو استوویچ ، نامه تقدیر از بانک ملی صربستان و سایرین.

سرانجام ، با تأمل بر ده سال اول وجود خود ، دانشکده حقوق و مطالعات تجاری دکتر لازار ورکاتیک تصور نمی کند که به پایان مسیر خود "طبق آسپرا آسترا" رسیده باشد. در مقابل ، باید با چالش های بسیاری پیش رو باشد ، اما با اطمینان به توانایی آن در غلبه بر آنها و به روحیه ای که تاکنون آن را راهنمایی کرده است.

مکان ها

نووی ساد

Address
Bulevar oslobođenja 76
21000 نووی ساد, وووودینا, صربستان

نیچ

Address
Vojvode Mišića 48
18000 نیچ, منطقه نیساوا, صربستان

برنامه ها

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید: