توضیحات رسمی را مطالعه کنید

تاریخچه مختصری از دانشکده علوم

تاریخ دانشکدۀ علوم با موازی با دانشگاه لووان همراه است که چهار دوره عمده دارد:

  1. دانشگاه قدیمی (1427-1797)
  2. دانشگاه (1835-1817)
  3. دانشگاه کاتولیک (1835-1968)
  4. دانشگاه مستقل هلندی کاتولیک (از سال 1968)

دانشگاه قدیمی (1425-1797)

در سال 1425، پاپ به مارتینوس V اجازه داد تا کلیسای لووان را با چهار دانشکده: آرتس، کانن، قانون مدنی و پزشکی تاسیس کند. در سال 1432، یک دانشکدۀ الهیات اضافه شد، ساختن دانشگاه استودیو به مفاهیم قرون وسطایی یک دانشگاه کامل بود. از همان ابتدا، آموزش علمی جزء مهمی از دانشگاه لووئن بود: هر دو علوم طبیعی در آرتز و همچنین در دانشکده پزشکی مورد مطالعه قرار گرفتند.

هیئت علمی Artes پیشرو دانشکده هنر و علوم کنونی بود. ابتدا دانش آموزان در هفت هنر لیبرال آموزش دیده بودند که به ترتیوم (آموزش گرامری-ادبی) و quadrivium (ریاضیات، موسیقی و نجوم) تقسیم شدند. این آموزش به زودی به تربیت سه گانه در منطق، فیزیک و متافیزیک تبدیل شد. دیپلم استاد در آرتز دسترسی به دانشکده های بالاتر (الهیات، قانون و پزشکی) را فراهم می کند.

در روزهای اولیه دانشگاه قدیمی، تعدادی از دانشمندان مهم در لوانس مانده اند. Gemma Frisius (تصویر) یک ریاضیدان، کیهانشناسی و پزشکی با شهرت بین المللی بود. Frisius معرفی مثلثی توپوگرافی و بنابراین پایه ریاضی جامد در نقشه برداری گذاشته. جرارد م Mercator، پدر جغرافیای مدرن، دانش آموز Frisius بود. Rembert Dodoens و Carolus Clusius، بنیانگذاران گیاه شناسی تجربی نیز در لووین تحصیل کرده اند. با این حال یکی دیگر از پیشگامان پزشکی مدرن، آندره واسالیاوس، آموزش علمی علمی خود را در لووان دریافت کرد.

پس از غروب آفتاب قرن شانزدهم، آموزش علوم طبیعی به یک بحران تبدیل شد. اگر چه هیئت علمی به سرعت در نوآوری های علمی خود را در برنامه خود قرار داد، با توجه به فیزیک نیوتنی، آن را باقی ماند. تا قرن نهم، ساختارهای فعلی منسوخ دانشکده با استانداردهای علمی روشنگری سازگار نبود. تا سال 1780، آموزش و پرورش در لوان به طور استاندارد دوباره انجام شد و حتی تحقیق اصلی انجام شد. Jan Pieter Minckelers کشف یک گاز قابل احتراق، استخراج شده از زغال سنگ، که او را به استفاده از تابلوهای خود را روشن کرد. اما وضعیت سیاسی یک شکوفایی پایدار جدید غیر ممکن ساخته است. پس از پیوستن هلند جنوبی به فرانسه، دانشگاه قدیمی در 25 اکتبر 1797 لغو شد.

دانشگاه کاتولیک (1835-1968)

در طول قرن نوزدهم، دانشکده علوم به تدریج محل جدیدی را در آموزش دانشگاه به دست می آورد. علوم طبیعی دیگر فقط آماده سازی برای مطالعات پزشکی نیست. در سال 1869 شش درجه دکتری در دسترس بود: ریاضیات، فیزیک، شیمی، زمین شناسی-کانی شناسی، گیاه شناسی و زونگی. در سال 1900 جغرافیایی وجود دارد و در سال 1919 علوم شیمیایی خالص و کاربردی است.

مدارس ویژه ای برای مهندسین، که در سال 1864 در ابتدای تعدادی از کارفرمایان کاتولیک تاسیس شد، در سال 1961 به عنوان اعضای هیئت علمی مستقل اعطا شد. مؤسسه زراعت، که به عنوان یک موسسه مستقل در سال 1878 تأسیس شد، همراه با دانشکده علوم از 1892 به بعد.

تحقیق اصلی از 19 تا به وظیفه صریح قرن دانشگاه است. پین شناس و زیست شناس پیر جوزف ون بنتن یک دانشمند پرشور بود که مطالعات خود را درباره زیست شناسی دریایی و کرم های انگلی منتشر کرد. ون بنتن همچنین به طور قابل توجهی به توسعه موزه زونگ کمک کرد. شیمیدان لوئیس هنری آزمایشگاه شیمی خود را در سال 1863 افتتاح کرد و تحت تحقیقات عملی و شخصی اش بخشی از این دوره شد. هنری خود را در شیمی آلی تحقیق کرد. ژان باپتیست کرونوی یک آزمایشگاه برای سیتولوژی ایجاد کرد و همچنین یک دوره عملی میکروسکوپی را آغاز کرد. جانشین فرانس آلفونز جانزسن، کشف گذرگاه در طول مئیوز است. زمین شناسی دره ماوس، پسرش Charles-Jean de La Vallée Poussin، زمین شناسی Charles-Louis de la Vallée-Poussin مطالعه کرد، تحقیق اصلی در ریاضیات، به ویژه در زمینه حساب های انتگرال و دیفرانسیل و اعداد اول . Cours d'Analysis Infinitésimale (که در ابتدا در 1903 و 1906 منتشر شد) هنوز استفاده می شود؛ آخرین نسخه در سال 2003 برگزار شد. De la Vallée-Poussin همچنین یکی از مهمترین دانشمندان طبیعی در دانشگاه لووین بود: جورجز لامایت، کیهانشناس، بنیانگذار نظریه انفجار بزرگ.

دانشگاه کاتولیک اتونوموس (از سال 1968)

از سال 1968، بخش فرانسوی دانشگاه لوان به لولاین-لا-نوو منتقل شد. دانشکده علوم به تدریج به محوطه جدیدی در Heverlee منتقل شد، جایی که همه ادارات در حال حاضر در آنجا مستقر هستند، به جز بخشی از گروه زیست شناسی. از دهه 1980، طیف وسیعی از برنامه ها با یک برنامه علمی کامپیوتری توسعه یافته است، که از سال 1992 اولین دوره علمی و حقوق است.

در حال حاضر حدود 2400 دانش آموز در یکی از هشت برنامه کارشناسی و دوازده برنامه هلندی و نه زبان انگلیسی در دانشکده علوم تحصیل کرده اند. علاوه بر این، دانشکده همچنین در برنامه های ده کارشناسی ارشد که در همکاری با سایر دانشکده ها برگزار می شود، شرکت می کند.

با تشکر از استادان G. Vanpaemel و E. Lamberts

می آید در KU LEUVEN مطالعه کنید

به دانشگاه Katholieke Leuven، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا خوش آمدید. ما آموزش های با کیفیت بالا را بر اساس تحقیقات علمی بین المللی پیشرفته و امکانات عالی و گسترده دانشجویان ارائه می دهیم. لوئن یک شهر تاریخی زیبا است، اما آن چیزی که با زندگی شلوغ و در ریتم دانشجویی زندگی می کند.

KU Leven در بلژیک واقع در قلب اروپای غربی، مرکز آموزش برای نزدیک به شش قرن بوده است. امروزه این بزرگترین دانشگاه بلژیک است و در سال 1425 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاه های اروپا است. KU Leuven به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی اروپایی پیشرو و یکی از بنیانگذاران اتحادیۀ دانشگاه های اروپایی تحقیقاتی (LERU)، طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی را ارائه می دهد که همگی توسط تحقیقات با کیفیت بالا، نوآورانه و بین رشته ای پشتیبانی می شوند.

از زمان تأسیس آن، KU Leven در شهر ایفا شده است که نامش را به اشتراک می گذارد. لوئن یک شهر دانشجویی دلپذیر، امن و شلوغ است، که در آن تاریخ قرون متمادی با علم پیشرفته روبرو است. این دانشگاه همچنین در 11 دانشگاه بلژیکی، از جمله بروکسل، گنت و آنتورپ در مدارس تحصیل می کند.

بیانیه مأموریت

KU Leuven مأموریت خود را با ارائه تحقیقات و آموزش عالی بین رشته ای با امضای کاتولیک انجام می دهد.

برنامه‌های آموزش داده شده در:
انگلیسی
هلندی

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید:

کارشناسی ارشد(MSc)

KU Leuven: Faculty of Science

برنامه استاد مطالعات فضایی برای آماده سازی دانشمندان برای پاسخگویی به فراوانی چالش ها و فرصت ها طراحی شده است. علاوه بر کارآموزی در علوم فضایی، برنامه درسی با پایان نامه ... [+]

بخش فضا نقش مهمی در تحولات اقتصادی، اجتماعی، تکنولوژیکی و علمی ایفا می کند. آینده بخش و برنامه های کاربردی آن نیازمند کارشناسان بسیار متخصص با چشم انداز بین رشته ای وسیع است. توسعه تکنولوژی های نوین فضایی با همکاری شدید بین بخش های فن آوری و چالش های تعیین شده توسط تحقیقات بنیادی در علوم دقیق و علوم زیست پزشکی تقویت شده است. علاوه بر این، ارزیابی اقتصادی و اجتماعی فناوری های فضایی مستلزم یک رابطه کارآمد بین توسعه دهندگان پروژه و بخش اقتصادی است.... [-]

بلژیک Leuven
درخواست اطلاعات
انگلیسی
تمام وقت
پاره وقت
1 سال
پردیس دانشگاهی
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی
KU Leuven: Faculty of Science

استادیار علوم انسانی دیجیتال به فارغ التحصیلان علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری کمک می کند تا مهارت های دیجیتالی را به وجود آورند که به آنها امکان می دهد ابعاد دیجیتالی ... [+]

علوم انسانی دیجیتال یک رشته تحقیق جوان است که بر استفاده از تکنیک های محاسباتی برای حمایت از تحقیقات در علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری متمرکز است. یکی از محرک های اصلی این زمینه دسترسی اخیر از مخازن دیجیتال بزرگ در بسیاری از مناطق علوم انسانی، علوم اجتماعی و رفتاری است. این مخازن چشم انداز استفاده از تجسم محاسبات، تکنیک های پرس و جو و تجزیه و تحلیل، منجر به کشف دانش و بینش جدید است. این زمینه همچنین تکنیک های دیجیتال جدیدی را برای ارتقای روش ها، فرایندها، مهارت ها و روش های توسعه یافته و کاربردی در علوم انسانی، اجتماعی و رفتاری اعمال می کند. این شامل استفاده از تکنیک های دیجیتال در علوم آموزشی، استفاده از بازی های دیجیتال در علوم اجتماعی و یا استفاده از تکنیک های دیجیتال در انتشار آنلاین است.... [-]

بلژیک Leuven
درخواست اطلاعات
انگلیسی
تمام وقت
پاره وقت
1 سال
پردیس دانشگاهی
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی