University of Milan - Department of Economics, Management and Quantitative Methods

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دربارهی ما

دانشگاه میلان است آموزش های عمومی و دانشگاه های پژوهشیکه - با 8 دانشکده و 2 مدرسه و کارکنان آموزش بیش از 2000 استادان - است که توسط طیف گسترده ای از رشته های انضباطی آن مشخص شده است. موسسه پیشرو در ایتالیا و اروپا برای بهره وری علمی، دانشگاه میلان بزرگترین دانشگاه در منطقه است، با حدود 64،000 دانش آموزان؛ آن را نیز یک منبع مهم برای بافت اجتماعی و اقتصادی که آن بخشی است.

میلان ، در واقع، پایتخت لمباردی، یکی از مناطق پویا و بین المللی در اتحادیه اروپا، است رهبر در اقتصاد ملی که در خط مقدم ایتالیایی از تحقیق و توسعه سرمایه گذاری و تعهد به نوآوری در فن آوری است. دانشگاه میلان نیز دارای یک قابل توجه میراث فرهنگی و هنری که شامل ساختمان های مهم تاریخی، مجموعه به ارث برده و به دست آورد، آرشیو ها، باغ های گیاه شناسی و بررا رصدخانه قدیمی راه اندازی شده توسط ماریا ترزا از اتریش.

گروه دانشگاه در بناهای تاریخی مهم در مرکز میلان و در ساختمان های مدرن در منطقه شناخته شده به عنوان کیتا Studi در (شهر مطالعات) قرار دارد.

در میان palazzos که در خانه ها دانشگاه هستند کلسیم گراندا قدیمی (خانه بزرگ) - یک مجموعه به یاد ماندنی از 15 قرن در قلب مرکز شهرستان تاریخی - در 18 قرن پالازو Greppi طراحی شده توسط جوزپه پیرمارینی - که ساخته شده تئاتر اسکالا در میلان - و کالج 17 قرن Sant'Alessandro راه اندازی شده توسط خانواده Arcimboldi.

مجموعه کتاباست، که یکی از غنی ترین در منطقه، در حفظ 47 کتابخانه، در حالی که مرکز APICE جمع آوری سهام کتاب نادر و با ارزش و آرشیو. دانشگاه همچنین دارای یک گروه کر و خود را ارکستر، که فعالانه به زندگی فرهنگی این شهرستان کمک و دریافت قدردانی بین المللی به صورت فزاینده مکرر.

گروه اقتصاد، مدیریت و روش های کمی

1

وزارت اقتصاد، مدیریت، و روش های کمی (DEMM) یکی از است گروه ایتالیایی دارای امتیاز بالا اقتصاد و مطالعات مرتبط با توجه به تعدادی از رتبه بندی بین المللی است. بخش ما است نام تجاری جدید: آن در تاریخ 27 آوریل 2012 تاسیس شد. با این حال، ریشه های خود را، میتوان ردپای بیش از چهل سال، زمانی که موسسات، ادارات و مراکز تحقیقاتی که به تازگی با هم ادغام شدند به افزایش گروه جدید تاسیس شد. از آن به بعد اعضای همه این نهادها تولید کرده اند تحقیقات با کیفیت بالا در طیف گسترده ای از موضوعات، از انتشار محصولات خود را در بهترین مجلات داخلی و خارجی. ما صفحات وب اختصاص داده شده به اداره فعالیت های تحقیقاتی نشان دادن موضوعات اصلی دنبال شده توسط محققان و مهم ترین نتایج آنها قادر به رسیدن به شده است. منافع پژوهش از کارکنان ما به طور مستقیم اطلاع ما آموزش و طراحی برنامه درسی ما. پیشنهاد ما تعدادی از تدریس برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و درجه تحقیقات در هر دو ایتالیایی و انگلیسی. در میان برنامه های آموزش داده شده در ایتالیایی ما به خاطر مدرک کارشناسی در Economia مدیریت E و کارشناسی ارشد دو سال در مدیریت dell'innovazione E imprenditorialità. در میان برنامه های زبان انگلیسی تدریس ما به خاطر درجه استاد دو سال در اقتصاد و دارایی، محیط زیست و اقتصاد غذا و اقتصاد و علوم سیاسی، همه آنها را به طور مستقیم توسط وزارت اقتصاد به عنوان اجرا، و همچنین به برنامه دکترا در اقتصاد، اجرا شده توسط لمباردی مدرسه و جوی پیشرفته تحقیقات اقتصادی (لیزر)، یک مدرسه interuniversity مستقر در وزارت. ما همچنین با بخش های دیگر در ارائه همکاری درجه بین رشته ای مشترک در تعدادی از زمینه های مرتبط. در دسته اخیر، ما در خاص یاد سیاست و اقتصاد برنامه درسی، یک مسیر از مدرک کارشناسی در رشته علوم سیاسی است که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس.

ما سعی می شود به عنوان روشن که ممکن است در آنچه که ما از دانش آموزان ما انتظار دارند و آنچه دانش آموزان ما می توانید از ما انتظار می رود. ما همچنین سعی کنید برای توصیف آنچه که ما برنامه ریزی برای انجام به عنوان دقیق که ما می توانیم. اداره از دانش آموزان جوامع و فارغ التحصیلان انجمن که، در همکاری با اداره ها و دفاتر قرار دادن دانشگاه، نقش فعال در ارائه بازی فرصت های مرحله و اشتغال. درصد بالایی از فارغ التحصیلان ما پیدا کردن یک شغل بلافاصله پس از فارغ التحصیلی و یا حمل بر مطالعه در برنامه های پیشرفته تر. ما شما را تشویق به کشف ما صفحات وب اختصاص داده شده به اداره فعالیت های آموزشی برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرصت های چند وزارت را تامین می کنند.

این مدرسه این برنامه ها را ارائه می نماید:
  • انگلیسی
  • ایتالیایی

از دوره های ارشد بازدید کنید »

برنامه ها

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید:

کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در اقتصاد محیط زیست، مواد غذایی (EFE)

Campus تمام وقت October 2017 ایتالیا Milan

برنامه محیط زیست و مواد غذایی اقتصاد کارشناسی ارشد با هدف ارائه دانش آموزان با مهارت های پیشرفته و آموزش کامل در اقتصاد از محیط زیست و بخش کشاورزی، مواد غذایی. [+]

اهداف دوره و ساختار برنامه محیط زیست و مواد غذایی اقتصاد کارشناسی ارشد با هدف ارائه دانش آموزان با مهارت های پیشرفته و آموزش کامل در اقتصاد از محیط زیست و بخش کشاورزی، مواد غذایی. این برنامه فراهم می کند تخصص های پیشرفته در اقتصاد و کسب و کار با رشته ها، روش های کمی و خاص نظری و دانش در محیط زیست و منابع اقتصاد و در اقتصاد و مدیریت سیستم کشاورزی، مواد غذایی استفاده می شود. هدف این است که به ارائه دانش پیشرفته و ابزار برای توسعه اقتصادی پایدار، مدیریت منابع طبیعی (آب، خاک، انرژی)، نوآوری در بخش کشاورزی، مواد غذایی، بین المللی از شرکت کشاورزی، مواد غذایی، امنیت غذایی و توسعه روستایی، و تجزیه و تحلیل سیاست در زمینه های مرتبط. در سال اول، پس از دوره های کلیدی در ریاضیات و اقتصاد، استاد پیشنهاد یک سازمان متعادل بین آموزش هسته مشترک در زمینه های کسب و کار (حسابداری، مدیریت زیست محیطی)، اقتصاد (اقتصاد خرد پیشرفته، اقتصاد محیط زیست) و اقتصاد کشاورزی، مواد غذایی (مواد غذایی اقتصاد، بازار بین المللی کشاورزی، مواد غذایی و سیاست). در سال دوم، دانش آموزان ممکن است انتخاب کنید به تخصص بیشتر در یکی از دو رشته: اقتصاد محیط زیست و انرژی و یا اقتصاد و مدیریت سیستم کشاورزی، مواد غذایی. شرایط ورود متقاضیان باید مدرک کارشناسی در اقتصاد، علوم محیط زیست، علوم کشاورزی و مواد غذایی، یا رشته های مرتبط است. حداقل پس زمینه در ریاضیات، اقتصاد و آمار مورد نیاز است. نامزدهای فاقد این زمینه دعوت به دنبال دوره های تصادف است که برگزار خواهد شد با شروع از هفته آخر ماه اوت. تسلط به زبان انگلیسی نیز مورد نیاز است. تمام دانش آموزانی که از شرایط فوق به مصاحبه پذیرفته شده اند. مصاحبه، در صورت لزوم راه دور از طریق دستگاه های الکترونیکی انجام شده است، در بررسی انگیزه از نامزدها، مهارت های ذکر شده در بالا و دانش زبان انگلیسی است. چشم انداز شغلی برنامه درسی محیط زیست و انرژی اقتصاد بیشتر به جهان از موسسات (دولتی و خصوصی) گرا، با فرصت های شغلی در ملی، اتحادیه اروپا و نهادهای بین المللی، مانند مقامات انرژی، OECD، کمیسیون اروپا، و همچنین سازمان های تحقیقاتی دولتی و خصوصی و گروه های پژوهشی از شرکت های بزرگ ملی و چند ملیتی است. اقتصاد و مدیریت از این دوره آموزشی سیستم Agrifood است بیشتر به شرکت های خصوصی فرصت های شغلی در شرکت های کشاورزی، مواد غذایی (شرکت های کوچک و متوسط، شرکت های چند ملیتی، خرده فروشان) و همچنین در ملی، اتحادیه اروپا گرا، و نهادهای بین المللی که انجام پژوهش در agrifood سیاست ها و مسائل مربوط به توسعه روستایی، مانند FAO، بانک جهانی، سازمان همکاری و توسعه، و کمیسیون اروپا. طرح مطالعه فعالیت های یادگیری اجباری من در سال اقتصاد خرد پیشرفته اقتصاد و سیاست بخش agrifood اقتصاد Agrifood بازارهای agrifood بین المللی و سیاست حسابداری و مدیریت محیط زیست حسابداری مدیریت زیست محیطی اقتصاد منابع زیست محیطی و طبیعی ریاضیات برای اقتصاد آمار و اقتصاد سنجی دوم سال تاریخ اقتصادی قانون محیط زیست و مواد غذایی برنامه درسی: محیط زیست و انرژی اقتصاد اقتصاد رشد و پایداری اقتصاد انرژی جهانی و تغییرات آب و هوا اقتصاد برنامه درسی: اقتصاد و مدیریت سیستم کشاورزی، مواد غذایی زنجیره غذایی در بازار جهانی بازاریابی مواد غذایی و رفتار مصرف کننده امنیت غذایی و توسعه روستایی فعالیت های انتخابی مشترک به هر دو برنامه درسی 9 ECTS برای فعالیت های انتخاباتی 3 ECTS برای مرحله و کارورزی 21 ECTS امتحان نهایی [-]

کارشناسی ارشد در اقتصاد و امور مالی (MEF)

Campus تمام وقت October 2017 ایتالیا Milan

اقتصاد و دارایی یک برنامه منحصر به فرد استاد با هدف ارائه یک پس زمینه تحصیلی عالی و حس عملی امروز بازارهای مالی و اقتصاد بین المللی است. [+]

اهداف دوره و ساختار اقتصاد و دارایی یک برنامه منحصر به فرد استاد با هدف ارائه یک پس زمینه تحصیلی عالی و حس عملی امروز بازارهای مالی و اقتصاد بین المللی است. درجه کارشناسی ارشد در اقتصاد و دارایی یک برنامه واقعا چند رشته است، ارائه مجموعه ای متعادل از دوره های در اقتصاد و امور مالی با حمایت چند دوره کمی. فارغ التحصیلان این دوره کارشناسی ارشد آموزش پیشرفته در روش کمی و ابزار مناسب برای تفسیر و تجزیه و تحلیل پدیده های اقتصادی و مالی و به کار به طور مستقیم در بازارهای مالی و یا در نهادهای اقتصادی بین المللی دریافت خواهید کرد. برنامه مطالعه طراحی شده است برای ارائه به دانش آموزان با پس زمینه جامد از طریق توسعه مباحث تئوری اقتصادی، تحلیل بازارهای مالی بین المللی و تئوری تصمیم گیری در شرایط عدم اطمینان. این شامل مطالعه بازارهای مالی از هر دو نقطه نظر حقوق بین الملل، تاریخ و اقتصاد. سال اول ایجاد قابلیت در آمار، ریاضیات و تکنیک های محاسباتی لازم برای تجزیه و تحلیل داده های مالی و سری های زمانی اقتصادی است. سال دوم برنامه استاد در دو برنامه های درسی سازمان یافته است. اولین، اقتصاد مالی، به آموزش اقتصاددانان قادر به عامل در نهادهای بین المللی و یا در سطح دولت مرکزی هم در حوزه مالی و اقتصادی اختصاص یافته است. برنامه درسی دوم، به نام کمی دارایی، است که در آماده سازی متخصصان مالی قادر به عامل در زمینه های قیمت گذاری مشتقات، مدیریت نمونه کارها، مدیریت ریسک و کنترل در بخش مالی است. شرایط ورود نامزد موفقیت آمیز برنامه اصلی در اقتصاد و دارایی باید دانش کافی از ریاضیات، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اقتصاد سنجی و آمار در مقطع کارشناسی است. متقاضیان باید برای ارسال رزومه خود، متن امتحانات و کار دانشگاهی، نامه انگیزه. نامزدها اختیاری می توانید مشاوران خود بپرسید که برای نامه ارائه. متقاضیان رضایت شرایط ورود خواهد شد برای مصاحبه راه دور با هدف تایید اساسی از پس زمینه خود را، انگیزه های خود و تسلط خود را به زبان انگلیسی پرسید. چشم انداز شغلی دوره های کارشناسی ارشد در اقتصاد و دارایی با هدف تشکیل پروفیل حرفه ای زیر است. "تحلیلگر و مشاور مالی": حرفه ای موجود در این دسته پیشنهادات خود را برای سرمایه گذاری و ارائه مشاوره فنی به مدیران که بر روی آنها عملکرد بستگی دارد؛ کمک به مدیریت و سرمایه گذاری مالی از طریق تجزیه و تحلیل اقتصادی و مالی از داده های بازار؛ پیشنهاد مدل های پیش بینی اقتصاد، سری بار مالی و ارائه راهنمایی برای کالیبراسیون مدل های نظری با استفاده از اطلاعات بازار است. آنها در دفتر مدیریت مالی از بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری، صندوق های سرمایه گذاری، بانک ها، واسطه های مالی، اهداف تحقیقاتی و صورت های مالی به کار گیرند. آنها همچنین به عنوان مشاوران خصوصی کار می کنند. "اپراتور بازارهای مالی و مالی میانجی گری": آمار و ارقام موجود در این دسته عمل به طور مستقیم یا از طرف شرکت خود را در بازارهای مالی و یا به عنوان عوامل کارگزاری، همچنین این شرکت در تعامل با مقامات نظارتی در بازارهای به لطف یک دانش کامل از قوانین که بر آنها حکومت کمک کند. آنها در دفتر مدیریت مالی از بانک ها، شرکت های سرمایه گذاری، صندوق های سرمایه گذاری، بانک ها، واسطه های مالی، اهداف تحقیقاتی و صورت های مالی به کار گیرند. "مدیر یا مدیر از بخش های مالی، موسسات مالی و یا نهادهای اقتصادی بین المللی". مشاغل موجود در این دسته انجام کارکردهای مدیریتی مسئولیت بالا در شرکت های خصوصی و دولتی با حرفه بین المللی، در امور مالی، مدیریت ریسک و اعتبار. مهارت ها: چمدان از دانش نظری از نوع اقتصادی و حقوقی برای مدیریت نهادهای اقتصادی و شرکت های خصوصی و یا در بانکداری و موسسات مالی فعال در زمینه های بین المللی. آنها عمل شرکت های خصوصی یا عمومی در صنعت و خدمات به کسب و کار، بانک ها و موسسات مشابه، و نهادهای بین المللی و دولتی. "حرفه ای در مدیریت برنامه ها و پروژه های توسعه بین المللی": مشاغل موجود در این دسته به فرمول، مدیریت، نظارت، گزارش برنامه ها و پروژه توسعه کسب و کار و توسعه بازار در عرصه بین المللی کمک می کند. آنها عمل شرکت های خصوصی یا عمومی صنعت، تجارت، خدمات کسب و کار، بانک ها و موسسات مشابه، و نهادهای بین المللی و دولتی. طرح مطالعه دوره های مشترک برای هر دو برنامه های درسی: من در سال اقتصاد کلان و جوی پیشرفته اقتصاد خرد پیشرفته داده کاوی و محاسباتی آمار سرمایه گذاری های مالی حقوق بین الملل اقتصادی روش های ریاضی و مدل سازی ارزیابی و مدیریت ریسک زمان تجزیه و تحلیل SERIES دوم سال تئوری تصمیم گیری و اقتصاد رفتاری بازارهای مالی و بحران مالی: رویکرد تاریخی تعداد کل CFU مشترک: 66 برنامه درسی: اقتصاد مالی دوم سال قیمت گذاری دارایی قراردادهای مالی پول و امور مالی برنامه درسی: بودجه کمی دوم سال روش های عددی و آماری برای امور مالی بهینه سازی نمونه کارها نظریه خطر تعداد کل CFU در پایان هر برنامه درسی: 84 دانش آموزان باید 12 CFU برای فعالیت های انتخاباتی به دست آورند. و 3 CFU با انتخاب یک کارآموزی / مرحله. آماده سازی از disseration finanl متشکل از 21 CFU که کامل 180 CFU. [-]

کارشناسی ارشد در اقتصاد و علوم سیاسی (EPS)

Campus تمام وقت October 2017 ایتالیا Milan

EPS دوره بین المللی به طور کامل در زبان انگلیسی با یک مسیر یادگیری میان رشته ای مجرب آموزش داده، یکپارچه سازی ابزارهای پیشرفته تحلیلی در اقتصاد، علوم سیاسی و روشهای کمی است. [+]

اهداف دوره و ساختار EPS دوره بین المللی به طور کامل در زبان انگلیسی با یک مسیر یادگیری میان رشته ای مجرب آموزش داده، یکپارچه سازی ابزارهای پیشرفته تحلیلی در اقتصاد، علوم سیاسی و روشهای کمی است. درجه EPS یک برنامه چند رشته ای، ارائه یک پیشنهاد متعادل از دوره های در اقتصاد و علوم سیاسی و روش های کمی است. در طول سال اول، دانش آموزان خواهد شد در ابزار به طور کلی پیشرفته از سه رشته آموزش دیده، در حالی که در آموزش دوم سال در مباحث پیشرفته در حوزه های اقتصاد و سیاست بین المللی تمرکز دارد. آموزش همچنین شامل کارآموزی در سازمان های بین المللی و یا کسب و کار، در خانه آزمایشگاه ها و نوشتن یک پایان نامه نهایی است. در طول زندگی حرفه ای خود، EPS دانش آموزان نیز می توانید استفاده از درجه دو و موافقت تحرک با دانشگاه های پیشرو در سراسر جهان (دانشگاه کاتولیک لوون، دانشگاه پکن از Shenzen، دانشگاه کارلوس سوم مادرید، علوم پو پاریس، دانشگاه مانهایم، و غیره) است. شرایط ورود مدرک کارشناسی مدیریت کسب و کار، علوم کامپیوتر، اقتصاد، حقوق، مدیریت، ریاضیات، فلسفه، علوم سیاسی، جامعه شناسی و آمار: متقاضیان باید حداقل 60 ECTS اعتبار یا معادل آن در زمینه های زیر به دست آورده اند. مهارت در زبان انگلیسی دانش زبان انگلیسی خواهد شد در طول مصاحبه پذیرش ارزیابی شده است. آیلتس یا تافل خواهد شد در نظر گرفته شود. ریاضیات و روشهای کمی پس زمینه متقاضیان باید حداقل 6 ECTS اعتبارات در ریاضیات و یا روشهای کمی به دست آورده اند. نامزدهای فاقد این شرط باید برای شرکت در یک دوره سقوط در ریاضیات. دوره های فشرده است آمار و اقتصاد خرد نیز ارائه می گردد. نمرات در GRE یا GMAT نیز در حساب در ارزیابی از برنامه گرفته شده است. چشم انداز شغلی درجه EPS طراحی شده است برای آموزش دانش آموزان در روش پیشرفته، ابزارهای تحلیلی و تکنیک های کمی و کیفی مورد استفاده در تمام زمینه های علوم اقتصادی و سیاسی. فارغ التحصیلان EPS آماده به انجام یک آرایه وسیعی از مسیرهای شغلی در شرکت های چند ملیتی، نهادهای سیاسی، سازمان های دولتی، و حرفه های دیگر خواستار مهارت های فکری بالا، شایستگی های فنی قوی و دانش همه کاره خواهد بود. آنها نیز به خوبی آماده تعامل در تحقیقات دانشگاهی بیشتر در برنامه های دکترا بالا خواهد بود. 91٪ از فارغ التحصیلان EPS در سال 2012 به طور جدی به کار گرفته و یا در برنامه های دکترا ثبت نام کرد. در میان آنها، 41٪ در حال حاضر در خارج از کشور و 59 درصد در ایتالیا مستقر است. 37٪ از تحلیلگران و یا مشاوران در بخش بازاریابی / فروش، 11٪ کار به عنوان تحلیلگران، کارگزاران و یا مشاوران در بخش بانکداری / امور مالی / بیمه، 11٪ در سازمان های بین المللی و دولت های عمومی، کار 8٪ در بخش وب / تلویزیون، 7٪ در بخش روابط عمومی است. در نهایت، 26 درصد در حال پیگیری دکترا، در دانشگاه های ایتالیا و خارجی است. طرح مطالعه من در سال بهینه سازی نظریه بازی روش های پژوهش اقتصاد خرد پیشرفته حقوق بین الملل اقتصادی نظریه سیاسی مثبت اقتصاد کلان و جوی پیشرفته سیاست تطبیقی دوم سال شرکت های جهانی و بازارهای برنامه درسی من - اقتصاد و سیاست بین المللی اقتصاد سیاسی بین الملل حکومت از اتحادیه اروپا برنامه درسی دوم - جهانی شدن، نابرابری و سیاست اجتماعی دولت های رفاه مقایسه عدالت اجتماعی در جهان جهانی فعالیت های انتخابی 3- فعالیت های اعتباری (مهارت های کامپیوتری پیشرفته، زبان های پیشرفته خارجی؛ کارآموزی؛ آزمایشگاه) 21- پایان نامه [-]

کارشناسی ارشد در مدیریت نوآوری و کارآفرینی

Campus تمام وقت September 2017 ایتالیا Milan

نوآوری و کارآفرینی دو اهرم اساسی که توسعه پایدار از شرکت ها و کشورها است که بر ساخته شده است. [+]

نوآوری و کارآفرینی دو اهرم اساسی که توسعه پایدار از شرکت ها و کشورها است که بر ساخته شده است. با مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت نوآوری و کارآفرینی، دانشگاه میلان در آموزش مدیران و کارآفرینان آینده با مهارت های لازم برای راه اندازی کسب و کار جدید و حاکم بر فرآیندهای پیچیده تغییر اجتماعی و سازمانی ضمنی در توسعه نوآوری هدف. فارغ التحصیلان ما در هر دو شرکت از خروج و با نام تجاری جدید شروع یو پی اس کار می کنند. در شرکت های موجود، آنها در مدیریت پروژه های نوآورانه درگیر و ارائه تخصص خود در زمینه های مدیریت پروژه، مدیریت دانش و بازاریابی رسانه های اجتماعی و دیجیتال. در نام تجاری جدید شروع یو پی اس، آنها می توانند به طور فعال به کار تیم کارآفرینی با ارائه شایستگی خاص در زمینه های مدل سازی کسب و کار، جمع آوری کمک مالی و مدیریت منابع مالی. سال دوم کارشناسی ارشد در دو برنامه های درسی سازمان یافته است. اول، به نام نوآوری است، به سمت کسانی که دانش آموزان بیشتر علاقه مند به دنبال یک حامل به عنوان مدیر نوآوری در شرکت های خروج، نهادهای دولتی و خصوصی گرا. دوم، به نام کارآفرینی، تمرکز بر آن دانش آموزان علاقه مند در گرفتن در راه اندازی شرکت های جدید و یا کار برای رشد و سرمایه گذاران به عنوان مشاوران برای ارزیابی و راه اندازی شرکت های جدید درگیر است. [-]

تماس