Estonian Academy Of Music And Theatre

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

ماموریت آکادمی موسیقی و تئاتر استونی کمک به توسعه یک جامعه انسانی متمرکز بر جامعه استونی، گسترش یک اندیشه خلاق و حفظ زبان و فرهنگ استونیایی از طریق آموزش در زمینه موسیقی و تئاتر و ترویج کار خلاقانه و تحقیقاتی.

EAMT ارزش حفظ ارزش های ذاتی فرهنگ ملی استونی و حفظ سنت های علمی موسیقی و تئاتر اروپا را در بر می گیرد، در حالی که برای آخرین تحولات در جهان موسیقی و تئاتر باز است.

EAMT یک دانشگاه عمومی از موسیقی و درام است، ارائه آموزش عالی در تمام زمینه های اصلی موسیقی و تئاتر با استفاده از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا. اگر چه با حدود 700 دانشجو EAMT کوچکترین در میان شش دانشگاه عمومی و دانشگاهی دانشگاهی است و در سطح دانشگاهی، در سطح بین المللی می توان آن را با آکادمی های موسیقی و تئاتر متوسط ​​مقایسه کرد.

برنامه های کارشناسی آموزش هایی را برای خواننده ها و سازندگان، و همچنین تهیه کنندگان، آهنگسازان، موسیقیدانان، معلمان موسیقی و مهندسان صدا، ارائه می دهند. برنامه های کارشناسی ارشد همچنین آموزش و پرورش و آموزش بیشتری در موسیقی محله، همراهی، بداهه نوازی معاصر و مدیریت فرهنگی ارائه می دهند. برنامه درسی برای موسیقیدانان بر روی عملکرد سازهای سینمایی، گروهی و ارکستر یا اپرا تمرکز دارد؛ نظریه موسیقی و تاریخ، و همچنین سایر زمینه های علوم انسانی نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. همچنین ممکن است مدارک تحصیلی را بدست آوریم.

تاریخ مختصر آکادمی موسیقی و تئاتر استونی

همانند سایر کشورهای اروپایی، آموزش موسیقی در استونی به لحاظ تاریخی مرتبط با فعالیت دانشگاه ها و کلیساها است. در اواخر قرن نوزدهم، چندین مدارس خصوصی خصوصی وجود داشت که آموزش های متخصص را در ابزارهای مختلف ارائه می دادند.

در سال 1919، زمانی که دو موسسه مستقل آموزش موسیقی در تالین و تارتور تاسیس شد، ابتدا آموزش عالی در استونی برگزار می شود. دانشکده تربیت بدنی تارتور به یک موسسه آموزش عالی موسیقی ثانوی تبدیل شد که اکنون به عنوان دانشکده موسیقی هینو الیر شناخته می شود.

در سالن کنسرت استونی، مراسم افتتاحیه در مراسم افتتاحیه در 28 سپتامبر 1919، دانشکده موسیقی عالی دانشگاه هالیوود که به عنوان پیشکسوت EAMT کنونی در نظر گرفته شده بود، توسط گروه موسیقی "جامعه استونی" تاسیس شد. از 1919-1923 مدرسه مدرسه Mihkel Lüdig بود.

در سال 1923 این موسسه به کنسرواتوار تالین تغییر نام یافت. در سال 1925 مدیران مدرسه قوانین جدید را تصویب کردند و با توجه به این تغییرات، مدرسه دانشکده اساتید را انتخاب کرد: R. Bööcke، A. Kapp، J. Paulsen، P. Ramul و A. Topman. همراه با A. و Th. لامبا و جیم تامم که قبلا پروفسورهای خود را از کنسرواتوار سنت پترزبورگ دریافت کرده بودند، کنسرواتوار تالین در حال حاضر دارای 8 استاد بود. اعداد بعدا افزایش خواهند یافت. ده دانش آموز اول در سال 1925 فارغ التحصیل شد. سطح علمی کنسرواتوار را می توان در نظر گرفت که نسبتا بالا بوده است، چرا که بسیاری از دانشجویان آن در مسابقات بین المللی در دهه 1930 شرکت کردند. موفق ترین آنها Tiit Kuusik بود که نخستین جایزه در مسابقه بین المللی آواز در وین در سال 1938 اهدا شد.

در اصل نهادی خصوصی، کنسرواتوار در سال 1935 ملی شد. در سال 1938 مدرسه ایالتی درام افتتاح شد.

اشغال شوروی که در سال 1940 آغاز شد، تاثیر نگذاشت تا کنسرواتوار. هدف این بود که سیستم آموزش موسیقی را با دیدگاه های غالب اتحاد جماهیر شوروی مقایسه کنیم. سازماندهی مجدد دوره آموزشی تقریبا بلافاصله ادامه پیدا کرد. یک نمونه از این تغییر حذف موسیقی کلیسایی به عنوان یک منطقه تخصص بود؛ علاوه بر این، تدریس موضوعات متمرکز سیاسی آغاز شد.

پس از رسیدن قدرت های اشغال آلمان، کنسرواتوار تلاش کرد تا فعالیت های آموزشی قبلی خود را بازسازی کند. J. Aavik، که به پست اصلی بازگشت، به دنبال تعداد زیادی از مدرسان سابق آکادمیک بود. با این حال، واقعیت های جنگ به طور قابل توجهی مانع از روند مطالعه شد. در طول حملات هوایی 9 مارس 1944، ساختمان کنسرواتوار، و همچنین بسیاری از تجهیزات آن تقریبا به طور کامل نابود شد. در نوامبر 1944، پس از تغییر دیگری قدرت، کنسرواتوار دوباره باز شد. یک خانه در 3 خیابان کاالی به عنوان خانه موقت کنسرواتوار انتخاب شد. در سال 1950، کمیته مرکزی کمیته حزب کمونیست اتریش هشتمین جلسه عمومی با کارکنان کنسرواتوار برگزار شد. بسیاری از استادان برجسته مجبور شدند به دلایل ایدئولوژیک ترک کنند؛ سه نفر از آنها - A. Karindi، R. Päts و T. Vettik - دستگیر و به اردوگاه کارگری فرستاده شدند.

محفل خلاقانه کنسرواتوار در اواسط دهه 1950 شاهد احیای بود. تعدادی از استادانی که "به طور موقت غایب" بودند، قادر به بازگشت بودند. در سال 1957، دانشکده درام در کنسرواتوار تاسیس شد، و Voldemar Panso اولین رئیس خود شد. دانشکده درام در ساختمان Toomkool سابق در Toompea افتتاح شد. در دهه 1970 کلاس ارگان، که در سال 1950 بسته شده بود، دوباره باز شد. در سال 1971، یک برنامه برای آموزش معلمان موسیقی برای کار در سیستم مدرسه جامع به سر برد. تعداد دانشجویانی که در کنسرواتوار حضور داشتند به میزان قابل توجهی افزایش یافت. Venno Laul، که در سال 1982 به ریاست منصوب شد، دوباره ایده ساخت یک تأسیسات مدرسه جدید را مطرح کرد. او ادامه داد تا مرحله طراحی پروژه را نظارت کند. کار ساخت و ساز واقعی مسئول مجله بعدی شد.

در سال 1989، درست قبل از هفدهمین سالگرد مدرسه، نام آن قبلا - «کنسرواتوار تالین تالین» - بازسازی شد. چهار سال بعد این مدرسه به عنوان "آکادمی موسیقی استونی" (Muusikaakadeemia Eesti) تغییر نام یافت. این تغییر لازم بود، زیرا در اروپا "محافظه کار" اغلب به موسسه آموزش موسیقی ثانویه اشاره دارد.

در طول سال های 1987-1993، در ساختمان دانشکده درام، بازسازی و بازسازی گسترده ای صورت گرفت، که این دانشکده را قادر ساخت تا تمام ساختمان دو طبقه در تومپه را آغاز کند. در سال 1995، دانشکده درام به مدرسه تئاتر عالی تغییر نام داد.

در سال 1992 پروفسور Peep Lassmann ریاست انتخاب شد. اصلاحات گسترده ای از ساختار مطالعه ارائه شد و مدرسه یک سیستم مطالعه مبتنی بر موضوع را پذیرفت. مطالعات درجه بندی شده امکان پذیر است که دانش آموزان دوره چهار ساله بتوانند مدرک لیسانس دریافت کنند. در سال 1993 یک برنامه دوره کارشناسی ارشد دو ساله اضافه شد. در سال 1996 یک برنامه چهار ساله در زمینه موسیقی شناسی معرفی شد، در حالی که در سال 2000 برنامه های خاصی برای هنرمندان و آهنگسازان طراحی شده بود. در سال 2006 یک برنامه جدید برای هنرهای نمایشی اضافه شد که همچنین تاکید بر خلاقیت دارد.

در سال 1999، آکادمی موسیقی استونی، سرانجام به آنچه انتظار می رفت برای 55 سال گذشته - یک ساختمان جدید در مرکز تالین داده شد. در حال حاضر، این یکی از بهترین و مدرن ترین ساختمان های محافظه کار در جهان است، به خصوص با توجه به قابلیت های آن و راه حل های تکنولوژیکی.

در ساختمان جدید EAM 7،500 متر مربع از فضای قابل استفاده طراحی و ساخته شده است به خصوص برای موسسه آموزشی موسیقی بالاتر است. 60 کلاس درس به همراه 14 اتاق تمرین وجود دارد که کلاس ها می توانند برگزار شوند. از سالن اتاق کوچک EAMT، صندلی 130-200 صندلی، کلاس کور همراه با سالن های بزرگ برای 77 دانشجو، اتاق گوش دادن به 40 نفر با یک عضو جدید باروک، استودیوی اپرا، آزمایشگاه موسیقی الکترونیکی و استودیو ضبط، یک کتابخانه با امکانات کامپیوتری و سالن غذاخوری دانشجویی. این ساختمان با بالاترین الزامات آکوستیک، دارای اتاق های ضد صدا با گزینه هایی برای تنظیم آکوستیک اتاق های مشخص شده با اضافه یا حذف پانل های دیواری است.

امروز EAMT یک مرکز یادگیری و تحقیق رقابتی بین المللی است. اکثر موسیقیدانان استونی، از طریق مطالعات خود و یا از طریق آموزش، با EAMT همکاری داشته اند. فارغ التحصیلان شناخته شده ما شامل آهنگسازان ارکو پیتر و ارککی-سون تیر، پیانی های پپ لسمان و کلو رندالو، و همچنین ارکسترهای اولاری التس، تونی کلجوست، اری کلس، ولو پان و آرو والمر هستند. اکثر بازیگران و کارگردانان تئاتر استونی نیز فارغ التحصیل مدرسه درام ما هستند. نام فعلی آکادمی - آکادمی موسیقی و تئاتر استونی - در سال 2005 تصویب شد.

مکان ها

تالین

Address
Estonian Academy Of Music And Theatre
Tatari 13,

10116 تالین, شهرستان هاروج, استونی

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

برنامه ها