جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک

جمهوری چک دارای قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در اروپا مرکزی، دانشگاه چارلز. واقع در پراگ، مدرسه در سال 1348 تاسیس شد.

چک مدرن آموزش عالی با استفاده از ساختار سه چرخه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا. موسسات آموزش عالی به دانشگاه ها و غیر دانشگاه تقسیم شده است. غیر از دانشگاه معمولا درجه تنها کارشناسی ارائه، در حالی که دانشگاه برنامه از مطالعه ارائه در تمام سطوح درجه و رشته های دانشگاهی.

جمهوری چک دارای 26 عمومی، 2 دولت، و 44 نهاد خصوصی آموزش عالی. دو نهاد های دولتی مدارس تخصصی اجرا شده توسط وزارت دفاع و وزارت کشور می باشد.روی هم رفته، مدارس ارائه درجه کارشناسی ارشد در طیف گسترده ای از رشته ها، از جمله معماری، تاریخ هنر، مجسمه سازی، تئاتر، مطالعات دینی، مهندسی، فناوری اطلاعات، شیمی، فیزیک، علوم طبیعی، کسب و کار، علوم اجتماعی، جنگلداری، آموزش و پرورش، و بسیاری دیگر. بسیاری از موسسات خصوصی در مناطق خاصی از مطالعه مانند کسب و کار تمرکز می کنند.

چرا در جمهوری چک مطالعه؟

جمهوری چک دارای یک سنت طولانی از آموزش با کیفیت بالا و پژوهش، به ویژه در زمینه های علوم، مهندسی و پزشکی. دانشجویان بین المللی خواهد یک محیط استقبال پیدا. در حال حاضر بیش از 37000 دانش آموزان خارجی در مدارس چک مطالعه.

بسیاری از برنامه های در حال حاضر در زبان انگلیسی و زبان های دیگر علاوه بر چک ارائه شده است. علاوه بر این، مادر مدیریت بازرگانی (MBA) درجه در محبوبیت رو به رشد. اکثر برنامه های MBA استفاده از یک رویکرد مورد مطالعه است.


کمک درسی و برنامه مدت زمان

طبق قانون، آموزش رایگان برای همه ملیت های در تمام موسسات دولتی آموزش عالی در جمهوری چک است. برخی از هزینه های انجام درخواست، مانند پذیرش، گسترش مطالعات فراتر از تاریخ اصلی، مطالعات علاوه بر طرح اصلی دانش آموز انجام، و هزینه های تحصیل در یک زبان غیر از Caech.

موسسات خصوصی مجموعه های کمک درسی و هزینه خود را، و این به طور معمول از دلار آمریکا 2000 محدوده به آمریکا 15000 دلار در سال است.

دوره های کارشناسی ارشد می تواند در هر نقطه از یک تا سه سال به طول انجامد. برنامه های کارشناسی ارشد بسیار نظری هستند و دانش آموزان مورد نیاز در امتحان نهائی دولت را و دفاع از پایان نامه در یک فروم عمومی.

سال تحصیلی

تاریخ شروع دقیق آن توسط نهادهای فرد تاسیس، اما بیشتر آغاز سال تحصیلی در ماه اکتبر. علاوه بر این، بسیاری از موسسات در سال تحصیلی به دو ترم 20 هفته در زمستان و تابستان تقسیم، هر یک از جمله یک دوره 15 هفته ای آموزشی، پنج هفته از امتحانات و تعطیلات. تعطیلات دو ماه است که معمولا در ژوئیه و اوت گرفته شده است.

تحصیلات تکمیلی فرصت

فرصت های زیادی برای اشتغال در جمهوری چک پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد برای همه دانش آموزان وجود دارد، صرف نظر از ملیت. یک سوم از مدیران شرکت در جمهوری چک خارجی هستند. اگر چه کسب و کار به طور فزاینده ای به زبان انگلیسی انجام شده است، دانش آموزانی که مطالعات انجام شده در چک انجام شده اند و یا در حال حاضر مهارت در چک خواهد یک مزیت در به دست آوردن اشتغال پیدا کنید.

شرایط اخذ ویزای

همه دانشجویان بین المللی نیاز به ویزای بلند مدت برای تحصیل در جمهوری چک. اطلاعات اضافی در وب سایت برای در دسترس استCZ / mvcren / مقاله / اطلاعات-برای-مدارس و students.aspx "> وزارت کشور. ویزای دانشجویی طولانی مدت می تواند 3-4 ماه را به دست آورد، بنابراین دانش آموزان باید بر این اساس برنامه ریزی.
بیمه سلامت

دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا عضو، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس ممکن است کارت بیمه درمانی اروپا ارائه شده توسط کشور خود برای به دست آوردن خدمات پزشکی استفاده کنید.

دانشجویان از کشورهای دیگر به بیمه بهداشت عمومی حق ندارد و باید بیمه درمانی تجاری را پوشش می دهد حداقل 30.000 € ارزش مراقبت خرید. دانش آموزان در باقی می ماند طولانی مدت مورد نیاز برای اثبات پرداخت حق بیمه ارائه.

علاوه بر بیمه درمانی، تمام بیمارستان های بزرگ کارت های اعتباری بزرگ و یا پول نقد به عنوان پرداخت برای درمان شرایط.

راهنمایی

بسیاری از سازمان های دانشجویی در جمهوری چک وقف کمک به دانشجویان بین المللی وجود دارد.این سازمان ها شامل اراسموس دانشجو شبکه و انجمن بین المللی برای تبادل دانش آموزان برای تجربه فنی ( IAESTE ).

دانش آموزان در چک مهارت نخواهد دوره های بسیاری را در جمهوری چک به آنها کمک پیدا کنید. اگر چه این دوره ها به طور معمول نیاز به هزینه های اضافی، برخی از آنها توسط بورس های تحصیلی پوشیده شده است. موسسه مطالعات زبان و مقدماتی را فراهم می کند دوره های متعدد برای دانش آموزان با کمبود زبان، از جمله دوره های فشرده و دوره های آنلاین.