بلژیک

تحصیل در بلژیک

آموزش عالی

موسسات آموزش عالی در بلژیک ارائه کارشناسی، کارشناسی ارشد و درجه دکترا. بلژیک دارای دو نوع موسسات آموزش عالی:

آموزش و پرورش دانشگاه 1- توسط دانشگاه ارائه شده، و شامل آموزش و پرورش در یک رشته انتخاب شده همراه با پژوهش های علمی.

آموزش و پرورش 2- غیر دانشگاه بالاتر شامل هر دو کالج دانشگاه و آکادمی های هنر. کالج دانشگاه دانشجویان برای مشاغل خاص آماده کند. آکادمی هنر آموزش تئوری و عمل از هنرهای مختلف است.

رشته بسیاری از استادان در هلند یا فرانسه تدریس، و برخی از برنامه ها و دوره های به زبان انگلیسی تدریس می شود.

چرا تحصیل در بلژیک؟

بلژیک است در قلب اروپا، تنها یک قطار کوتاه سوار به دور از شهرستانها فرهنگی بزرگ مانند پاریس و برلین. به عنوان یک تقاطع اروپا، بلژیک است برای چند فرهنگی آن و نگرش استقبال به سمت دانشجویان بین المللی شناخته شده است.

موسسات بلژیک آموزش عالی در سراسر دنیا توسط هر دو کسب و کار و جوامع علمی برای کیفیت بالا خود شناخته شده است. بلژیک نیز قایق با کیفیت بالا از زندگی، از جمله شهریه کم، مراقبت های بهداشتی بسیار عالی و یک شبکه حمل و نقل عمومی قوی.

دانشگاه

بلژیک شش دانشگاه که درجه کارشناسی ارشد در همه رشته های تحصیلی، مانند اقتصاد، مهندسی، زبان و روانشناسی را پوشش میدهد.

21 کالج دانشگاه بلژیک ارائه برنامه های کارشناسی ارشد در هشت حوزه: agronomics، کاربردی هنر، اقتصاد، پیراپزشکی، آموزش و پرورش، علوم اجتماعی، فن آوری، و ترجمه و تفسیر.

بلژیک همچنین دارای 17 دانشکده هنر که درجه کارشناسی ارشد ارائه در یکی از چهار حوزه عمومی: هنرهای زیبا، موسیقی، هنرهای نمایشی، و تکنیک های رادیو و تلویزیون.

کمک درسی و برنامه مدت زمان

شهریه در 2012-2013 در دانشگاه برای دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا 835 € است.دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به 4000 € پرداخت هزینه های اضافی در حدود 2000 € بسته به برنامه خود را از مطالعه و دانشگاه.

شهریه در دانشگاه های دانشگاه و دانشکده های هنر پایین تر است. 2012-2013 شهریه برای برنامه کارشناسی ارشد 351 € در هر سال به جز سال آخر، که 455 € است. باز هم، هزینه های اضافی ممکن است برای دانش آموزان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا اعمال می شود. نهاد خاص می تواند اطلاعات مربوط به این هزینه های اضافی فراهم می کند.

دوره های کارشناسی ارشد هستند 1 سال (60 واحد) و یا 2 سال (120 واحد) بسته به زمینه مطالعه. علاوه بر این، دانش آموزان که در حال حاضر مدرک کارشناسی ارشد می تواند مدرک کارشناسی ارشد تکمیلی با حداقل 60 واحد در یک حرفه تخصصی دست آوردن.

سال تحصیلی

سال تحصیلی شامل سه ترم. مدت برای اولین بار در اواسط ماه سپتامبر آغاز می شود و اجرا می شود از طریق پایان دسامبر، پس از امتحانات در ژانویه.دوره دوم در اوایل فوریه آغاز می شود و اجرا می شود هر چند وسط ماه مه، پس از امتحانات در پایان ماه مه یا اوایل ماه ژوئن. ترم سوم اجرا می شود در تابستان. دانش آموزانی که در امتحانات شکست ممکن است آنها را در طی یک جلسه که از اواسط ماه اوت اجرا می شود به اواسط سپتامبر پس گرفتن.

تحصیلات تکمیلی فرصت

دانشجویان بین المللی که مدرک کارشناسی ارشد در بلژیک دست آوردن ممکن است برای یک شرکت بلژیکی پس از فارغ التحصیلی کار می کنند. با این حال، حق کار است به صورت خودکار نیست، بنابراین دانش آموزان باید قوانین فعلی چک اگر آنها یک موقعیت ارائه شده است. حداقل، دانش آموزان ممکن است لازم باشد برای به دست آوردن اجازه کار. این امر به دانش آموزان از هر دو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا.

دانش آموزانی که مایل به ادامه تحصیل خود ممکن است به یک برنامه دکتری پذیرفته و پیوستن به یک تیم تحقیقاتی پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود را در بلژیک.

شرایط اخذ ویزای

دانشجویان از کشورهای / EEA-عضو اتحادیه اروپا به یک ویزا برای تحصیل در بلژیک نیاز ندارد.دانشجویان کشورهای دیگر ممکن است نیاز به ویزا. با این حال، به عنوان مورد نیاز برای هر کشور متفاوت است، دانشجویان آینده نگر باید سفارت بلژیک و یا کنسولگری در کشور خود تماس بگیرید.

بیمه سلامت

دانش آموزان عضو غیر اتحادیه اروپا که بیمه درمانی از کشور خود را پوشش می دهد اقامت در بلژیک ندارد مورد نیاز برای پیوستن به یک "mutuelle" برای دریافت مزایای مراقبت های بهداشتی. دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید کارت بیمه بهداشت اروپا از کشور خود داشته باشند. این کارت اجازه می دهد تا آنها را برای پیوستن به یک mutuelle تحت شرایط مشابه به عنوان یک ملی بلژیک. بیمه بهداشت و درمان هزینه حدود 50 € در هر سه ماهه برای هر فرد است و باید در مدت مطالعه پرداخت.

راهنمایی

از آنجا هلندی فرانسوی و زبان انتخابی آموزش در بلژیک هستند، دانش آموزان آینده نگر برای برنامه برخی از کارشناسی ارشد ممکن است لازم باشد در امتحان زبان هلندی یا فرانسه به تصویب.برای نیازهای خاص، دانش آموزان باید نهاد از آنها بپرسید که علاقه مند به حضور در هستند. اکثر موسسات آموزش زبان های اضافی را به دانش آموزانی که مشکل با زبان شهریه دارند ارائه دهد.

اگر چه هزینه تحصیل در بلژیک کم است، هنوز هم وجود دارد بسیاری از بورس های تحصیلی و کمک های مالی برای دانش آموزان از برنامه های کارشناسی ارشد که نیاز به کمک اضافی.

مدارس

مدارس و دانشگاه‌ها در بلژیک

مدارس و دانشگاه‌های آنلاین بلژیک