برنامه Ingénieur Polytechnicien

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

هر دو مطالعه عمومی و تخصصی

برنامه Inénieur Polytechnicien École Polytechnique یک برنامه 4 ساله منحصر به فرد است : 3 سال برای به دست آوردن دوره مهندسی و 1 سال برای کسب دیپلم École Polytechnique .

این برنامه درسی 4 ساله دانش آموزان را با:

 • آموزش علمی چند رشته ای که دانش آموزان را به یک پایگاه علمی گسترده (علوم پایه، علوم مهندسی، اقتصاد اجتماعی) می دهد.
 • آموزش انسانی، نظامی و ورزشی که به دانش آموزان اجازه می دهد تا مهارت های رفتاری و ارتباطی خود را توسعه دهند.
 • دوره های تخصصی با غلبه های علمی پیشرفته که رشته های فنی مهندسی در سراسر جهان را رقابت می کنند.

مطالعات عمومی در طول دو سال اول این برنامه ارائه شده است، که در آن دانش آموزان پایه علمی جامع را در شش موضوع از هشت ارائه شده توسط گروه های علمی ارائه می دهند: ریاضیات خالص و کاربردی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مکانیک، اقتصاد و علوم کامپیوتر .

این آموزش چند رشته ای بخش بزرگی از آنچه که École Polytechnique فارغ التحصیل می کند پتانسیل بالایی برای تکامل در حرفه خود دارند. آنها را برای اجرای مهارت های نرم افزاری در حین کار خود آماده می کند. ایل همچنین آنها را برای انجام کارهای مدیریتی مختلف آماده می کند. بنابراین، تکنسین های پلی تکنیک مناسب هستند تا بتوانند به موقعیت های سطح بالا در مدیریت و هماهنگ سازی دست یابند.

مطالعات تخصصی در طول سال های سوم و چهارم برنامه ارائه می شود.

در سال سوم، دانش آموزان ممکن است یک موضوع یا موضوع را در میان 14 برنامه تخصص تخصصی انتخاب کنند.

برای سال چهارم، دانش آموزان ممکن است از گزینه های زیر انتخاب کنند:

 • آموزش ارائه شده توسط یک سازمان یا سازمان دولتی دولتی
 • مطالعات تخصصی در یک مدرسه مهندسی شریک
 • برنامه کارشناسی ارشد در فرانسه یا خارج از کشور
 • تحقیق دکترا (Ph.D.)

مدارک تحصیلی

 • پس از تکمیل سه سال اول برنامه، دانش آموزان دوره مهندسی École Polytechnique .
 • هنگامی که چهارم سال تحصیلی خود را به پایان رسانده اند، دانش آموزان به مدرک لیسانس برق École Polytechnique اهدا می شوند.

اهمیت زبان های خارجی، علوم انسانی و علوم اجتماعی

 • زبان های مدرن: علاوه بر مطالعه اجباری دو زبان خارجی، دانش آموزان می توانند از زبان سوم شروع کنند و در دوره های کارآموزی و دوره های تحصیل زبان در خارج از کشور تمرین کنند.
 • علوم انسانی و علوم اجتماعی: در طول برنامه، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی مختلفی برای دانش آموزان ارائه می شود که شامل موضوعاتی هستند که از فلسفه و تاریخ به معماری، هنرهای زیبا و موسیقی شناسی می پردازند.

یادگیری از طریق تحقیق

حداقل 20٪ مدت زمان مطالعه برای تحقیق در سه سال اول برنامه Ingénieur Polytechnicien اختصاص یافته است.

یک مرکز تحلیلی پیشرفته در آستانۀ آنها

دانش آموزان از یک محیط استثنایی از نظر زیرساخت ها با مرکز تحقیقاتی که دارای بیش از بیست آزمایشگاه در داخل École Polytechnique خود، و نیز آزمایشگاه های همکار در Plateau De Saclay (دره سیلیکون اروپا) است، بهره مند می شوند.

پروژه های علمی در سراسر برنامه

از سال اول

دانشجویان کنفرانس های علمی را در زمینه موضوعات پژوهشی فعلی و همچنین بازدید های آزمایشگاهی و جلسات با محققان ارائه می کنند.

در سال 2

 • بخشی از مطالعات در قالب ماژول های کاربردی در یک آزمایشگاه، به نام MODAL، در مرکز تحقیقاتی Ecole Polytechnique انجام می شود. دانش آموزان یک درس علمی را یک روز در هفته به مدت نه هفته درگیر می کنند.
 • در همکاری با آزمایشگاه École Polytechnique ، همه دانش آموزان در گروه های کوچک در یک پروژه گروهی کار می کنند. این کار در طول سال، نیم روز در هفته انجام می شود.

در سال 3

 • مطالعات تخصصی به همه دانش آموزان امکان جدیدی برای غوطه وری در آزمایشگاه های Ecole Polytechnique ارائه می دهد.
 • دانشجویان گزینه ای برای جایگزینی دوره های دوره / مدول سال 3 با یک پروژه آزمایشگاهی برای یک دوره دارند.
 • تمام دانش آموزان یک کارآموزی تحقیقاتی را برای حداقل سه ماه کامل، که می تواند تا پنج ماه ادامه یابد. این کارآموزی در آزمایشگاههای علمی انجام می شود، بلکه در صنعت R نیز مورد استفاده قرار می گیرد

پس از برنامه Polytechnicien

یک سوم دانش آموزانی که وارد یک سازمان یا سازمان دولتی دولتی می شوند، یک دکترا را کامل می کنند. و تقریبا یک چهارم از دانش آموزان دیگر مطالعات مهندسی خود را با یک Ph.D.

شغل

پس از مطالعات خود، 47 درصد از تکنسین های پلی تکنیک برای شرکت در فعالیت های حرفه ای خود را انتخاب می کنند، 29 درصد از تحصیلات خود را از طریق دکتری تحصیل می کنند، 15 درصد بخش دولتی را انتخاب می کنند و 3 درصد آنها شروع به فعالیت می کنند.

حقوق

در بخش شرکت ها، حقوق سالانه ناخالص سالیانه، شامل پاداش برای شغل های اولیه 59،500 یورو می باشد. این می تواند تا 76،500 یورو برای فارغ التحصیلان کار در خارج از کشور باشد.

طول جستجو شغل

در بخش شرکتی، 64 درصد فارغ التحصیلان قبل از فارغ التحصیلی استخدام می کنند. در عرض 6 ماه پس از فارغ التحصیلی، 100 درصد از تکنسین های پلی تکنیک در بخش شرکت ها استخدام می شوند.

بخش های فعالیت

به طور متوسط ​​فارغ التحصیلان، 57٪ صنعت (44٪ بخش فناوری اطلاعات، 15٪ بخش انرژی، 10٪ بخش ساخت و ساز)، 19٪ مشاوره و 9٪ بیمه و بانکی را انتخاب می کنند.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

École Polytechnique is a leading French institute which combines top-level research, academics, and innovation at the cutting-edge of science and technology. Its curriculum promotes a culture of excel ... اطلاعات بیشتر

École Polytechnique is a leading French institute which combines top-level research, academics, and innovation at the cutting-edge of science and technology. Its curriculum promotes a culture of excellence with a strong emphasis on science, anchored in humanist traditions. The school produces socially responsible professionals who excel in leading complex and innovative projects which address current and future challenges facing our society. اطلاعات محدود