برنامه کارشناسی ارشد در علوم فیزیکی و شیمیایی: شیمی مواد

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

utu.fi/degrees

برای درک ، کشف ، ایجاد و توسعه مطالب جدیدی که باعث بهبود کیفیت زندگی می شوند!

برنامه کارشناسی ارشد علوم فیزیکی و شیمی: مواد شیمیایی به شما می آموزد که مطالب جدید را بفهمید ، کشف کنید ، ایجاد و توسعه دهید که باعث بهبود کیفیت زندگی می شود!

در University of Turku ، تحقیقات در شیمی شیمی شامل تحقیقات اساسی در مورد خصوصیات مواد و همچنین رابط ها ، سطوح و نانوساختارها از دیدگاه شیمیایی است. تحقیقات کاربردی بر روی الکترونیک آلی کاربردی ، مواد درخشان و حامل های متخلخل و همچنین فناوری نانو ، فناوری تشخیص ، ذخیره انرژی و تبدیل متمرکز شده است.

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه

آهنگ مواد شیمیایی یکی از چهار مسیر تخصصی برنامه کارشناسی ارشد رشته های فیزیک و شیمی است. آهنگ های دیگر این برنامه هستند

ساختار برنامه

ساختار مدولار است. تمام ماژول ها دارای 20 ECTS هستند. هر مسیر تخصصی دارای دو ماژول واجب است که حاوی مواد هسته ای این زمینه هستند. علاوه بر این، یک ماژول موضوعی وجود دارد که ممکن است از سایر ماژول های ارائه شده در این برنامه یا سایر برنامه های University of Turku . چهارم ماژول شامل دوره های آزادانه انتخاب شده و یک دوره اجباری دوره زبان و فرهنگ فنلاند (5 ECTS) می باشد. پایان نامه کارشناسی ارشد (30 ECTS) علاوه بر سمینار، کارآموزی و کار پروژه (10 ECTS) نیز مورد نیاز است، جزئیات آن بستگی به تخصص دارد. تصویر زیر را ببینید.


نمونه هایی از ماژول های مختلف در تخصص های مختلف عبارتند از:

می توانید با شرکت در یک پروژه Capstone (15 ECTS) که توسط گروه فناوری های آینده برگزار شده است ، کار پروژه را جایگزین کنید. ما این کار را برای دانشجویانی که قصد دارند بعد از فارغ التحصیلی در صنعت کار کنند ، توصیه می کنیم.
در برنامه شیمی مواد شیمیایی شما می توانید عمده خود را از چهار زمینه مختلف انتخاب کنید: شیمی مواد کاربردی، مواد شیمیایی بنیادی، شیمی هماهنگی و یا مواد لومینسانس کاربردی. یک مؤلفه اجباری شامل دوره هایی است که مبانی مواد کاربردی، ترکیبی و کامپوزیت را ارائه می دهند. این مقدمه ای بر روش های مختلف تجربی مورد استفاده در مشخص کردن مواد است. همچنین در استفاده از ابزارهای پیشرفته به عنوان تکنیک های مختلف FTIR، فلورسانس، طیف سنجی UV-Vis- و رامان، رزونانس مغناطیسی هسته ای، تکنیک های الکتروشیمیایی، آموزش خواهید گرفت. پروژه آزمایشگاهی عملی دیگر مدل واجد شرایط ارائه می دهد آموزش در تولید مواد برای استفاده بالقوه در برنامه های کاربردی مختلف مانند سلول های خورشیدی، ابررایانه ها، سنسورها و محرک ها.

برتری علمی

هدف از آموزش کارشناسی ارشد ، پشتیبانی از شما برای تبدیل شدن به یک متخصص مستقل است که می تواند اطلاعات را به صورت انتقادی ارزیابی کند ، برای یافتن دانش جدید ، برنامه های تحقیقاتی را برنامه ریزی و اجرا کند ، و مشکلات علمی و فناوری را بطور مستقل و به عنوان بخشی از یک گروه حل کند.

در University of Turku ، تحقیق در شیمی مواد شامل تحقیقات بنیادی خواص مواد و همچنین رابط، سطوح و نانوساختارها از نقطه نظر شیمیایی است. تحقیقات کاربردی بر روی الکترونیک های فعال بدن، مواد فلورسنت و حامل متخلخل، و همچنین فناوری نانو، فن آوری تشخیص، ذخیره سازی انرژی و تبدیل، تمرکز می کنند.

پایاننامهی کارشناسی ارشد

برنامه کارشناسی ارشد شامل جزء پایان نامه اجباری (30 ECTS) است که مربوط به شش ماه کار تمام وقت است. این پایان نامه به عنوان یک گزارش بر اساس ترکیبی از بررسی ادبیات و یک پروژه تحقیقاتی اصلی تشکیل شده است که اکثریت پایان نامه را تشکیل می دهد.

پایان نامه یک پروژه پژوهشی مستقل است، اما این پروژه تحت هدایت محققان برجسته در زمینه University of Turku خواهد شد. انتظار می رود که دانش آموز در یک گروه پژوهشی فعال یا تیم تجربی تعبیه شود، در نتیجه فرصت های فراوان برای بحث در مورد نتایج و تبادل نظر در یک محیط گروهی فراهم می شود.

پروژه تحقیقاتی شما می تواند مانند موضوعی باشد

 • تبدیل انتخابی دی اکسید کربن به مواد شیمیایی با ارزش بالا
 • در حال توسعه روش های رسوب جدید ساختارهای Perovskite
 • خصوصیات مایعات یونی جدید

آهنگ های تخصصی

برنامه کارشناسی ارشد علوم فیزیکی و شیمیایی چهار مسیر دارد. شرح مختصری از این مسیر تخصصی در زیر آورده شده است.

مطالعات فیزیک مواد و مواد شیمیایی به شما توانایی درک و توسعه خواص مواد از مولکول ها و نانوذرات را از طریق فلزات، ترکیبات مغناطیسی و نیمه هادی برای کاربردهای دارویی و بیومارائه می دهد. پس از فارغ التحصیلی، شما با روش های فعلی، تجهیزات تحقیق و روش های عددی مدرن مورد نیاز برای مدل سازی خواص مواد مورد استفاده در تحقیق و فن آوری آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که یک برنامه خواهر (برنامه کارشناسی ارشد در علوم زیستی) با تخصص در شیمی دارویی وجود دارد.

سایر آهنگ ها:

نجوم و فیزیک فضایی ، فیزیک مواد و فیزیک نظری.

شرح صلاحیت

مدرک کارشناسی ارشد در زمینه های مختلف مانند تحقیق و توسعه، آموزش و مدیریت و صنعت و مهارت های مختلف در زمینه های مختلف کار می کند. مسیر تخصص در مواد شیمی به ویژه فرصت های خوبی برای کار در جایگاه های تحقیق و توسعه در تکنولوژی صنعتی فراهم می کند.

فارغ التحصیلان برنامه شیمی مواد دارای دانش درباره مواد جدید و اصلاح و مشخصه آنها و نیز نحوه استفاده از آنها هستند. فارغ التحصیلان نیز به شدت قادر به استفاده از ابزار پیشرفته برای مشخص کردن مواد هستند.

گزینه های شغلی

چشم انداز اشتغال در مقطع نسبتاً ارشد برای افرادی که در علوم فیزیکی و شیمیایی آموزش دیده اند بسیار عالی است. با تشکر از دامنه گسترده این برنامه ، مهارت ها و دانش توسعه یافته به عنوان بخشی از این آموزش در University of Turku فرصت های شغلی بسیاری در زمینه های مختلف ایجاد می کند.

به عنوان یک شیمیدان مواد ، می توانید برای مطالعه بیشتر برای یک حامل در دانشگاه ها اقدام کنید و یا در این رشته در تخصص های مختلفی استخدام شوید ، از تولید بیو سوخت ، صنایع فلزات ، فناوری نانو ، تبدیل انرژی ، نمایشگرها ، تشخیص مواد مخدر و تحویل ، و غیره.

شغلی در تحقیق

مدرک کارشناسی ارشد واجد شرایط بودن برای تحصیلات مقطع کارشناسی ارشد علمی است. مدارک تحصیلات تکمیلی دارای مدرک دکترا و مجوز هستند.

توجه داشته باشید که در فنلاند تحصیلات دکتری هیچ شهریه ای ندارد و دانشجویان دکتری معمولاً برای تأمین هزینه های زندگی خود یک حقوق یا کمک هزینه دریافت می کنند. برنامه کارشناسی ارشد یک پله برای مطالعات دکتری است.

شرایط ورود

شرایط پذیرش عمومی

نیاز عمومی

اگر متقاضی واجد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشید:

 • شما دارای یک دوره چرخه اول شناخته شده ملی - معمولاً لیسانس - از یک موسسه معتبر آموزش عالی ،
 • مدرک تحصیلی شما حداقل با 180 ECTS (اعتبارات اروپایی) یا به سه سال تحصیل تمام وقت مطابقت دارد ،
 • مدرک تحصیلی شما در یک رشته مربوط به برنامه کارشناسی ارشد دانشگاهی که متقاضی آن هستید ، می باشد. لطفاً برای دریافت مدارک تحصیلی دقیق ، صفحه برنامه را بررسی کنید.

الزامات زبان

متقاضیان باید مهارت های عالی زبان انگلیسی و گواهی نامه ای را اثبات کنند. شما می توانید با استفاده از یکی از تست های بین المللی شناخته شده زبان انگلیسی ، مهارت های زبان خود را نشان دهید.

متقاضیان باید حداقل نتایج آزمون لازم را کسب کنند تا واجد شرایط بودن University of Turku . هیچ استثنائی حاصل نمی شود.

الزامات پذیرش ویژه آهنگ

مدرک قبلی متقاضی که مبنای آن به دنبال پذیرش در دوره کارشناسی ارشد رشته های فیزیکی و شیمیایی است باید در یک رشته تحصیلی مرتبط باشد. زمینه های مرتبط با مطالعات قبلی برای آهنگ مواد شیمیایی عبارتند از:

 • علم شیمی
 • علم مواد یا
 • مشابه

شما ممکن است فقط به یکی از چهار رشته تخصصی ارائه شده در برنامه کارشناسی ارشد علوم فیزیکی و شیمیایی ارائه دهید. بنابراین انتخاب مسیر که نزدیک به رشته مدرک قبلی شماست بسیار مهم است.

ارزیابی برنامه

سالانه 20 دانشجو در برنامه کارشناسی ارشد علوم فیزیکی و شیمیایی پذیرفته می شوند. تصمیم پذیرش مبتنی بر:

 • ارتباط درجه (های) اعطا شده متقاضی ،
 • میزان ، ارتباط و نمرات دوره ها در دوره (های) ،
 • نتیجه آزمون زبان ،
 • نامه انگیزه ،
 • پاسخ های احتمالی به سؤالات اختیاری موجود در برنامه ،
 • تجربه کاری مرتبط
 • مصاحبه احتمالی

داشتن فقط یک تحصیلات لیسانس یا کارشناسی ارشد در دانشکده علوم و مهندسی امکان پذیر است. بنابراین ، هنگام پذیرش یک محل تحصیل ارائه شده ، دانشجو هر BSc قبلی را از دست می دهد. یا کارشناسی ارشد تحصیل درست در دانشکده علوم و مهندسی.

در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد آن پیدا خواهید کرد

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... اطلاعات بیشتر

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. اطلاعات محدود
تورکو , ویندوک , راوما + 2 بیشتر کمتر