برنامه کارشناسی ارشد در طراحی فضاپیما

عمومی

برای خواندن اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب‌سایت مؤسسه مراجعه کنید

شرح برنامه

این برنامه دو ساله در یک منطقه هیجان انگیز و معتبر - طراحی یک فضاپیما متمرکز شده است. این شامل ادغام سیستمهای پیچیده فنی است که باید در یک محیط شدید - فضا کار کنند. این دوره در کیرونا ، "پایتخت فضایی" سوئد برگزار می شود.

یک محیط تحقیقاتی فضایی ، منحصر به فرد برای اروپا ، در کیرونا ایجاد شده است. در اینجا موسسه سوئدی فیزیک فضایی را پیدا می کنید که سازهای ماهواره ای را برای سفرهای دور به سیارات دیگر می سازد. موشک های صدا و بادکنک های استراتوسفر از Esrange پرتاب می شوند. این دانشگاه یک آزمایشگاه آزمایشگاهی برای نانوسالیت ها در موضوع تحقیقاتی سیستم های فضایی پردازنده ایجاد کرده است و یک آزمایشگاه مریخ را در موضوع تحقیقاتی Atmospheric Science ساخته است. این سخنرانی ها به زبان انگلیسی است و سخنرانان مهمان صنعت هوافضا و دانشگاه ها در آن شرکت می کنند.

شرح

این برنامه یک برنامه مدرن و متمرکز است که هدف آن توسعه سریع صنعت فضایی به سمت فضاپیماهای کوچکتر با زمان توسعه کوتاه است. دوره های سال اول برای تحصیل در سال دوم ضروری است زیرا شما یک فضاپیما را در یک محیط رایانه توسعه می دهید.

یک فضاپیما که اگر مدار آن به یک بدنه آسمانی وصل شود نیز ماهواره ای نامیده می شود ، در اطراف ابزارهای بارگذاری شده ای که باید حمل کند و محیطی که در آن کار می شود طراحی شده است. شما در مورد زیر سیستم های مختلفی که فضاپیما را تشکیل می دهند و نحوه کار با دنیای اطراف ارتباط برقرار می کند. علاوه بر این ، شما در مورد الکترونیک فضای خاص و مواد معمولی فضایی مورد نیاز درک می کنید و می دانید که چگونه کامپیوترهای رومیزی و پیشرانه کار می کنند. مدار و پویایی نگرش و همچنین کنترل آنها ، برای یک مأموریت موفق ضروری است.

در طول دوره بهار سال اول ، کار پروژه ای را شروع می کنید که در دوره پاییز سال دوم ادامه خواهد یافت. در این پروژه شما با همکاری سایر دانش آموزان از لحاظ جسمی ابزاری را احداث خواهید کرد که شاید با موشک یا یک بالون با ارتفاع زیاد به سمت استراتوسفر پرتاب شود. همچنین شما می توانید در طول دوره پاییز سال دوم بر روی طراحی رایانه ای فضاپیما با همکاری سایر دانشجویان کار کنید.

کار پایان نامه کارشناسی ارشد شما در یک شرکت فناوری فضایی ، سازمان فضایی یا بخش دانشگاهی ، در کیرونا یا سایر نقاط جهان انجام می شود.

136686_pexels-photo-256379.jpeg

بازار کار

دانشجویانی که برنامه را به اتمام رسانده اند با مطالعات پژوهشی ادامه داده یا در صنعت فضایی یا سازمان های فضایی ادامه داشته اند.

در صنعت فضایی در نیمکره غربی کمبود مهندس وجود دارد. فعالیت های فضایی اغلب در سطح بالایی بین المللی است. برخی از مهمترین پخش کننده های فضایی اروپا ESA ، DLR و EADS / Astrium هستند. در سوئد بازیکنان اصلی SSC ، OHB Sweden AB ، RUAG Space AB و Omnisys Instrument هستند.

کاربرد

شرایط ورود

موفقیت آمیز یک برنامه مهندسی پایه یا لیسانس با حداقل 180 ECTS در زمینه های فناوری فضایی ، هوافضا ، هوانوردی ، مکاترونیک ، فیزیک فضایی ، فیزیک ، الکترونیک ، مکانیک یا معادل آن. کار دوره در سطح دانشگاه باید الکترونیک یا مکانیک باشد و حداقل 22.5 ECTS در ریاضیات در سطح دانشگاه لازم است. کار دوره باید شامل جبر خطی ، حساب های چند متغیره و معادلات دیفرانسیل معمولی باشد.

مهارت های مستند به زبان انگلیسی.

انتخاب

روش انتخاب بر اساس مدارک تحصیلی ، جنبه های کیفیت و کمیت است.

با یک دوره تحصیلی

"موارد زیادی وجود داشت که به نظر من برنامه را قوی کرد"

کینگا آلبرت دانش آموخته برنامه کارشناسی ارشد در طراحی فضاپیما است.

امروز کجا کار می کنید؟

- من دانشجوی سال اول دکترا در انستیتو تحقیقات ماکزیمم خورشیدی ماکس پلانک در آلمان هستم. بعد از اتمام دوره کارشناسی ارشد خود در LTU ، دو رشته داشتم که احساس می کردم علاقه مندم: استفاده از داده های درون هیئت مدیره برای فضاپیماها و ابزار دقیق فضا. من بعد از فارغ التحصیلی فرصت بسیار خوبی داشتم که در آژانس فضایی اروپا در بخش اداره پردازش داده ها یک کارآموز جوان تحصیل کرده ام.

با این حال ، در طول آن سال متوجه شده ام که می خواهم در دانشگاه ادامه دهم ، و امروز در حال کار بر روی یک دستگاه فضایی هستم که در سال 2018 در ماموریت خورشیدی راه اندازی می شود. من در حال بررسی موضوعات مربوط به استقلال ابزار ، یکی دیگر از احساسات من هستم. و اجرای راه حل هایی برای کالیبراسیون داده های خودمختار علوم در مدار برای ماموریت های فضایی عمیق.

به ویژه مواردی که شما از برنامه Master در طراحی فضاپیما قدردانی کرده اید؟

- موارد زیادی وجود داشت که به نظر من برنامه را قوی کرد. مطمئناً یکی از آنها برنامه درسی بود که دارای پوشش بسیار گسترده ای از مباحث از جمله چندین دوره پروژه نیز بود. و این شاید یکی از بهترین موارد باشد. شما بودجه خود را دارید ، یک مفهوم پروژه ایجاد می کنید ، آنرا ایجاد می کنید ، آزمایش ها را انجام می دهید ، نتایج خود را تحلیل می کنید و آنها را به صورت علمی مستند می کنید

در این مدت شما نسبتاً مستقل هستید ، تحت نظارت معلمان پروژه در سطح لازم. شما می توانید از مجامع علمی مختلف در محوطه دانشگاه یا محیط اطراف خود برای کمک های زیادی استفاده کنید ، با این حال این وظیفه شماست که از آن نهایت استفاده را ببرید. در این زمان می توانید به روش خود با مشکلات خود روبرو شوید ، ببینید چگونه استرس و درگیری را کنترل می کنید ، چگونه در یک تیم کار می کنید ، تمام تلاش خود را انجام داده و اشتباهات خود را مرتکب شوید بدون آنکه مسئولیت شغل افراد دیگری را داشته باشید یا برای بودجه این گروه در یک زمینه دانشگاهی ما مطمئناً در مورد خودمان چیزهای زیادی آموخته ایم: چگونه ما به عنوان حرفه ای هستیم ، دوست داریم چه کاری انجام دهیم و چگونه دوست داریم کار کنیم.

چه شد که تحصیل و زندگی در کیرونا را تجربه کرد؟

- کلمه "ویژه" آن را بهترین توصیف می کند که معتقدم. مطمئناً مکانی شگفت انگیز است و طبیعت بسیار خوبی پیرامون آن وجود دارد. من به یک نفر در آنجا عاشق قطب شمال شدم و از وقتی شمال شمالی را ترک کردم ، دلم برای آن تنگ شده است.

با این حال ، هرچه به نظر می رسد افراطی ، کیرونا هنوز شهری با ابعاد مناسب و معقول است ، با تمام امکانات لازم برای زندگی راحت دارد. ما در پردیس فضایی تحصیل کردیم ، جایی که نتوانستیم فقط در سخنرانی ها شرکت کنیم ، محیط کار خوبی داشته باشیم و به یک کتابخانه عالی دسترسی داشته باشیم ، بلکه بینشی از زندگی این پژوهشکده نیز داشته باشیم ، همانطور که موسسه سوئدی فیزیک فضایی است. در همان ساختمان LTU قرار دارد. علاوه بر این ، ما در حدود یک ساعت رانندگی دور اوران داشتیم ، جایی که می توانستیم سفرهای میدانی داشته باشیم و در طی پروژه های دانشجویی می توانستیم از امکانات پرتاب آنها برای بالن و موشک استراتوسفر استفاده کنیم.

و سپس ، البته ، دانش آموزان وجود دارد ، که باید بگویم تأثیر زیادی روی من گذاشت. این گروه از افراد سخت کوش ، همه در فضا پرشور هستند ، در یک جامعه بسیار نزدیک.

با نگاهی به تحصیلات خود در دانشگاه صنعتی لوله ، مهمترین چیزی که یاد گرفتید چیست؟

- این باید یک نگرش جدید نسبت به حرفه من باشد: سخت کوشی و اشتیاق. من از پروژه های مشترک با سایر دانش آموزان بسیار لذت بردم ، از یکدیگر چیزهای زیادی آموختیم. دیدن سبک های مختلف کار ، رویکرد متفاوتی برای مطالعه ، خواندن ادبیات و همه تلاش خود را برای یادگیری هرچه بیشتر در این زمینه انجام می دهیم. این روحیه همچنان با من است و هدف من این است که بخشی از جوامعی باشم که همان اشتیاق را با هم دارند.

آخرین به روز رسانی اوت 2020

درباره این دانشگاه

We are the space University of Sweden conduct world-leading research and education with a strong experimental and applied profile. The Department of Computer Science, Electrical and Space Engineering ... اطلاعات بیشتر

We are the space University of Sweden conduct world-leading research and education with a strong experimental and applied profile. The Department of Computer Science, Electrical and Space Engineering has 160 employeesincluding 60 PhD students and55 teachers and researchers. You find us in the A-building on campus in Luleå, on Space Campus in Kiruna, and at campus in Skellefteå. اطلاعات محدود
اسپو , کرنفیلد , Prague 6 , تولوز , لولå , Skellefteå , کیرونا + 6 بیشتر کمتر