استاد مطالعات مذهبی

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

مذهب کشف و ارتباط آن با جامعۀ و فرهنگ

آیا شما در دنیای پر جنب و جوش مذاهب علاقه مند هستید؟ آیا می خواهید مطالعه کنید که چگونه متون مقدس مانند کتاب مقدس یا قرآن در تمام طول سال ها شکل گرفته و تفسیر شده اند؟ آیا می خواهید بدانید که چرا تصاویر مذهبی، ساختمان ها، لباس ها و اقدامات روزمره اغلب باعث بحث های شدید و حتی درگیری های خشونت آمیز می شوند؟ آیا می خواهید قادر به تجزیه و تحلیل درگیری بین دین و سیاست در زمینه جهانی سازی و مهاجرت باشید؟

برنامه تحقیقاتی کارشناسی ارشد در مطالعات مذهبی یک برنامه چالش انگیز، پژوهشی است که شما را برای مشارکت در بحث های کنونی جامعه بین المللی دانش پژوهان مذهب آماده می کند و به شما کمک می کند تا به این زمینه دست یابید.

زمینه های تحقیق کلیدی

این برنامه ترکیبی از زمینه سازی پیشرفته در موضوعات اصلی و نظریه های مطالعه دین، با فرصت های فراوان برای تخصص است. شما می توانید مهارت های خاص خود را در ارتباط با یکی از زمینه های تحقیق کلیدی موسسه ما انتخاب کنید و توسعه دهید مانند:

  • متون مذهبی و شیوه های تفسیری: این تحقیق بر مطالعه سنت های مذهبی از منظر متون مقدس تمرکز دارد: تفسیر آنها و مراسم مذهبی و شیوه های مرتبط با آنها و بحث در مورد اقتدار متون دینی.
  • اهمیت و فیزیکی دین زندگی: این حوزه به بررسی استفاده از بدن و حواس در اعمال مذهبی مانند نماز، رقصیدن، مبارزه و روزه می پردازد و عملکرد اجسام در بستر دین، مانند تصاویر، ساختمان ها، غذا، لباس، پول، فیلم ها و رسانه های دیجیتال.
  • تنوع مذهبی در زمینه جهانی سازی و مهاجرت: این منطقه تحقیقاتی بر نقش دین در منازعات عمومی و تحولات سیاسی مربوط به، مانند برابری جنسیتی، تحول اجتماعی و فرهنگی، بنیادگرایی سیاسی و مذهبی و حل منازعات متمرکز است.

جامعه بین المللی

به عنوان یک دانش آموز از این برنامه، شما تبدیل به بخشی از جامعه بین المللی دانش آموزان، محققان دکترای، postdocs، و محققان ارشد همکاری در یک موسسه پژوهشی برجسته است. شما در سمینارهای کوچک و فراگیر خواهید آموختید و از دانشمندان مشهور یاد می گیرید که به طور جدی شما را در تحقیقات خود درگیر خواهند کرد. درباره محیط آموزشی و تحقیقاتی ما، از جمله کارکنان آموزشی ما، بیشتر بخوانید.

پس از فارغ التحصیلی

در طول این برنامه کارشناسی ارشد، شما دانش و مهارت های خود را به طور مستقل توسعه و انجام تحقیقات با کیفیت بالا در شاخه های مختلف مطالعات مذهبی را توسعه می دهد. به عنوان فارغ التحصیل این برنامه، شما باید:

  • یک درک کامل از کل حوزه مطالعات مذهبی.
  • دانش کامل و مهارت های روش شناختی در یک حوزه خاص.
  • دانش و مهارت برای ارائه نتایج تحقیق به صورت خوراکی و به صورت کتبی.
  • یک شبکه بین المللی دانش پژوهان جوان و ارشد در زمینه مطالعات مذهبی.

پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، شما به طور کامل برای تحقیق پیشرفته تر، مانند دکترا در مطالعات مذهبی، مطالعات اسلامی یا رشته های شناخته شده مانند انسان شناسی مجهز هستید. آموزش شما همچنین شما را به دنبال مسیرهای غیر حرفه ای تحصیلی نیاز دارد که نیاز به مهارت های تحقیق پیشرفته دارد.

چشم انداز شغلی

پس از اتمام برنامه، شما به طور کامل آماده برای موفقیت در مراکز دکترا در مطالعات مذهبی، مطالعات اسلامی یا رشته های شناخته شده (مانند مردم شناسی) هستید. آموزش شما همچنین شما را به دنبال مسیرهای غیر حرفه ای تحصیلی نیاز دارد که نیاز به مهارت های تحقیق پیشرفته دارد. رویکرد چند رشته ای و فراملیتی این برنامه تحقیقاتی استاد به ویژه در اینجا مفید است. مهارت ها و تخصص شما در این برنامه به دست می آید با طیف وسیعی از سازمان ها در داخل و خارج از اروپا، از قبیل سازمان های غیر دولتی که با تنوع مذهبی و فرهنگی یا میراث فرهنگی، رسانه ها و نشریات، موزه ها و غیره برخوردار هستند، تقاضا می شود. در ترکیب با یک مدرک تحصیلی، شما همچنین می توانید برای موقعیت در بخش آموزشی واجد شرایط باشید.

مراکز علمی

برنامه کارشناسی ارشد پژوهش در مطالعات مذهبی برای دانش آموزان با توانایی و جاه طلبی برای پیگیری حرفه ای تحصیلی طراحی شده است. شما از محققان برجسته بین المللی، از جمله برندگان جوایز معتبر و کمک های پژوهشی، یاد خواهید گرفت. شما فعالانه در پروژه های تحقیقاتی خود و شبکه های بین المللی خود شرکت می کنید. این به طور قابل ملاحظهای چشم اندازهای شما را در جایگاه دکترای مالی تأمین می کند، یا در Utrecht University یا در یک دانشگاه پژوهشی دیگر.

مراکز غیر حرفه ای

فارغ التحصیلان مطالعات مذهبی در شغل های گوناگون کار می کنند که در آن مهارت های تحلیلی و توانایی های تحقیقاتی چند رشته ای و بینش در تحولات تاریخی و فراملی مهم هستند.

نمونه های بتنی از کارفرمایان غیر آکادمیک فارغ التحصیلان برنامه های تحقیقاتی در مطالعات مذهبی، سازمان های دولتی و غیر دولتی هستند که با تنوع مذهبی و فرهنگی و یا میراث فرهنگی، اخبار و رسانه ها و موزه ها برخورد می کنند.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... اطلاعات بیشتر

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. اطلاعات محدود