استاد رهبری آموزشی

عمومی

شرح برنامه

دانشگاه Dar Al-Hikma تعدادی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را بر اساس برنامه آموزشی مبتنی بر مطالعه نیازهای بازار کار این برنامه ها، از جمله برنامه استاد رهبری آموزشی، نخستین استاد عربی در دارالحکمه، راه اندازی کرد.

این برنامه توسط وزارت آموزش و پرورش سعودی تایید شده است و فارغ التحصیلان آن را برای کسب فرصت های شغلی وسیع در بازار کار در زمینه های مختلف از جمله: رهبری و مدیریت موسسات آموزشی، ارزیابی برنامه درسی، مشاوره تحصیلی، موقعیت های تحقیق در زمینه آموزش و آموزش معلمان در آخرین روش های آموزشی، واجد شرایط.

پیام برنامه

توسعه مربیان رهبری قادر به تأثیر مؤثر و متمایزی بر مؤسسات آموزشی و جوامع محلی است.

کارشناسی ارشد برنامه رهبری آموزشی در دانشگاه Dar Al Hekma

همانطور که تقاضای قوی در عربستان سعودی برای زنان با مهارت های رهبری و مدیریتی وجود دارد که می توانند در توسعه کشور کمک کنند، رهبر ارشد آموزش و پرورش این نیاز را برآورده می کند:

 • زنان را با مهارت های رهبری لازم که آنها را قادر به حمایت از تغییرات مثبت در تمامی زمینه های آموزش و پرورش و زندگی می کنند، فراهم می کند.
 • استفاده از رویکردهای نوآورانه که قادر به توانمندسازی زنان در رهبری آموزشی است.
 • آگاهی از نقش نظارتی معلمان را ارتقاء بخشید و بهترین شیوه ها و اخلاق را ارتقاء بخشید.
 • با استفاده از آخرین نظریه ها، مهارت های رهبری را در حین بهبود برنامه ریزی و مهارت های دانشجویی در طراحی آموزشی اعمال کنید.
 • خلاقیت، حل مسئله، ارتباط موثر و مهارت های تحلیلی را از طریق کار در کلاس درس و تجربه های زمینه ای تحریک می کند.
 • افزایش مفهوم تحقیقات علمی و استراتژی های پیشرفته آن و اهمیت آن در زمینه آموزش و پرورش.
 • با پیشرفت تکنولوژی، با آموزش دانشجویان به استفاده از تکنولوژی در آموزش و یادگیری، همگام با.
 • این برنامه با توجه به استانداردهای محلی و بین المللی توسط کارشناسان آموزش رهبری آموزشی و مدرسه اداره می شود. دانش آموزان از یک محیط یادگیرنده لذت می برند که در آن تجربیات یادگیری خود را به اشتراک می گذارند، به اشتراک گذاری ایده ها و تمرین تحمل برای افزایش اعتماد به نفس و روحیه تیم.

فرصت های شغلی یا فرصت های شغلی

برنامه کارشناسی ارشد در رهبری آموزشی، که توسط وزارت آموزش و پرورش سعودی تأیید شده، فارغ التحصیلان آن را به دست می آورد

فرصت های شغلی وسیع در بازار کار، از جمله:

 • رهبری و مدیریت موسسات آموزشی،
 • ارزیابی برنامه درسی / مشاوره تحصیلی، موقعیت های تحقیق در زمینه آموزش و پرورش، و
 • معلمان را در آخرین روشهای آموزشی آموزش دهید.
آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Located in the heart of the metropolitan city of Jeddah, Dar Al-Hekma is one of Saudi Arabia's leading teaching and research universities for young women. Since its opening in 1999, Dar Al-Hekma is de ... اطلاعات بیشتر

Located in the heart of the metropolitan city of Jeddah, Dar Al-Hekma is one of Saudi Arabia's leading teaching and research universities for young women. Since its opening in 1999, Dar Al-Hekma is dedicated to endowing its pupils with the skills and knowledge they need to flourish and succeed in a rapidly changing world.?? اطلاعات محدود