استاد در علوم فاجعه

عمومی

شرح برنامه

زلزله و سونامی آچه، در 26 دسامبر 2004، بزرگترین فاجعه بود - در مقیاس و تاثیر آن - در این قرن. پس از حادثه، به نظر می رسید مانند سایر بلایای مختلف در سراسر جهان رخ داده است. سطح بالای آسیب پذیری ما را به یک ملت مقاوم در برابر بلایای تبدیل می کند. هر کشوری باید منابع خود را در پیشبینی وقایع آینده، کاهش تلفات و تلفات احتمالی و به طور موثر بازگرداندن شرایط پس از حادثه برای پایداری توسعه ملی، بسیج کند. یکی از منابع مهم، ظرفیت علم و فناوری فاجعه است.

استفاده از ظرفیت علم و فناوری در کاهش خطر فاجعه همچنین یک قاعده کلی چارچوب جهانی چارچوب فرستادای کاهش خطر فاجعه (SFDR) 2015-2030 و قانون 24/2007 در مورد مدیریت بحران است. نقش علم و فناوری نیاز به درک پویایی تهدید، کاهش قربانی، ایجاد ظرفیت، و تشکیل سیاست دارد. در این زمینه، نقش دانشگاه ها بسیار متمرکز می شود. علاوه بر این، در مناطق فاجعه بار، دانشگاه رهبر توسعه و کاربرد علم و فناوری است و در عین حال با فراهم آوردن منابع انسانی توانمند برای مقابله با تهدیدات بالقوه گوناگون می باشد.

Syiah Kuala University سایاوا Syiah Kuala University (Unsyiah) به عنوان یک دانشگاه که به طور مستقیم تحت تاثیر سونامی سال 2004 قرار داشت، به شدت از نقش و مسئولیتش در تولید علم و دانش علمی به خاطر ایمنی نسل های آینده از تهدید فاجعه آگاه بود. علاوه بر این، آچه، بیشترین اثر را در جهان برای تحقیقات فاجعه بویژه زمین لرزه و سونامی دارد.

برای حل تقاضاهای و تنوع و فاجعه تهدید بالقوه، Syiah Kuala University توسط دولت اندونزی مجوز گرفته است تا برنامه استاد (S2) مطالعات فاجعه را برگزار کند. برنامه تحصیلات Syiah Kuala University (S2) یک برنامه چند رشته ای است که به عنوان پایه ای برای طراحی راهبردهای برای ارزیابی اثرات فاجعه بار، از جمله کاهش عوارض ناشی از بلایای طبیعی، پاسخ به بلایای طبیعی و بهبودی از بلایا، استفاده می شود.

رویدادهای فاجعه آمیز به کارشناسانی نیاز دارند که صلاحیت خاصی در مدیریت بحران دارند. تا کنون این کارکنان از سایر رشته های مرتبط دیگر جذب شده اند تا تلاش های مدیریت بحران حداکثر انتظار نداشته باشد. در این مورد، برنامه کارشناسی ارشد (S2) علوم انسانی در Syiah Kuala University به افزایش صلاحیت کارگران در زمینه فاجعه کمک کرده است. فارغ التحصیلان این برنامه در سازمان های دولتی و خصوصی مختلف مربوط به مدیریت بحران کار کرده اند.

با این وجود تعداد فارغ التحصیلان تولید شده در مقایسه با نیازهای فزاینده متخصصان فاجعه، بسیار کمتر است. بنابراین، افزایش شایستگی منابع انسانی اندونزی در زمینه فاجعه به سطح تحصیلات تکمیلی (یعنی درجه کارشناسی ارشد یا دکتری) کاملا ضروری است.

110061_fmipanewest4.JPG

چشم انداز و مأموریت استاد در برنامه علوم انسانی

چشم انداز

در سال 2026 در تلاش برای کاهش خطر ابتلا به فاجعه از طریق تحصیلات، تحقیق و فعالیت های خدمات اجتماعی تبدیل به یک برنامه آموزشی ابتکاری، مستقل و پیشرو در آسیای جنوب شرقی شد.

مأموریت

 1. کارشناسی ارشد علمی که توانایی در زمینه مدیریت ریسک چندوجهی را داشته باشد و بینش یادگیری طولانی مدت داشته باشد.
 2. محصولات تحقیقاتی و خدمات اجتماعی را در زمینه فاجعه ای با کیفیت بالا تولید و در سطح ملی و بین المللی منتشر می شود.
 3. همکاری با احزاب مختلف که از بهبود مهارت های فارغ التحصیل و دسترسی به منابع قدرت حمایت می کنند.

اهداف آموزشی

 1. تولید کارشناسی ارشد علوم که دارای صلاحیت در زمینه مدیریت بحران است.
 2. بهبود ظرفیت و مشارکت دولت و جامعه بر اساس کاهش خطر بلافاصله.
 3. محققان و متخصصان در زمینه فاجعه را تولید می کنند.
 4. تولید انتشارات علمی فاجعه ملی و بین المللی را ارائه می دهد.

برنامه پذیرش دانشجویی جدید

ثبت نام برای یک دانش آموز تازه کار در سال تحصیلی 2020/2021 از 11 تا 22 ژانویه 2020. ساز و کار ثبت نام به شرح زیر است.

 1. پرداخت هزینه ثبت نام (برای به دست آوردن شماره PIN ثبت نام) در بانک Mandiri (میزبان برای بدون شماره حساب میزبان) با نوع پرداخت Master Program
 2. فرم ثبت نام آنلاین موجود در وب را پر کنید و چاپ کنید: www.pendaftarpps.unsyiah.ac.id
 3. ثبت نام فرم ثبت نام به دبیرخانه کمیته پذیرش دانشجویان جدید (Building A Lt. 2) برنامه کارشناسی ارشد در Syiah Kuala University همراه با فایل های کامل:
  • هزینه ثبت نام رسید بانک؛
  • Photocopy دیپلم کارشناسی / کارشناسی ارشد (اسناد اصلی را نشان می دهد)؛
  • Photocopy متن از ارزش قانونی (نشان می دهد سند اصلی)؛
  • فتوکپی اصل اعتباربخشی برنامه تحصیلی؛
  • عکس های رنگی 3x4 سانتی متر و 4x6 سانتی متر 3 قطعه هر؛
  • گواهی بهداشتی از یک بیمارستان دولتی؛
  • نامه اجازه از سرپرستان (برای کارمندان / کارمندان)؛
  • نامه توصیه 2 نفر از کارشناسان ارشد (سخنرانان / سرپرستان)؛ و
  • ظرفیت تحصیلی نامه (6000 مقاله مهر / مواد 6000 ریال).
  • نگاهی به کارت آزمون در دبیرخانه

روش انتخاب:

 • [بدون آزمون] ارسال BAPPENAS TPA ارزش و ITP TOEFL ارزش
 • [تست] شرکت در آزمون ورودی در ساختمان کارشناسی ارشد

اطلاعیه فارغ التحصیلی دانشجویان جدید را می توان در وب سایت رسمی در www.pps.unsyiah.ac.id یا www.unsyiah.ac.id مشاهده کرد و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با برنامه تحصیلات تکمیلی (www.pps.unsyiah.ac) تماس بگیرید. .id) و برنامه های مربوط به دانشکده / برنامه های آموزشی (تماس در وب سایت موجود است).

برای ساده سازی روند ثبت نام، لطفا دستورالعمل های راهنمای جدید پذیرش دانشجو را دنبال کنید.

110062_fmipanewest5.JPG

برنامه های آموزشی یادگیری

شایستگی اصلی برنامه استاد علم فاجعه، به عنوان یک متخصص فاجعه برای مقابله با فاجعه است که قادر به شناسایی و تجزیه و تحلیل علل بلایا، فرآیندهای موجود و شرایط، تأثیرات و واکنش آنها و ارائه راه حل های اصلاحی و سیاست هایی برای کاهش تلفات ناشی از بلایای طبیعی است. ویژگی های اصلی فارغ التحصیلان برنامه استاد علم فاجعه عبارتند از:

 1. دانش آموزان برنامه کارشناسی باید تئوری فاجعه مربوط به عوامل علی، شرایط موجود، اثرات زیست محیطی و پاسخ ها را مدیریت کنند.
 2. دانشجویان برنامه کارشناسی باید از مهارت های فنی در کاهش آسیب های ناشی از تجزیه و تحلیل، مدل سازی و اعمال زمینه، و
 3. دانش آموزان برنامه کارشناسی باید سیاست ها و شناختن نهادهای مدیریت بحران را درک کنند.

شایستگی حمایت از برنامه استاد علم فاجعه، توانایی برنامه ریزی برای اجرای مدیریت بحران و توانایی تفکر در زمینه سیستم است و همچنین می بایست در فرآیند ارزیابی ارزیابی انجام شود.

انتظار می رود که فارغ التحصیلان برنامه استاد (S2) علوم فاجعه آمیز برنامه های مدیریت فاجعه، عملیات اضطراری، فعالیت های کاهش خطر فاجعه، فعالیت های فاجعه آمیز، فعالان بشردوستانه، کارگران و کارکنان داوطلب، هماهنگی و کاهش آن را هماهنگ کنند. تمام واحدهای برنامه ریزی مرتبط با مدیریت بلایا، پیشگیری و سازگاری در محل فاجعه در پیشبینی بلایای خاص و همچنین توانبخشی و بازسازی در بلندمدت نیز مهارتهایی هستند که باید توسط فارغ التحصیلان برنامه استاد علم فاجعه .

مهارت های عمومی

 1. دانش آموزان برنامه کارشناسی باید دانش پایه ای فاجعه را به طور جامع تدریس کنند تا بتوانند آنها را به عنوان کارشناسان فاجعه کار کنند. به همین دلیل لازم است که چندین رشته مربوط به فاجعه را مدنظر قرار دهیم.
 2. طراحی و پیاده سازی نظارت و برنامه ریزی کاهش و کاهش خطر فاجعه.
 3. خودآموزی (خود را توسعه دهید) و به صورت منطقی و تحلیلی فکر کنید تا مشکلی را که با حرفه ای حل می شود، حل کنید.
 4. سریع به محیط زیست خود بپیوندید و در کار گروهی با هم کار کنید.

مهارت خاص

 1. دانش و درک؛ علوم پایه، علوم زمین، علوم مدیریتی، و علوم زیست محیطی.
 2. مهارت های ذهنی: قادر به پدیده های طبیعی با دقت و اعمال علوم فاجعه به منظور بررسی، نظارت و کاهش اثرات منفی و قادر به کشف و استفاده از منابع طبیعی عاقلانه برای رفاه انسان ها و دیگر موجودات زنده است.
 3. مهارت های عملی: قادر به برنامه ریزی و انجام تحقیقات و تحقیقات مربوط به فاجعه، کاهش و کاهش خطر، انعطاف پذیری در مواجهه با موارد اضطراری، سیاست، قانون، بوروکراسی، اخلاق و جامعه است.
 4. مهارت های مدیریتی: توانایی برقراری ارتباط با اطلاعات دهی، نوشته شده و الکترونیکی، انجام کار گروهی، رهبری، تصمیم گیری و مدیریت برنامه های کاهش و کاهش خطر فاجعه.
 5. نگرشها و رفتارها: معتقدان، مذهبی، صادقانه، مشارکتی و عصبی نیستند که در شرایط واقعی با یک محیط دور، بیگانه و سخت و با اطلاعاتی که در کیفیت و کمال مطلوب نیست، کار کنند.

تسلط دانش

 1. تسلط بر دانش در زمینه فاجعه که شامل مفاهیم و نظریه های اساسی در زمینه های علمی علوم زمین و علوم هیدرومتن علم، مدیریت و کاهش فاجعه، سلامت و فرهنگ اجتماعی
 2. قادر به استفاده از علم و فن آوری مربوط به فاجعه و حل مشکلات در زمینه علوم زمین و علوم هیدرومتن علم، مدیریت بحران و کاهش آن، بهداشت و جامعه فرهنگی است.

110063_DSC_2475.JPG

دوره ارائه شده

برنامه کارشناسی ارشد علوم در فاجعه 34 دوره شامل 13 مورد اجباری است که وزن آن 37 و 22 دوره انتخابی است که وزن آن 44 واحد است. برای کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته علم، علاوه بر داشتن تمام دوره های اجباری، دانشجو باید حداقل 8 عدد دوره های انتخابی را از 44 دوره انتخابی در برنامه درسی برنامه تحصیلی علوم طبیعی بگذارد.

برنامه های درسی ترکیب در دانشکده های کارشناسی علوم طب فیزیکی بر اساس گروه های صلاحیت و گروه های دیگر با توجه به ویژگی های برنامه مطالعه به سه حوزه مورد توجه است یعنی بخش و علوم زمین و هیدرومتر، تقلیل و مدیریت بلایای طبیعی، بهداشت و فرهنگ اجتماعی. کل اعتبارات برای هر گروه از صلاحیت ها به شرح زیر خواهد بود:

نیمه اول - سپتامبر - ژانویه

دوره های اصلی:

 • روش تحقیق PPS 601 (2 اعتبار)
 • MIK 601 مدیریت بحران (3 اعتبار)
 • ارزیابی خطر MIK 603، آسیب پذیری و ارزیابی ریسک فاجعه (3 اعتبار)
 • MIK 605 دانش بلافاصله (3 اعتبار)
 • مدیریت دانش MIK 607 برای DRR (2 اعتبار)

نیمه دوم فوریه - ژوئن

دوره های اصلی:

 • آمار PPS 603 (2 اعتبار)
 • مؤسسات و همکاری های MIK 602 در کاهش تهدیدات (3 اعتبار)
 • ارتباطات ریسک فاجعه MIK 604 (3 اعتبار)
 • دوره های انتخابی (7 واحد)

سمینار سوم سپتامبر - ژانویه

دوره اصلی

 • سمینار MIK 701 (2 اعتبار)
 • دوره های انتخابی (4 واحد)

نیمه چهارم فوریه - ژوئن

 • پایان نامه (6 اعتبار)

هر دانش آموز می تواند دوره های انتخابی را با توجه به زمینه مورد علاقه انتخاب کند. برنامه کارشناسی ارشد علوم فاجعه 3 رشته تخصصی را شامل می شود؛ (1) علوم زمین و هیدرومتر شناسی، (2) کاهش تهدیدات و (3) سلامت و فرهنگ اجتماعی. این دوره انتخابی را می توان در ترم 2 و ترم 3 به عنوان زیر ذکر شده است.

علوم زمین و علوم هیدروژئولوژی دوره های انتخابی

 • خطرات هیدرومتئومیکس 703 MIK 70 (2 اعتبار)
 • تعدیل و تعدیل MIK 705 به تغییرات آب و هوایی (2 واحد)
 • زمین لرزه، سونامی و فوران های آتشفشانی MIK 606 (3 واحد)
 • علوم زمین MIK 612
 • سیل و زمین لغزش MIK 614 (2 اعتبار)

کاهش تهدیدات در دوره های انتخابی

 • MIK 707 اطلاعات سیستم مدیریت بحران (2 اعتبار)
 • برنامه ریزی اضطراری MIK 709 (2 واحد)
 • MIK 711 مدیریت پس از فاجعه (2 اعتبار)
 • مدیریت پاسخ اضطراری MIK 608 (3 اعتبار)
 • برنامه ریزی فضایی مبتنی بر DRR MIK 616 (2 اعتبار)
 • MIK 618 زیرساخت و مدیریت تدارکات (2 اعتبار)

دوره های انتخابی بهداشت و اجتماعی

 • مدیریت اختلاف MIK 713 (2 اعتبار)
 • مبتنی بر MIK 715 DRR (2 اعتبار)
 • MIK 717 جنسیت در فاجعه (2 اعتبار)
 • پاسخ اضطراری بهداشتی MIK 719 (2 اعتبار)
 • MIK 721 مدیریت بحران (2 واحد)
 • MIK 610 آموزش فاجعه (2 اعتبار)
 • سلامت عمومی MIK 620 در مدیریت بلایای طبیعی (2 واحد)
 • MIK 622 بهداشت روانی و انعطاف پذیری جامعه (2 اعتبار)

دوره های انتخابی برای همه زمینه های تخصصی

 • MIK 723 مدل سازی و شبیه سازی فاجعه (2 اعتبار)
 • سنجش از دور MIK 752 (2 اعتبار)
 • امنیت غذایی MIK 727 (2 اعتبار)
 • MIK 729 فاجعه Capita Selecta (2 اعتبار)
 • MIK 731 جامعه شناسی فاجعه (2 اعتبار)
 • MIK 733 استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی در کاهش بلایای طبیعی (2 واحد)
آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The mission of Syiah Kuala University is to implement “Tri Dharma – three denotations” of higher learning institutions that support local, national and international development by utilizing available ... اطلاعات بیشتر

The mission of Syiah Kuala University is to implement “Tri Dharma – three denotations” of higher learning institutions that support local, national and international development by utilizing available local, national and international resources; enhance academic quality in order to produce highly competitive graduates; apply integrated quality management in the field of education through the application of transparent, participatory, efficient and productive principles; continuously strengthen and broaden the network of institutional cooperation in the effort for developing and preserving the findings of sciences, technology, humanities, sports & arts. اطلاعات محدود