استاد در جغرافیای شهری و اقتصادی

عمومی

شرح برنامه

در باره

شهرهای و مناطق سراسر جهان با چالش هایی مواجه هستند که نیاز به دانش یکپارچه از جغرافیا، جغرافیای اقتصادی، مطالعات توسعه بین المللی و برنامه ریزی دارند. در این برنامه تحقیقاتی کارشناسی ارشد جغرافیای شهری و اقتصادی (قبلا به نام جغرافیای انسانی و برنامه ریزی انسانی)، شما یک پیشینه نظری و متدولوژیک به دست خواهید آورد که به شما امکان می دهد که به عنوان یک محقق علمی یا حرفه ای برای تحولات اجتماعی، فضایی و اقتصادی در حال حاضر در شهرها و مناطق. شما می توانید با توجه به دیدگاه گسترده ای در عملکرد شهرها و مناطق، و همچنین نظریه ها و روش های مربوطه، در زمینه زیرساختی جغرافیایی مورد علاقه خود تمرکز کنید.

تحولات متنوع

جهاني شدن، شهرها و مناطق را به چالش هاي پيچيده اي مانند افزايش شهرنشيني و افزايش وابستگي هاي اقتصادي و اجتماعي سوق مي دهد. روابط پیچیده و پویا بین ساکنان، مهاجران، کسب و کارها و موسسات ایجاد شده است و این روابط می توانند نوآوری، خلاقیت و رشد اقتصادی را تقویت کنند.

با این حال، افزایش شهرنشینی نیز می تواند منجر به نابرابری های اجتماعی و اقتصادی، تنش میان گروه های مختلف زندگی و تهدیدات بهداشتی و رفاهی شود. علاوه بر این، جهانی شدن می تواند تفاوت های اقتصادی در مناطق و شهرهای در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه را تقویت کند. تغییرات محیطی می تواند شرایط زندگی نامناسب را ایجاد کند و منجر به جابجایی افراد و کسب و کار شود. به طور کلی، مناطق منطقهای و مناطق شهری در سراسر جهان به دلیل تفاوت در موقعيت آنها در سيستمهای جهانی، تجربه متفاوتی دارند. موقعیت آنها در یک کشور یا منطقه در حال توسعه یا در حال توسعه؛ و ویژگی های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خاص.

به عنوان یک دانشجوی در این برنامه کارشناسی ارشد دو ساله، شما بر روی سؤالات پژوهشی مانند:

  • چرا مناطق و شهرها از لحاظ عملکرد اقتصادی، خلاقیت و کیفیت زندگی متفاوتند؟
  • چگونه نابرابری و تنش های اجتماعی و اقتصادی در داخل و بین شهرهای و مناطق بوجود می آیند؟
  • چگونه افراد و شرکت ها تغییرات در شرایط شهری و منطقوی خود را تجربه می کنند و چگونه به این تغییرات پاسخ می دهند؟
  • کدام سیستم های حکومتی و سیاست ها در پرداختن به مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و تحرک در جهان جهانی و شهرنشینی موثر هستند؟
  • چگونه می توانیم نظریه ها و روش های علمی را برای بررسی این مسائل استفاده و توسعه دهیم؟

مهارت های تحقیق و اخلاق

محتوای دوره شامل دوره های مختلف در زمینه مهارت های تحقیقاتی و فلسفه است تا شما بتوانید مهارت های تحقیق پیشرفته و چارچوب اخلاقی را بدست آورید. شما همچنین در تحقیق شرکت می کنید، تحقیقات خود را انجام می دهید، و در مورد تحقیقات خود با همسالان و محققان پیشرفته در طول برنامه بحث کنید. شما در طول مطالعات خود یک بخش جدایی ناپذیر از جامعه تحقیقاتی در مرکز تحقیقات آینده شهری (UF) اورتر را تشکیل می دهید.

هدف برنامه

در جغرافياي شهري و اقتصادي، شما دلايل تحولات متنوعي را در دنياي جهاني شدن و شهرنشيني مطالعه خواهيد كرد و شما را به تحليل تحولات نظري و روش شناختي تا به امروز به پژوهش هاي تجربي آموزش خواهيد داد. شما همچنین توصیه های سیاست گذاری مؤثر را برای ساختن شهرها و مناطق حیاتی و پایدار خواهید نمود.

به عنوان یک فارغ التحصیل، شما باید یک پایگاه عالی برای تکمیل دکترا در زمینه جغرافیا، جغرافیای اقتصادی، مطالعات توسعه، و برنامه ریزی شهری و منطقه ای داشته باشید. شما همچنین می توانید برای کارهای پژوهشی ارشد در سازمان های بین المللی و ملی مانند سازمان ملل، وزارتخانه های هلندی، نهادهای محلی و محلی، سازمان های غیر دولتی و شرکت های چند ملیتی واجد شرایط باشید. شما قادر به انجام تحقیقات علمی پیشرفته در زمینه جغرافیای انسانی و برنامه ریزی فضایی خواهید بود.

چشم انداز شغلی

این برنامه شما را قادر می سازد تا به طور انتقادی برنامه های تحقیقاتی و نتایج و پیامدهای سیاست را ارزیابی کنید. این به شما یک پایگاه عالی برای یک جایگاه تحقیقاتی PhD در یک دانشگاه یا مقام ارشد در موسسات ملی و بین المللی و موسسات تحقیقاتی می دهد.

چشم اندازهای احتمالی

به عنوان یک فارغ التحصیل، شما واجد شرایط برای پژوهش PhD یا تحقیقات ارشد و دیگر موقعیت ها در سازمان هایی مانند وزارتخانه های دولتی، مقامات منطقه ای و محلی، مشاوره های برنامه ریزی شهری و کشور و موسسات تحقیقاتی خصوصی خواهید بود.

بسیاری از فارغ التحصیلان اخیر ما مشاغل را در شرکت ها پیدا می کنند (31٪)، در حالی که دومین گروه از فارغ التحصیلان ما یک دوره تحصیلی را با ورود به یک برنامه دکترا در هلند یا خارج از کشور (26٪) یا با شروع فعالیت های پژوهشی آموزشی دانشگاه (10٪). تعداد کمی از دانش آموزان ما مشاغل با موسسات تحقیقاتی غیر آکادمیک یافت (18٪).

حرفه های علمی

پایه عالی برای PhD

این برنامه کارشناسی ارشد به شما یک مبنای بسیار عالی برای مدرک دکترا ارائه می دهد. تحقیق در جغرافیای انسانی و برنامه ریزی شهری و منطقه ای. این برنامه به ویژه با برنامه های PhD در موسسات NETHUR (دانشکده تحصیلات تکمیلی هلند تحقیقات شهری و منطقه ای) ارتباط برقرار می کند. به طور کلی، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در جغرافیای شهری و اقتصادی نیازی به انجام هرگونه الزامات اضافی قبل از شروع دوره دکترای خود ندارند، که به این معنی است که آنها معمولا می توانند دکترای خود را در سه سال کامل کنند.

دانش آموزان بین المللی

  • یادگیری هلندی

اگر می خواهید یک کار یا کارآموزی در هلند پیدا کنید، دانستن هلندی ها به شما مکان هایی را می دهد. حتی اگر شما در یک سازمان بین المللی کار کنید، دانستن حداقل برخی از هلندی ها همیشه سودمند است و در بعضی موارد حتی یک ضرورت است. به منظور یادگیری زبان هلندی، وب سایت های رایگان زبان مانند duolingo.com یا dutchgrammar.com می توانید شروع به مطالعه یا مطالعه در دوره های هلندی ارائه شده توسط بابل کنید. به عنوان یک دانش آموز از Utrecht University ، شما با تخفیف 25٪ در پیشنهاد دوره خود دریافت می کنید.

  • پس از فارغ التحصیلی

اگر می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در هلند بمانید، می توانید برای سال تعیین موقعیت اقامت درخواست کنید. این اجازه می تواند ظرف 3 سال پس از تکمیل مطالعات شما ارائه شود و به شما اجازه می دهد که حقوق کار نامحدود (از این رو: اجازه کار - TWV- لازم نیست). برای یک مرور کلی از شرایطی که برای این اجازه استفاده می شود، لطفا از وب سایت IND دیدن کنید.

آخرین به روز رسانی اوت 2019

درباره این دانشگاه

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... اطلاعات بیشتر

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. اطلاعات محدود