استاد در جامعه شناسی: مشکلات اجتماعی معاصر

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

مشکلات اجتماعی: چگونه آنها بوجود می آیند؟ و چگونه آنها را حل می کنی؟

رادیکالیزه شدن جوانان مسلمان به طور پیوسته در اخبار و در دستور کار سیاسی قرار دارد. تحقیقات علمی در مورد علل و پیش زمینه این موضوع نشان داده است؟ چگونه دولت و بازیگران اجتماعی این روند را مدیریت می کنند و کدام یک از سیاست ها موثر است؟ یک جمعیت سالخوردگی باعث افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی می شود. چگونه باید افراد سالخورده را سازماندهی کرد تا دوباره آن را شخصی و مقرون به صرفه بدست آورند؟ جهان مجازی و فیزیکی به طور فزاینده ادغام می شود. نقش اینترنت در شکل دادن به توانایی های سیاسی و اجتماعی جنبش در سازماندهی خود چیست؟

کارشناسان فردا

همانطور که جامعه پیچیده تر می شود، تقاضا برای کارشناسان همچنان ادامه دارد. در برنامه کارشناسی یک ساله برنامه های معاصر اجتماعی، شما آموزش دیده خواهید شد تا یک متخصص در یک موضوع اجتماعی مهم تبدیل شوید. شما یک موضوع معاصر را انتخاب می کنید که در آن شما متخصص خواهید بود:

 • جرم و ایمنی
 • اینترنت، رسانه های اجتماعی و شبکه ها
 • ملزومات مراقبت

آهنگ خود را در این برنامه کارشناسی ارشد، که در آن شما به سرعت و دقیق خود را در تخصص خود غوطه ور می کنید، طراحی می کنید. شما در مورد وضعیت موجود در بورس تحصیلی فعلی خواهید آموخت. به عنوان یک متخصص، شما همچنین خواهید آموخت که در چند رشته ای فکر کنید. علاوه بر جامعه شناسی به عنوان موضوع اصلی شما، شما همچنین دوره های در روانشناسی اجتماعی و جغرافیای اجتماعی موضوع انتخاب شده خود را، که اجازه می دهد تا شما را بیشتر خود را در منطقه تخصص خود را غوطه ور کنید. یاد بگیرید به سرعت و به طور کامل به یک موضوع اجتماعی معاصر غرق شوید

نظریه و تمرین

به عنوان یک متخصص، شما همچنین خواهید آموخت که تئوری را به عمل تبدیل کنید. شما یاد خواهید گرفت که دانش علمی را به توصیه های بنیادی برای شرکت ها یا سیاست های موثر برای دولت ترجمه کنید. شما همچنین یاد خواهید گرفت که نتایج تحقیقات را به مخاطبان گسترده تر بدهید. سخنرانان این حوزه، دیدارهای کاری و پروژه کارآموزی خود، اطمینان حاصل می کنند که دانش جامع از زمینه عملی را بدست آورید.

بازار کار

تمرکز قابل توجهی در انتقال شما به بازار کار وجود دارد. شما با متخصصانی که در زمینه های حرفه ای برای سازمانهای ذیربط کار می کنند ملاقات خواهید کرد. ما در یافتن کارآموزی به شما کمک می کنیم تا بتوانید تجربه کاری عملی را بدست آورید. مهارتهای عملی که به دست می آورید در دوره کارآموزی و کار در آینده شما بسیار مفید خواهد بود: شما در مورد انجام مصاحبه ، ارتباطات ، مدیریت زمان و طراحی مشاوره در مورد سیاست بیشتر کسب خواهید کرد.

هدف برنامه

در طول این برنامه کارشناسی ارشد، شما به طور کامل آموزش داده می شود تا در مورد مسائل اجتماعی معاصر تحلیل و مشاوره شود. بنابراین شما خودتان را به یک حرفه ای علمی و متخصص در موضوع انتخابی خود تبدیل خواهید کرد. در این تم ها، مرز بین عمومی و خصوصی اغلب فراتر از آن است که بدین معنی است که پس از تکمیل کارشناسی ارشد، می توانید در بخش خصوصی و (نیمه) عمومی کار کنید. حرفه های بالقوه عبارتند از متخصص علوم اجتماعی، یک پژوهشگر کاربردی در دنیای شرکت های بزرگ، مشاور سیاست در وزارتخانه یا شهرداری، مشاور، هماهنگ کننده پروژه یا مشاور.

چشم انداز شغلی

پس از اتمام این برنامه کارشناسی ارشد ، شما در زمینه انتخاب شده خود متخصص خواهید بود. شما قادر خواهید بود به صورت بین رشته ای فکر کنید و تئوری علوم اجتماعی را به عمل ترجمه کنید. در نتیجه ، شما می توانید تعدادی از مشاغل را کسب کنید. شما می توانید در بخش خصوصی ، نیمه دولتی یا دولتی کار کنید. مشاغل بالقوه شامل پژوهشگر کاربردی در دنیای شرکت ها ، مشاور سیاست گذاری در یک وزارتخانه یا شهرداری ، هماهنگ کننده پروژه یا مشاور است.

شغل حرفه ای

چند نمونه از اولین شغل های برگزار شده توسط فارغ التحصیلان قبلی:

 • مشاور در Berenschot
 • سردبیر NOS News
 • پژوهشگر دفتر برنامه ریزی اجتماعی و فرهنگی
 • کارآموز با دولت هلند
 • کارمند حزب سیاسی
 • محقق در بازرس آموزش و پرورش
 • کارمندان امور عمومی در Zorgverzekeraars Nederland ، انجمن بیمه های مراقبت های بهداشتی هلند
 • مشاور Data در Ynformed

شغل دانشگاهی

یک حرفه دانشگاهی یک انتخاب فوری واضح نیست با این حال، چندین فارغ التحصیل از این برنامه به عنوان کاندیداهای دکترا در یک دانشگاه کار می کنند.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... اطلاعات بیشتر

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. اطلاعات محدود