استاد توسعه و اجتماعی در دوران کودکی و نوجوانی

عمومی

جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

در باره

چرا این طور است که مردان جوان به خصوص درگیر جرم و جنایت هستند؟ آیا این به این دلیل است که آنها "اشتباه" دوستان دارند؟ آیا آنها به درستی سوسیالیست نبودند؟ آیا این به خاطر عوامل گوناگون است؟ آیا عوامل مؤثر در کار وجود دارد؟

از روزی که یک کودک متولد می شود، خانواده اش و فرهنگی که در آن او بزرگ شده است تاثیر زیادی در توسعه اجتماعی و احساسی او و تنظیمات روحی دارد. وقتی که رشد می کند، مدرسه و شبکه های دوستان و همسالان او در توسعه او تاثیر می گذارد. برنامه دو ساله کارشناسی ارشد در توسعه و اجتماعی سازی در دوران کودکی و نوجوانی (DaSCA) به شما می دهد پیشینه نظری و روش شناختی برای تجزیه و تحلیل این توسعه.

توسعه عاطفی و اجتماعی عادی و غیر عادی

این برنامه بر روی هر دو فرآیند توسعه طبیعی و غیر طبیعی متمرکز است. توجه جدی به مطالعه مداخلات و عوامل خطر در توسعه و تعدیل شناختی و اجتماعی-عاطفی کودکان و نوجوانان داده شده است. از طریق موضوعات درس کار می کنید، شما سوالاتی مانند:

  • نشانگرهای اولیه توسعه است که از دست رفته است؟
  • چگونه میتوانیم پیامدهای منفی را در کودکان و نوجوانان مانع یا درمان کنیم؟

این برنامه استاد ترکیبی از دوره های پیشرفته با توسعه مهارت های دست.

کیفیت بالا

این برنامه به عنوان یک برنامه با کیفیت بالا شناخته شده است و در سال های گذشته با رتبه بندی های ثابت شده در هلند رتبه بندی های بالا را به خود اختصاص داده است.

تمرکز بین المللی

تمام دوره ها و ارتباطات به زبان انگلیسی است. برنامه طراحی شده است که به شما اجازه می دهد تا مهارت های ارتباطی پیشرفته انگلیسی را در حالی که به یک دیدگاه بین المللی در مورد موضوعات مربوط به توسعه و اجتماعی تبدیل شده است تمرین کنید. برخی از سخنرانان از خارج از کشور (ایالات متحده، بلژیک و کرواسی) یا جایگاه خود را در خارج از کشور (انگلستان) نگه می دارند و این برنامه دانشجویان بین المللی را جذب می کند. شما همچنین می توانید برای بازدید از کنفرانس های انگلیسی زبان در هلند که توسط گروه های تحقیقاتی شرکت کننده سازماندهی شده اند، داشته باشید.

هدف برنامه

برنامه کارشناسی ارشد در توسعه و اجتماعی سازی در دوران کودکی و نوجوانی به عنوان آمادگی برای دکترا طراحی شده است. موقعیت با شروع برنامه با پایه گذاری یک مدرک لیسانس در رشته روانشناسی (توسعه)، آموزش و پرورش، و یا علوم اجتماعی بین رشته ای، شما را به یک محقق واجد شرایط با چشم انداز شغلی عالی توسعه. این برنامه به شدت توسط تحقیقات هدایت می شود و سخنرانان و ناظران شما عضو چهار گروه پژوهشی بین رشته ای در مطالعات کودکان و نوجوانان (CAS) می شوند.

آیا می خواهید حرفه ای حرفه ای را به عنوان محقق بیرون از محیط دانشگاه دنبال کنید؟ این برنامه برای آن آموزش نیز فراهم می کند.

کار بالینی

برای دانش آموزانی که علاوه بر پژوهش نیز علاقه مند به کار بالینی هستند، امکان پیگیری یک مسیر بالینی در داخل داSCA وجود دارد. به عنوان بخش مهمی از مسیر بالینی شامل یک کارآموزی بالینی است، این مسیر تنها برای دانشجویان با برنامه BA مناسب (یعنی شامل دوره های روانپزشکی، ارزیابی تشخیصی، مداخلات و مهارت های بالینی) باز می شود. پس از پیروی از مسیر بالینی، دانش آموزان هلندی می توانند مدارک ابتدایی بالینی هلندی را بدست آورند: ثبت نام به عنوان «ارتودنسی پایه»، روانشناسی تشخیص اولیه (BAPD) و شرایط ورود برای آموزش بیشتر به عنوان روانشناس بهداشت (GZ psycholog).

دانشجویان بین المللی باید بدانند که برای اکثریت زیادی از اماکن کارآموزی بالینی ، دستور زبان هلندی لازم است. ما مایل به همکاری با شما در مورد یک راه حل خلاقانه (مانند کارآموزی بالینی در کشور خود یا در یک کشور انگلیسی زبان ، مدرسه بین المللی هلندی و غیره) هستیم ، اما در این لحظه نمی توانیم هیچ تضمینی را در مورد مکانهای مناسب و نظارت واجد شرایط ارائه دهیم. برای چنین کارآموزی بالینی می توان یافت.

چشم انداز شغلی

ارتباط بین این برنامه کارشناسی ارشد و بازار کار بسیار عالی است. فارغ التحصیلان DaSCA از سالهای گذشته به طور کلی در یافتن شغل پس از تحصیل بسیار موفق بوده اند.

این برنامه به عنوان آماده سازی برای مطالعات دکتری طراحی شده است. با این حال ، همچنین برای دانشجویانی که مایل به دنبال یک حرفه حرفه ای به عنوان محقق خارج از یک دانشگاه هستند ، آموزش هایی را ارائه می دهد.

مراکز علمی

از فارغ التحصیلان ما ، 65 درصد وارد یک دوره دکترا شده اند. آنها در دانشگاه در مقاطع دکترا مشغول به کار هستند:

Utrecht University ؛ دانشگاه رادود؛ دانشگاه آمستردام؛ دانشگاه VU آمستردام؛ دانشگاه گرونینگن؛ دانشگاه لیدن؛ دانشگاه ناتینگهام (انگلستان) ، دانشگاه کلمبیا (ایالات متحده) ، دانشگاه لوون (بلژیک) ، دانشگاه مطالعه (انگلستان) ، دانشگاه روهامپتون (انگلیس).

شغل شما شامل چه کارهایی می شود؟

به عنوان دانشجوی دکترا ، شما چهار سال تحقیق در دانشگاهی در هلند یا خارج از کشور انجام می دهید ، و می نویسید انتشارات علمی و کار به عنوان معلم برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد. پس از اخذ مدرک خود می توانید درخواست عملکرد پژوهش کنید.

حرفه ای های حرفه ای

سایر فارغ التحصیلان (35٪) مشاغل خارج از دانشگاه را دنبال می کردند. آنها در مناصبی مانند:

  • محقق (دفتر آمار ملی ، انگلیس ؛ گروه روش ها و آمار ، Utrecht University ؛ TNO ؛ Zorgverzekeraars Nederland)
  • پزشک معالج (Opdidakt ، Altrecht ، Trajectum)
  • توسعه دهنده نرم افزار
  • معلم
  • سیاست گذار ارشد (مرکز دانش هلندی روانپزشکی کودک و نوجوان)

شغل شما شامل چه کارهایی می شود؟

  • پژوهشگر موضوعات آموزش اجتماعی: شما در مؤسسات و سازمانهای مختلف در زمینه رفاه کودکان یا آموزش تحقیق می کنید.
  • معلم / مربی در مهارت های آموزشی: شما در مورد مشکلات توضیحاتی را ارائه می دهید و به متخصصین می آموزید که چگونه مکالمه درمانی را انجام دهند.
  • ژنرال آموزش ویژه / متخصص احیا: شما مطالعات تشخیصی را انجام می دهید ، برنامه های درمانی را پیشنهاد می کنید و این برنامه ها را در تنظیماتی مانند رفاه یا مدارس آموزش ویژه اجرا می کنید.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... اطلاعات بیشتر

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. اطلاعات محدود