استادیار علوم زیستی و زیست محیطی

عمومی

شرح برنامه

برنامه کارشناسی ارشد در علوم زیست شناسی و محیط زیست، کارشناسی ارشد (2 سال)

اعمال

دورۀ برنامه 15 نوامبر 2017 باز می شود و مهلت درخواست برای ثبت نام 10 ژانویه 2018 است.

درباره این برنامه در وب سایت دانشگاه بیشتر بخوانید.

اهداف مطالعه

هدف از برنامه کارشناسی ارشد، تولید کارشناسان در زیست شناسی و علوم زیست محیطی است. شما فرصتی برای تخصص در یکی از زمینه های تخصص زیر دارید:

  • مدیریت پایدار منابع آبزی داخلی
  • محیط زیست و زیست شناسی تکاملی

منطقه تخصصي مديريت پايدار منابع آبريز داخلي، تمرکز بر فرآيندهاي زيستي و بيولوژيکي است که ويژگي ها و خدمات اکوسیستيک آبهاي داخل کشور و استفاده از منابع طبيعي از لحاظ زيست محيطي، اقتصادي و اجتماعي را تعيين مي کند. محدوده تخصصی محیط زیست و زیست شناسی تکاملی بر مفاهیم و نظریه های بنیادین بوم شناسی، ژنتیک و زیست شناسی تکاملی و توانایی استفاده از آن در فرد، جمعیت، جامعه و سطح اکوسیستم تمرکز می کند.

به عنوان یک استاد، فارغ التحصیل از برنامه، شما قادر به

  • اعمال نظریه ها و استفاده از ادبیات اولیه و مشاهدات تجربی برای پاسخ به سوالات علمی.
  • از دانش خود برای توسعه راه حل سوالات عملی استفاده کنید.
  • به دست آوردن، ارزیابی و ترکیب آخرین دانش علمی با استفاده از روش های علمی مناسب و پیروی از اصول اخلاقی.

مدرک کارشناسی ارشد شما را برای مطالعات پیشرفته در علوم زیست شناسی، به ویژه علوم زیستی، زیست شناسی و زیست شناسی تکاملی و سایر زمینه های مرتبط، واجد شرایط می کند.

فرصت های شغلی

در سطح جهانی، نیاز به در حال رشد برای کارشناسان در زمینه علوم زیستی و زیست محیطی وجود دارد. انتظار می رود این تقاضای جهانی به علت مشکلات زیست محیطی ناشی از رشد جمعیت انسانی و کاهش منابع طبیعی ادامه یابد و یا حتی افزایش یابد.

محتویات مطالعه

در مدیریت پایدار منابع آبزی داخلی شما می توانید بر محیط زیست دریاچه و رودخانه (از جمله نوع شناسی، آلودگی و حفاظت) یا زیست شناسی ماهی و ماهیگیری (از جمله استفاده پایدار از ذخایر ماهی وحشی، آبزی پروری، انگل شناسی آبزی و بیماری های ماهی) تمرکز کنید. در محیط زیست و تخصص تخصصی زیست شناسی تکاملی تمرکز از ژن ها و زیست شناسی مولکولی به عملکرد اکوسیستم است. دوره های مربوطه بر اساس زیست شناسی اولیه و زیست شناسی تکاملی و همچنین مدل سازی نظری و کاربردهای عملی عمل می کنند.

این برنامه نیاز به تکمیل 120 اعتبار ETCS در مدت 2 سال با اجزای اجباری و اختیاری دارد. این شامل سخنرانی ها، تمرین ها (در آزمایشگاه، کلاس کامپیوتر و در حوزه)، امتحانات کتاب، کار سمینار مستقل و آموزش فردی در یک گروه پژوهشی است.

شما می توانید درجه خود را با انتخاب دوره های اختیاری و انتخاب موضوع برای پایان نامه خود را با توجه به علاقه خود را تنظیم کنید. این پروژه تحقیقاتی فردی با دوره های مربوطه و سمینارها، که در آن مهارت های تحقیق مستقل توسعه یافته است، بخش اصلی این برنامه است. پروژه نهایی، پایان نامه کارشناسی ارشد، حدود پنج ماه طول می کشد تا از جمله برنامه ریزی و اجرای پروژه و تکمیل پایان نامه (مجموعا 30 اعتبار ETCS) طول بکشد. اغلب کار پایان نامه کارشناسی ارشد بخشی از موضوع پژوهشی بزرگتر است و اکثریت کار پایان نامه در گروه های تحقیقاتی در بخش انجام می شود.

58805_JYU_BiologicalAndEnvironmentalScience.JPG

گروه علوم زیستی و زیست محیطی

گروه علوم زیستی و زیست محیطی ارائه می دهد آموزش با کیفیت بالا در علوم بیولوژیکی و منابع طبیعی و محیط زیست.

همکاری های تاسیس شده با موسسات دولتی مربوطه مانند SYKE (موسسه محیط زیست فنلاند) و LUKE (موسسه منابع طبیعی فنلاند) وجود دارد. همکاری عمدتا در قالب تبادل معلم، نظارت مشترک از پایان نامه های کارشناسی ارشد و موقعیت های کارآموزی است. تمام گروه های تحقیقاتی هم همکاری ملی و بین المللی با دیگر دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی دارند.

تحقیق در علوم آبزی شامل عملکرد اکوسیستم های آبزی، بویژه تاثیرات زیست محیطی انسان های زراعی بر منابع آبزی داخلی، انگل ها و بیماری های موجود در آبزیان و مدیریت زراعی ساحلی است. اکولوژی و زیست شناسی حیوانات آبزی یکی دیگر از موضوعات تحقیقاتی در علوم آبزی است.

تحقیقات در بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی متنوع است و شامل رویکردهایی در سطوح مختلف است: از DNA، از طریق ارگانیسم ها و جمعیت ها به اکوسیستم ها. مناطق تحقيقاتی بسيار قوی عبارتند از تکامل سيگنال جنسی و آپوزماتيک، مطالعات زيستی و حفاظت، ژنتيک سازگاری و ويژگی، بوم شناختی تکاملی و تکامل زندگي.

شهریه

در دانشگاه های فنلاند هیچ هزینه تحصیل برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA وجود ندارد. هزینه تحصیل فقط مربوط به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA می باشد که در ماه اوت 2017 یا بعد از آن دوره های تحصیلات خود را در برنامه های کارشناسی ارشد انگلستان آغاز می کنند.

هزینه تحصیل 12000 یورو در سال تحصیلی است.

هزینه های مربوط به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / اتحادیه اروپا نیستند

  • شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و یا اعضای خانواده خود (همسر / کودک) هستند
  • در حال حاضر در فنلاند و یا یک کشور دیگر اتحادیه اروپا ساکن را به صورت دائمی (یعنی معادل هستند به شهروندان اتحادیه اروپا *)

*) به طور مداوم (A) یا دائمی (P / P-EU) نوع اجازه اقامت

دانشگاه یوآشکیله دارای کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزانی است که به پرداخت هزینه تحصیل پرداخته اند. کمک هزینه تحصیلی برای درخواست پذیرش در برنامه اعمال می شود.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

The faculty was founded in 1965. It has four departments located in the Mattilanniemi and Ylistönrinne campuses. Roughly 2300 students are enrolled in the faculty. The number of staff is about 560.

The faculty was founded in 1965. It has four departments located in the Mattilanniemi and Ylistönrinne campuses. Roughly 2300 students are enrolled in the faculty. The number of staff is about 560. اطلاعات محدود